Noworoczne postanowienia dla par by ulepszyć związek

Nowy rok to czas postanowień,  które sobie składamy. Obieramy cele, które chcemy osiągnąć. Zazwyczaj są to postanowienia dotyczące rzucenia palenia, dbania o formę, dbania o urodę, etc. Nie zapomnijmy jednak o jednych z najważniejszych postanowień, czyli tych dotyczących miłości. Te polecamy szczególnie dla par z długim stażem. Jakie postanowienia dla par warto podjąć by ulepszyć związek?

para miłość

1. Noworoczne postanowienia dla par by ulepszyć związek  – Razem bądźcie off-line

Nowoczesne technologie towarzyszą nam niema 24 godziny na dobę. Wiele z nas nie wyobraża sobie pracy bez ich pomocy, rozrywki, komunikacji z rodziną i przyjaciółmi, czy nauki. Potrzebujemy ich, ale z pewnością nie podczas randki, wyjścia do restauracji, sypialni, czy wspólnego posiłku w domu. Będąc razem, miejcie czas tylko dla siebie. Powiadomienia z Facebooka mogą poczekać, telefony z pracy mogą poczekać, wiadomości od znajomych również. Wyciszcie telefony i odłóżcie je w drugim pokoju. Wasz wspólny czas, podczas zabieganego dnia jest ważniejszy niż cokolwiek innego!

2. Noworoczne postanowienia dla par by ulepszyć związek  – Nie unikaj kłótni, ale nie rań!

Wiele par stara się unikać kłótni za wszelką cenę. Niestety wtedy zawsze przynajmniej jedna ze stron prędzej, czy później poczuje się skrzywdzona nie mogąc, nie dając sobie szansy na zakomunikowanie swoich potrzeb. Owszem, nie zawsze dobrze jest wybuchać od razu, czasami lepiej zastanowić się i porozmawiać na spokojnie, ale… koniecznie porozmawiać! Nie zamiatać pod dywan i nie odpuszczać, ale rozmawiać jak równy z równym.  Nie raniąc, komunikując się z szacunkiem i miłością do partnera.

3. Noworoczne postanowienia dla par by ulepszyć związek  – Zadbajcie o intymność

Intymność to nie tylko seks, ale również bycie ze sobą, poświęcanie uwagi, flirt, przytulenie, pocałunek. Jeśli coraz rzadziej ze sobą sypiacie – porozmawiajcie o tym. Kobiety często nie potrafią powiedzieć partnerowi, że nie może przestać się o nią starać. Postaraj się wytłumaczyć mu, że może nie oczekujesz by stawał na rzęsach, ale rano pocałował Cię gdy żegnacie się idąc do pracy. A po powrocie nie lądował na kanapie z pilotem, czy przed komputerem by w końcu tuż przed snem przytulić Cię i dać Ci do zrozumienia, że ma ochotę na seks.  Gra wstępna zaczyna się nawet na kilka godzin wstecz!

Ty też pamiętaj, że to czy on będzie Cię adorował zależy również od Ciebie. Uwierz w jego komplementy, nie odpychaj go, gdy chce Cię objąć, i również poświęć mu czas i dawaj wskazówki! Praca nad intymnością to wspólne zadanie!

4. Noworoczne postanowienia dla par by ulepszyć związek  – Doceniajcie się

W długoterminowych związkach partnerzy przyjmują pewne stałe role. Ktoś odkurza, ktoś piecze ciasta, ktoś odbiera dzieci za szkoły, ktoś odwiedza mechanika. Po dłuższym czasie uznajemy, że oczywiste jest iż partner chodzi na wywiadówki, a Ty zostajesz w domu z chorymi dziećmi. I własnie tego sposobu myślenia musimy uniknąć! Nawet jeśli jasno określimy nasze zadania w związku, powinniśmy być wdzięczni za starania partnera. Powiedz mu, że cieszysz się, że jest dobrym kierowcą, że smaży świetne steki, że jest świetnym ojcem, że uwielbiasz się z nim kochać. Niech i on powie że wyglądasz pięknie, że cieszy się, że dbasz o dom, że jesteś świetną matką. Doceniajcie się nawzajem i prawcie komplementy! Wdzięczność trzeba wyrażać,  inaczej druga strona może się o niej nie dowiedzieć!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (200 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Skosa Sandra  3 stycznia 2021 08:36

    Trzeba pielęgnować związek codziennie.

    Odpowiedz
  2. agasam9  3 stycznia 2021 10:54

    trzeba starać się jak najwięcej czasu spędzać razem 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany