Makijaż permanentny? piękno na dłużej

Czy uprawiając sport, idąc na zakupy, biegnąc z dzieckiem na spacer chcecie wyglądać z jednej strony atrakcyjnie a z drugiej niezbyt wymalowane i wyszykowane? Czy chciałybyście w takich sytuacjach wyglądać „naturalnie ładnie”? Rozwiązaniem może być tutaj makijaż trwały. Poniżej znajdziecie podstawowe pytania i odpowiedzi o makijażu permanentnym , uzyskane w klinice Time Clinic z Warszawy.

Czym jest makijaż trwały?

Jest to makijaż, który utrzymuje się od 3 do 5 lat, w zależności od typu i koloru skóry. Po tym czasie barwnik równomiernie rozjaśnia się. Co najważniejsze makijaż trwały nie zmywa się i nie rozmazuje.

Jak wykonywany jest makijaż trwały?
Makijaż trwały wykonuje się poprzez wprowadzenie do skóry mineralnych pigmentów, za pomocą wyjątkowo precyzyjnych igieł. Zabieg pomaga skorygować kształt brwi, podkreślić kontur ust, wzmocnić czerwień warg oraz podkreślić wyraz oczu ? kreski na górnej i dolnej powiece.

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg polega na wprowadzaniu barwnika za pomocą igły, dlatego osoby nadwrażliwe na ból i mające lęk przed igłami mogą odczuwać większy dyskomfort. Zawsze jednak na miejsce nakłuwania stosuje sięznieczulenie, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy dla Klientki.

Czy barwniki mogą zaszkodzić skórze?
Barwniki wykorzystywane w zabiegach są naturalne , nie toksyczne i nie alergizujące. Renomowane gabinety kosmetyczne posiadają barwniki z certyfikatami, dlatego wyboru kliniki należy dokonać z wyjątkowączujnością. Podczas zabiegu może wprawdzie dojść do podrażnienia, zaczerwienia skóry lub delikatnego obrzęku, ale objawy te szybko ustępują . Makijaż wykonany tą techniką daje gwarancję pięknego i naturalnego wyglądu.

Czy każdy może poddać się zabiegowi?
Chociaż przeciwwskazań do wykonywania makijażu trwałego nie ma wiele, należy pamiętać, że jest to jednak zabieg. Powstrzymać od niego powinny się osoby z nadwrażliwością na ból, jak również osoby z chorobą nowotworową, zaawansowaną cukrzycą, kobiety w ciąży karmiące piersią. Nie wskazany jest przy aktywnej opryszczce jak również przy infekcji skóry.

Czy zabieg jest drogi?
Ceny zależą od oczywiście od gabinetu oraz  miejsc, jakie są objęte zabiegiem. Należy pamiętaćże cena makijażu odzwierciedla jakość sprzętu oraz stosowanych barwników, więc przed decyzją należy rozważyć czy zależy nam na dobrym efekcie (ceny w Time Clinic wahają się od 200 do 1600 zł)

Jak długo trwa zabieg?
Każdemu elementowi, czy to ustom, brwiom, czy powiekom należy poświęcić ok. godziny.

Czy makijaż permanentny nie pozostawia efektu przerysowania?
Wszystko zależy od gustu Klientki i od fachowości osoby wykonującej zabieg. Kwintesencją makijażu trwałego jest to aby był widoczny, ale subtelny. Natężenie koloru zależy od barwników i głębokości ich wprowadzania.

 makijaż trwały, makijaż pernamentny

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (207 głosów, średnia: 4,43 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. tusia313  22 grudnia 2011 08:42

  moje marzenie

  Odpowiedz
 2. Karolina_Rok  23 grudnia 2011 14:55

  Rewelacja, zdecydowałabym się na taki makijaż, za wyjątkiem ust 🙂

  Odpowiedz
 3. qwer288  13 stycznia 2012 21:30

  ja bym chciala metoda piorkowa brwi,swietna sprawa dla tych ktorzy maja rzadkie badz czasem nawet calkowity brak brwi

  Odpowiedz
 4. Alexo16  14 stycznia 2012 11:32

  Bardzo fajna metoda. Moja koleżanka kilka miesięcy temu się na to skusiła i szczerze to jej tego zazdroszczę 🙂 Kiedy idziemy na basen to ja muszę się bawić w zmywanie makijażu a ona już przebrana w strój kąpielowy czeka na mnie 🙁

  Odpowiedz
 5. joko_88  14 stycznia 2012 20:13

  brwi wyglądają fajnie natomiast usta okropnie…

  Mojej koleżanki mama zrobiła sobie trwały makijaż brwi u zwykłego tatuażysty który specjalizuje się w wykonywaniu tatuaży na twarzy. Zapłaciła 100zł 😀 Ludzie trzeba kombinować ;D

  Odpowiedz
 6. kaszunia  15 stycznia 2012 22:30

  Zgadzam się z opinią joko_88 brwi super natomiast usta trochę dziwnie. Wyglądają jak obrysowane konturówką i nie do końca jestem pewna czy do codziennego makijażu np. do pracy wyglądało by to dobrze….

  Odpowiedz
 7. GoHa9020  23 stycznia 2012 15:23

  a ja uważam, że lepiej jest się codziennie malować a czasem naturalnie wyglądać, niż wciąż coś mieć na sobie

  Odpowiedz
  • m258  23 stycznia 2012 15:38

   dokładnie, w 100% się z Tobą zgadzam

   Odpowiedz
 8. oolkawloszek  25 stycznia 2012 11:41

  niektorzy ludzie lubia codzienna monotonie. ja za nia nie przepadam..

  Odpowiedz
 9. m258  25 stycznia 2012 16:34

  monotonia zwłaszcza w wyglądzie sprawia, że i źle się czujemy psychicznie

  Odpowiedz
 10. Tara  26 marca 2015 13:57

  Zrobiłabym sobie kreseczki pod okiem 🙂

  Odpowiedz
 11. efffciaa  11 kwietnia 2016 17:45

  Ja bym sobie nie zrobiła makijażu permanentnego , to już jest na zawsze , a za jakiś czas może nam się znudzić i będzie nas drażnił i to na twarzy , tatuaż jak się znudzi można przerobić , ale makijaż permanentny już nie .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany