Makijaże inspirowane filmem Nie otwieraj oczu. Zobacz efekty nowej instagramowej zabawy!

Instagram jest jak barometr bieżących trendów i upodobań internautów z całego świata. Przeglądając publikacje jego użytkowników, można błyskawicznie zorientować się, które kosmetyki, ubrania, utwory muzyczne, potrawy, a nawet produkcje kinowe są aktualnie na topie. Od kilku dni niekwestionowanym królem wszelkich inspiracji jest nowy film z Sandrą Bullock „Nie otwieraj oczu” (org. Bird box). Spośród kilku instagramowych „wyzwań” z nim związanych, urzekło nas szczególnie to makijażowe. Jego efekty naprawdę trzeba zobaczyć!

Wizażyści i wizażystki to na ogół prawdziwi artyści. Do niedawna szczytem fantazji w tej dziedzinie było jednak wykonanie olśniewającego smokey eye, doklejenie kolorowych rzęs czy brylancików. Dziś, wraz z rozwojem rynku kolorowych kosmetyków i technik makijażowych, ich umiejętności i możliwości rosną. W sieci pojawiają się więc kolejne wyzwania, w których instagramowicze wyszukują inspiracje, by wspólnie bawić się i prezentować swoje zdolności. Od kilku dni profile wizażystów, a także zwykłych miłośników malowania twarzy i ciała, zasypują makijaże inspirowane filmem Nie otwieraj oczu. Pokazujemy najciekawsze z nich!

Makijaże inspirowane filmem Nie otwieraj oczu. Zobacz efekty nowej instagramowej zabawy!

„Nie otwieraj oczu” (org. „Bird box”) to trzymający w napięciu thriller, opowiadający o tajemniczej sile, która sprowadza śmierć na tysiące ludzi. Nie jest jasne, czym jest nieznane zło. Wiadomo tylko tyle, że każdy, kto je zobaczy, zginie. Walcząc o przetrwanie dla siebie i swoich dzieci, główna bohaterka imieniem Malory (w tej roli Sandra Bullock) postanawia przenieść się wraz z rodziną w bezpieczne miejsce. By się tam dostać, musi jednak odbyć dwudniową przeprawę przez niebezpieczną, rwącą rzekę. A wszystko to z zasłoniętymi oczami…

Mroczna historia zdesperowanej matki, która zrobi wszystko, by uratować swoje dzieci, zainspirowała internautów do tworzenia rozmaitych wyzwań. Obok nieco lekkomyślnych, a niekiedy nawet niebezpiecznych gier narodziła się prawdziwie artystyczna zabawa. Chodzi o tworzenie zainspirowanych historią malunków na twarzy i ciele. Dozwolone jest stosowanie nie tylko kolorowych cieni i kredek do oczu, ale także piór, barwnych szkieł kontaktowych czy cyrkonii. Niepozorne wyzwanie przekształciło się w prawdziwą paradę kreatywności, która cieszy oczy każdego, kto docenia kunszt wizażystów. Dołączcie do obserwatorów i przekonajcie się, jak wiele inspiracji może zrodzić się z obejrzenia jednego filmu! W wyzwaniu wzięły udział także Polki!

 

A oto niezwykłe makijaże inspirowane filmem Nie otwieraj oczu:

 

Jak podobają się Wam makijaże inspirowane filmem Nie otwieraj oczu? Nie zapomnijcie zostawić komentarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (191 głosów, średnia: 4,23 z 5)
zapisuję głos...