Maluch na kursie językowym

Kiedy jest dobry moment na rozpoczęcie przygody z językiem obcym? Czy to prawda, że im wcześniej zapiszemy dziecko na kurs, tym lepiej? I jaki język wybrać?

Dziecko

Język obcy już nie obcy

Kiedy należy zacząć wdrażać malucha w język obcy? Psychologowie i nauczyciele są podzieleni. W czasie, gdy jedni sugerują, że czas ma znaczenie i że im wcześniej zapiszemy dziecko na kurs językowy, tym lepsze będą tego efekty, drudzy przekonują, że to nie ma sensu. Dlaczego? „Trzyletnie maluchy na pewno nie wysiedzą w ławce 60 minut, a tradycyjne wbijanie im do głowy słówek jest zwyczajnie nieefektywne”- twierdzą. To prawda. Nie oznacza to jednak, że z nauką języka obcego należy czekać do momentu, gdy dziecko pójdzie do podstawówki. Klucz do sukcesu leży bowiem gdzieś indziej.

Klucz do sukcesu

Kilkuletnie dzieci szybko i chętnie uczą się obcych słówek, ale… pod jednym warunkiem. Nauka musi mieć formę zabawy. Dlatego zapisując dziecko na kurs, warto wybierać te szkoły językowe, które mają doświadczenie w nauce najmłodszych. Metody dydaktyczne dostosowane do wieku ucznia to klucz do sukcesu. Rymogesty, zajęcia plastyczne, galerie językowe to zaledwie część możliwości, którymi dysponują najlepsze szkoły językowe. To także skuteczny sposób na pokazanie najmłodszym, że nauka niejedno ma imię i że daleko jej do nudy. Jeśli tylko będziemy się stosować do tych rad, efekty szybko nas zaskoczą.

Nie tylko angielski

Wybierając szkołę dla dziecka, warto zwrócić uwagę na ofertę językową. Angielski to absolutna podstawa, to fakt. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby pójść w kierunku języków orientalnych, np. języka chińskiego czy języka japońskiego. Chłonne umysły najmłodszych i naturalna chęć poznawania świata są sprzymierzeńcami małych kursantów. Warto o tym pamiętać.

Więcej informacji o metodach dydaktycznych i nauce języków orientalnych Rodzice znajdą na www.jezykidladzieci.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (140 głosów, średnia: 4,44 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  12 września 2013 14:34

    Syna zapisałam na j. angielski, kiedy miał 7 lat i rozpoczął pierwszą klasę. Można oczywiście o wiele wcześniej, bo dzieciaki są chłonne jak gąbki. 🙂

    Odpowiedz
  2. Marysia  5 grudnia 2015 20:01

    Oczywiście im wcześniej tym lepiej. Moja córeczka ma 6 lat i bardzo lubi chodzić na angielski. Dziecko dużo uczy się poprzez zabawę i szybko przyswaja wiedzę.😊 Ja angielskiego zaczęłam się uczyć dopiero w gimnazjum. Moja córeczka w tym wieku wie więcej niż ja w gimnazjum. Wiec polecam jeśli tylko dzieciaki chcą 😉

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany