LIQUID PALISADE i zamienniki – czyli malowanie paznokci bez pomalowanych skórek

Malowanie paznokci nie jest problemem, gdy się ma wprawne obie dłonie. Gorzej jest, gdy (w przypadku osób praworęcznych) pomalowane paznokcie na lewej dłoni prezentują się doskonale, a na prawej… no cóż… Malowanie lewą ręką sprawia trochę kłopotów i zniechęca do dalszych prób. Zwykle mamy problem z zamalowywaniem skórek. Zabawa ze zmywaniem błędów przy pomocy patyczka nasączonego zmywaczem może się różnie skończyć. Także ponownym malowaniem paznokcia. Jest to więc nieco ryzykowny sposób.

Malowanie paznokci bez pomalowanych skórek

kolaż własny – zdjęcie manicure – Pinterest.com

Malowanie paznokci bez pomalowanych skórek – na pomoc LIQUID PALISADE

Ale żyjemy w XXI wieku i mamy różne patenty – także i na tę niedogodność. Preparatem dedykowanym do ochrony skórek podczas malowania jest LIQUID PALISADE marki Kiesque (widoczny na zdjęciu górnym). To lateksowy płyn, który aplikuje się wokół paznokci – dokładnie, aby przykryć skórki wokół paznokci. Po pomalowaniu (sprawdza się idealnie dla różnego typu manicure – szczególnie brudzącego skórki jak stemplowania czy Water Marble) zdejmujemy pęsetą lateks, odsłaniając idealnie czyste skórki. Ten produkt ma jednak swoje wady: dostępność – można zamówić tylko internetowo u producenta w USA a także cena – 22 USD za buteleczkę z 10 g produktu. Trochę drogo.

Malowanie paznokci bez pomalowanych skórek – inne produkty które Ci w tym pomogą

Nie musimy jednak wydawać takiej kwoty, bowiem istnieją zamienniki o bardzo podobnym działaniu. Oczywiście będą się nieco różnić zapachem czy czasem schnięcia – ale warto eksperymentować. ZANIM ZACZNIEMY EKSPERYMENTOWAĆ, PAMIĘTAJMY BY NAŁOŻYĆ PREPARAT W NIEWIDOCZNYM MIEJSCU NA MAŁEJ POWIERZCHNI, BY SPRAWDZAĆ , CZY NAS NIE UCZULA.  Oto kilka pomysłów czym zastąpić LIQUID PALISADE (LP).

 1. Peel Off Base Coat od Miss Sporty (widoczny na zdjęciu górnym) – nasz faworyt, ponieważ jest to jednak kosmetyk, a nie klej. Cena w drogeriach Rossmann – ok. 8 zł. To produkt przeznaczony wprawdzie jako baza pod lakier (np. brokatowy), który trudno jest zmyć zmywaczem, ale doskonale nadaje się do ochrony skórek. w przeciwieństwie do rozwiązań bazujących na kleju  – otrzymujemy go już w buteleczce z pędzelkiem.
 2. Guma latex peel off KASAKO Docai ze sklepu Born Pretty Store (widoczny na zdjęciu górnym) – dokładny zamiennik LP. Cena – ok. 3,99 USD za buteleczkę 15ml – w sprzedaży internetowej. W Polsce można kupić na Allegro lub innych platformach sprzedażowych za ok. 20 zł. Produkt koreański.
 3. Liquid Maskartykuł modelarski do kupna w sklepach dla modelarzy. Fluid maskujący przeznaczony do pokrywania obszarów, które mają być niezamalowane. Produkt zachowuje się podobnie do LP Cena – około 9 zł
 4. MARIMERI Artystyczna guma maskująca – wprawdzie posiada silny „zapach” , ale sprawdza się przy aplikacji. Cena – ok. 17 zł za  125 ml
 5. Klej introligatorski (np. producenta  Spółdzielnia „Jedność”), klej Magic (do biblioteki szkolnej, introligatorni) – cena ok. 4 zł
 6. Płynny lateks do charakteryzacji

My z zasady polecamy jednak artykuły o przeznaczeniu kosmetycznym, ale wiemy, że dużo osób testuje także kleje. Czy próbowałyście już jakiego z tych produktów? Napiszcie!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,31 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. luna341  28 lipca 2016 20:19

  Zawsze mam problem z pomalowaniem pazurków u prawej ręki .Dobry pomysł z latexem i guma maskującą a i ceny zamienników nie są wygórowane.

  Odpowiedz
 2. Aneta  29 sierpnia 2016 15:08

  To zdecydowanie dla mnie! 🙂 Zawsze umażę się jak dzieciak podczas malowania paznokci, więc muszę się rozejrzeć za tymi ciekawymi produktami 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany