Dazed Beauty prezentuje makijaż zrobiony przez sztuczną inteligencję. Niezwykłe czy straszne?

Sztuczna inteligencja w branży fashion powoli przestaje nas zaskakiwać. W ciągu ostatnich lat androidy albo przynajmniej nawiązania do robotyki pojawiły się na wielu pokazach mody, a internautom udało się zdemaskować kilka instagramerek będących wytworem cyfrowego świata. Branża beauty to co innego. Jej największym osiągnięciem na tym polu były jak dotąd upiększające obróbki zdjęć twarzy i ciała wykonywane jednak nie bez udziału osób obsługujących odpowiedni program. Teraz technologia ta staje się na tyle zaawansowana, że sztuczna inteligencja zaczyna rozpoznawać bieżące makijażowe i fryzjerskie trendy, by następnie dopasowywać do nich opracowywane zdjęcia. Zobaczcie efekty pierwszej z takich prób!

Na okładce najświeższego wydania magazynu „Dazed Beauty” widnieje twarz Kylie Jenner. Dziwny odcień włosów, zamalowana brew i powieka rozpływającą się jak plama z nieumiejętnie użytej akwarelowej farby, już na pierwszy rzut oka rodzą wiele pytań. Pozwalają sądzić, że mamy do czynienia z kadrem kolejnej zagadkowej kampanii społecznej lub zdjęciem z futurystycznego klipu. Tymczasem za tym efektem kryje się zupełnie inny pomysł. Graficzne „dzieło” to bowiem nic innego jak… makijaż zrobiony przez sztuczną inteligencję!

Dazed Beauty prezentuje makijaż zrobiony przez sztuczną inteligencję. Niezwykłe czy straszne?

Kylie Jenner to jedna z najlepiej rozpoznawalnych sióstr Kardashian. W tej chwili rozmaite rankingi wskazują ją także jako tę najbogatszą. Tylko w zeszłym roku celebrytka miała się ponoć wzbogacić  aż o ponad 166 milionów dolarów.  Znakiem rozpoznawczym gwiazdki jest nieustanna metamorfoza, która polega na dostosowywaniu wyglądu do aktualnych trendów. Kylie używa w tym celu wielu kolorowych kosmetyków i chętnie korzysta z pomocy słynnych stylistów fryzur.  Nic dziwnego, że Jej najważniejszym źródłem dochodu są właśnie kosmetyki z autorskiej linii, po które sięgają tysiące dziewcząt, pragnących naśladować swoją idolkę.

By uczcić sukces marki Kylie Cosmetics, magazyn Dazed Beauty postanowił odwołać się do jej zmiennego wizerunku i stworzyć symulację ukazującą make up przyszłości. A ma nim być makijaż zrobiony przez sztuczną inteligencję.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Dazed Beauty (@dazedbeauty)

Nie chodzi jednak o android rodem z kreskówki sc-fi wyposażony w tysiące pędzelków i paletek z cieniami czy szczoteczkami z mascarą. Efekt, który widzimy to końcowy rezultat pracy bota Beauty_GAN generującego zdjęcia modowe w oparciu o przeanalizowane trendy. Przejrzał on aż 17 tysięcy instagramowych zdjęć, sprawdzając, jakie tendencje są teraz na czasie. Następnie „nałożył” wszystkie wyszczególnione elementy na zdjęcie z twarzą Jenner. A oto efekty:

Końcowy wizerunek Kylie, uchwycony na okładce

https://www.instagram.com/p/Btdz3l4guhh/

 

Trzy inne obrazy wygenerowane w trakcie procesu

https://www.instagram.com/p/BteD1cNAxxV/ https://www.instagram.com/p/BteJzNEgeZV/ https://www.instagram.com/p/BteSN_bgf8W/

Cóż, najwyraźniej mechanizm ten nie jest jeszcze wystarczająco dopracowany. Nie możemy się zdecydować, czy ten nieco surrealistyczny efekt jest niezwykły czy raczej… straszny. Jakie jest Wasze zdanie?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 3,95 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  9 lutego 2019 11:23

  Efekt jest przerażający.

  Odpowiedz
 2. janka1312  10 lutego 2019 10:32

  coś strasznego!

  Odpowiedz
 3. Skosa Sandra  11 lutego 2019 20:23

  Okropne i efekt zepsuł cały urok modelki.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany