Makijaże jak obrazy. Poznaj mistrzynię wizażu, której prace wprawią Cię w dezorientację!

Wielcy malarze surrealiści potrafią rozmywać granicę między iluzją a rzeczywistością. Okazuje się jednak, że gdy nowoczesne techniki i materiały do wykonywania makijażu przetną się z wybitnym talentem, wizażyści mogą im dorównać. Celuje w tym szczególnie koreańska artysta, Dain Yoon, której prace potrafią naprawdę namieszać… widzom w głowach! Zobacz, jak wyglądają!

Dain Yoon tworzy oniryczne makijaże jak obrazy. Zdecydowana większość z nich to zabawy z wizerunkiem jej własnej twarzy. Wśród prac zamieszczonych na Instagramie artystki znajdziemy jednak także spektakularne przykłady „mimikry”, rozmaite optyczne złudzenia i malunki nawiązujące do słynnych dzieł, stworzone w taki sposób, jakby twarz Yoon była po prostu kanwą obrazu. Zajrzyj do galerii, w której zebraliśmy zapierające dech w piersiach prace artystki i daj się jej porwać do krainy snu!

makijaże jak obrazy

kolaż własny redakcji, źródło zdjęć: www.unsplash.com (glow-repose-QNIe-KEOp8w-unsplash; siora-photography-l3fh8RDxCvA-unsplash)

Makijaże jak obrazy. Poznaj mistrzynię wizażu, której prace wprawią Cię w dezorientację!

Makijażowe złudzenia optyczne tworzone przez Yoon potrafią zwieść umysł odbiorcy na manowce i zamknąć go w ślepym zaułku. Nic dziwnego, że na co dzień wizażystka współpracuje z teatrami i maluje modelki występujące w wielkich artystycznych przedsięwzięciach. Zapytana o motywacje do podejmowania nietypowej tematyki na swoim Instagramie, artystka wyznaje jednak, że chętnie maluje złudzenia, ponieważ to właśnie na nich zasadza się całe nasze życie. Jak stwierdza: „Ludzie postrzegają świat na swój subiektywny sposób. Jednocześnie wielu z nich uważa, że iluzja jest oszukiwaniem, ale ja tak o niej nie myślę. Moim zdaniem iluzją jest wszystko, co wydaje się trochę inne niż jego pierwotna forma.”

Prace Yoon wydają się bardzo aktualne w czasach tak dalekiego zakłamywania rzeczywistości, jakie umożliwia nam technologiczny postęp, upiększające aplikacje czy programy do fotomontażu. Ich zdolność do mamienia widza, wybujała kolorystyka i głębia zdradzają talent autorki, chociaż potrafią także przestraszyć. Wizje, w których jej twarz „zlewa się” z zegarem, tapetą w jadalni, starym telefonem czy laptopem przyprawiają o dreszcze! Malunki, na jakich jej jaźń wydaje się rozszczepiona, a ciało staje się częścią kultowego obrazu Van Gogha na równi niepokoją i fascynują. Przekonaj się sama!

 

Zobacz makijaże jak obrazy stworzone przez Dain Yoon:

Jak podobają Ci się prace koreańskiej wizażystki? Czy podobnie jak my jesteś zaskoczona, że coś takiego jest w ogóle możliwe do zrealizowania na niwie artystycznego makijażu? Koniecznie daj nam znać!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 3,89 z 5)
zapisuję głos...