Makijaż permanentny? piękno na dłużej

Czy uprawiając sport, idąc na zakupy, biegnąc z dzieckiem na spacer chcecie wyglądać z jednej strony atrakcyjnie a z drugiej niezbyt wymalowane i wyszykowane? Czy chciałybyście w takich sytuacjach wyglądać „naturalnie ładnie”? Rozwiązaniem może być tutaj makijaż trwały. Poniżej znajdziecie podstawowe pytania i odpowiedzi o makijażu permanentnym , uzyskane w klinice Time Clinic z Warszawy.

Czym jest makijaż trwały?

Jest to makijaż, który utrzymuje się od 3 do 5 lat, w zależności od typu i koloru skóry. Po tym czasie barwnik równomiernie rozjaśnia się. Co najważniejsze makijaż trwały nie zmywa się i nie rozmazuje.

Jak wykonywany jest makijaż trwały?
Makijaż trwały wykonuje się poprzez wprowadzenie do skóry mineralnych pigmentów, za pomocą wyjątkowo precyzyjnych igieł. Zabieg pomaga skorygować kształt brwi, podkreślić kontur ust, wzmocnić czerwień warg oraz podkreślić wyraz oczu ? kreski na górnej i dolnej powiece.

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg polega na wprowadzaniu barwnika za pomocą igły, dlatego osoby nadwrażliwe na ból i mające lęk przed igłami mogą odczuwać większy dyskomfort. Zawsze jednak na miejsce nakłuwania stosuje sięznieczulenie, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy dla Klientki.

Czy barwniki mogą zaszkodzić skórze?
Barwniki wykorzystywane w zabiegach są naturalne , nie toksyczne i nie alergizujące. Renomowane gabinety kosmetyczne posiadają barwniki z certyfikatami, dlatego wyboru kliniki należy dokonać z wyjątkowączujnością. Podczas zabiegu może wprawdzie dojść do podrażnienia, zaczerwienia skóry lub delikatnego obrzęku, ale objawy te szybko ustępują . Makijaż wykonany tą techniką daje gwarancję pięknego i naturalnego wyglądu.

Czy każdy może poddać się zabiegowi?
Chociaż przeciwwskazań do wykonywania makijażu trwałego nie ma wiele, należy pamiętać, że jest to jednak zabieg. Powstrzymać od niego powinny się osoby z nadwrażliwością na ból, jak również osoby z chorobą nowotworową, zaawansowaną cukrzycą, kobiety w ciąży karmiące piersią. Nie wskazany jest przy aktywnej opryszczce jak również przy infekcji skóry.

Czy zabieg jest drogi?
Ceny zależą od oczywiście od gabinetu oraz  miejsc, jakie są objęte zabiegiem. Należy pamiętaćże cena makijażu odzwierciedla jakość sprzętu oraz stosowanych barwników, więc przed decyzją należy rozważyć czy zależy nam na dobrym efekcie (ceny w Time Clinic wahają się od 200 do 1600 zł)

Jak długo trwa zabieg?
Każdemu elementowi, czy to ustom, brwiom, czy powiekom należy poświęcić ok. godziny.

Czy makijaż permanentny nie pozostawia efektu przerysowania?
Wszystko zależy od gustu Klientki i od fachowości osoby wykonującej zabieg. Kwintesencją makijażu trwałego jest to aby był widoczny, ale subtelny. Natężenie koloru zależy od barwników i głębokości ich wprowadzania.

 makijaż trwały, makijaż pernamentny

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (210 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...