Małgorzata Kochanowicz „Poszukiwana” – pewne tajemnice nie zawsze powinny ujrzeć światło dzienne…

Jesień 1904 r. Kraków. Witold Korczyński to człowiek o skomplikowanej przeszłości i wybitnych zdolnościach detektywistycznych. Ze względu na problemy finansowe przyjmuje zlecenie od znanego przemysłowca i filantropa Stanisława Wereszyńskiego, który poszukuje swojej zaginionej żony. Szybko okazuje się, że jest to człowiek bezwzględny i pełen tajemnic. Jeden z jego służących znika w zagadkowych okolicznościach. Przesłuchiwani przez Witolda świadkowie sprawiają wrażenie zastraszonych. W tym samym czasie krakowska policja odnajduje ciało młodego, najprawdopodobniej zamordowanego chłopca. Szantażowany Korczyński próbuje połączyć elementy układanki, a zarazem uchronić przed niebezpieczeństwem zarówno siebie, jak i najbliższych – przede wszystkim piękną szlachciankę, Emilię Hornowską.

Malgorzata Kochanowicz - Poszukiwana

„Poszukiwana” to pełen zwrotów akcji, mroczny kryminał osadzony w drobiazgowo naszkicowanym Krakowie na początku XX wieku. Pełen niebezpiecznych tajemnic, które nie zawsze powinny ujrzeć światło dzienne…

Małgorzata Kochanowicz właściwie Ziółkowska. Debiutowała w 2011 roku kryminałem w stylu retro pt. „Latarnie umarłych”, w maju 2012r. pojawiła się druga książka pt. „Piramida śmierci”. Z wykształcenia ekonomistka, absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od lat związana z kulturą. Mieszka i pracuje we Włocławku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (169 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. m258  13 marca 2013 12:10

  może być ciekawe…

  Odpowiedz
 2. Brunia28  13 marca 2013 15:40

  no wydaje się być ciekawa 😉

  Odpowiedz
 3. Masza  9 lipca 2013 12:08

  Lubię takie mroczne klimaty.Na pewno przeczytam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany