Makijaż z akcentem na rzęsy – jak sprawić, by wyglądały na idealnie pogrubione

Naturalnie pogrubione rzęsy są marzeniem wielu kobiet. Dziś jest wiele metod oraz zabiegów kosmetycznych, dzięki którym można ten efekt uzyskać. Czasem jednak zdjęcia krążące w Internecie potrafią skutecznie zniechęcić do zagęszczania rzęs tymi sposobami. Nie wszyscy też wiedzą, że naturalnie pogrubione rzęsy można zapewnić sobie, wykorzystując tylko kosmetyki, które na co dzień znajdują się w kosmetyczce każdej kobiety.

Makijaż z akcentem na rzęsy – jak sprawić, by wyglądały na idealnie pogrubione

Aby naturalnie pogrubione rzęsy mogły nas cieszyć, trzeba o nie dbać każdego dnia. Rzęsy rosną stale, a ich cykl wzrostu to około 3 miesiące. Potem naturalnie wypadają. Jeśli nie dbamy o nie odpowiednio, to potrafią wypadać znacznie wcześniej. Sztuczne zagęszczanie rzęs, nieodpowiednie kosmetyki (na przykład fatalne tusze albo środki do demakijażu), obciążające zabiegi kosmetyczne, brak demakijażu, a nawet surowe warunki atmosferyczne – to wszystko wpływa na osłabienie kondycji rzęs. Jak o nie zadbać oraz jakie sztuczki można zastosować, aby naturalnie pogrubione rzęsy zachwycały każdego dnia?

Naturalnie pogrubione rzęsy

Aby rzęsy wyglądały zachwycająco, trzeba przede wszystkim o nie dbać. Codziennie wieczorem należy wykonywać staranny demakijaż, używając w tym celu delikatnych płynów. Nasączonym płatkiem kosmetycznym nie należy pocierać rzęs, bo to spowoduje ich osłabienie. Taki płatek przykładamy do oka i czekamy kilka minut. Makijaż w tym czasie się rozpuści, dzięki czemu łatwo będzie można go usunąć poprzez przeciągnięcie płatka w dół.

Kolejnym czynnikiem, który bardzo osłabia rzęsy, jest nieumiejętnie używana zalotka, czyli gadżet służący do podkręcania rzęs. Aby naturalnie pogrubione rzęsy mogły nas cieszyć, najlepiej zrezygnować z jej stosowania lub sięgać po nią wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach.

Jeśli po nałożeniu tuszu rzęsy się posklejają, trzeba je dokładnie rozczesać, zanim kosmetyk wyschnie, bo nienaturalne, trwałe ułożenie rzęs dodatkowo je osłabia. Warto również pamiętać o tym, że maskarę należy wymieniać maksymalnie co najmniej raz na pół roku, a najlepiej co trzy miesiące, ponieważ na powierzchni szczoteczki mogą namnażać się bakterie. To z kolei często powoduje nieprzyjemne infekcje oczu, które także bywają przyczyną nadmiernej utraty rzęs.

Naturalnie pogrubione rzęsy będą gościć wokół oczu, jeśli zadbamy o ich właściwą regenerację. Z wielu ofert na rynku warto wybrać dobry preparat regenerujący rzęsy i stosować go wieczorem, po wykonaniu dokładnego demakijażu.

Naturalnie pogrubione rzęsy – perfekcyjny makijaż

Do wykonania takiego makijażu potrzebne są tylko dwa kosmetyki – transparentny puder i ulubiony tusz do rzęs. Warto wybrać taką maskarę, jaka w pojedynkę świetnie pogrubia rzęsy. Do tego celu można użyć tuszu Colossal Volume Express, który optycznie powiększa objętość rzęs.

Aby wykonać makijaż, który da nam naturalnie pogrubione rzęsy, należy najpierw nałożyć warstwę maskary na rzęsy i – zanim wyschnie – delikatnie oprószyć włoski pudrem. Po wyschnięciu na całość nakłada się następną warstwę tuszu. Kolejność można też odwrócić – najpierw pokryć rzęsy pudrem, a potem dopiero je wytuszować. Taką metodą warto wykonać kolejną warstwę, o ile, rzecz jasna, zależy Ci na mocniejszym efekcie.

Zaletą tej metody jest fakt, że puder świetnie przedłuża trwałość tuszu. Jak to jednak często w życiu bywa, rozwiązanie ma również wady. W tym przypadku absolutnie trzeba zwracać uwagę na to, czy do opakowania z tuszem nie dostają się drobinki pudru, a w efekcie po prostu go nie zanieczyszczają.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (193 głosów, średnia: 4,09 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Jaworka  11 lipca 2018 08:53

    Nie wyobrażam sobie aby na noc nie zmyć makijażu, na co dzień nie robię mocnego makijażu a tym bardziej w lecie. Oprószanie rzęs pudrem tego jeszcze nie stosowalam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany