Makijaż permanentny brwi metodą piórkową – na czym polega jego fenomen?
Mówi się, że brwi są ramą dla lustra oczu. W powiedzeniu tym jest wiele prawdy. Jeśli ich kształt czy grubość są źle dobrane zamiast dodawać uroku działają na niekorzyść. Bywa też i tak, że nie są zbyt częste i mają tzw. „prześwity”, co także nie wygląda zbyt estetycznie. Na szczęście istnieją metody, aby to zmienić. Makijaż permanentny brwi metodą piórkową od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Powód jest prosty – rysowanie imitacji pojedynczych włosów daje niezwykle naturalny efekt!
Spis treści:
Jak przebiega makijaż permanentny brwi metodą piórkową?
Makijaż permanentny brwi metodą piórkową, znany także pod pojęciem micorblading to technika, która ma za zadanie zagęszczenie łuków brwiowych tworząc naturalnie wyglądający efekt. Zabieg polega na rysowaniu pojedynczych włosków pod określonym kątem za pomocą cienkiego pióra z jednorazowym ostrzem. Dzięki niemu wykonuje się na skórze niewielkie mikronacięcia pod które delikatnie wprowadza się pigment modelując brwi i jednocześnie je zagęszczając. Narysowane włoski mają naśladować kształt, ułożenie, jak i nawet strukturę tych naturalnych. Wielkość włosków, ich grubość, kolor oraz gęstość jest ustalana indywidualnie. Po zagojeniu wyglądają one prawie jak te prawdziwe. Nie dziwi więc, że ta metoda stylizacji brwi zyskuje tak wiele zwolenniczek.
Dla kogo jest polecany zabieg zagęszczania brwi przy użyciu metody piórkowej?
Metodę piórkową najczęściej wybierają osoby, którym zależy na naturalnym, nie przerysowanym efekcie i dyskretnym podkreśleniu brwi lub nadaniu im pożądanego kształtu. Taka technika sprawdzi się w przypadku osób o rzadkich lub asymetrycznych brwiach. Zabieg świetnie uzupełni braki w miejscach, gdzie jest to konieczne dając bardzo naturalny efekt. Makijaż permanentny brwi z wykorzystaniem metody piórkowej jest także doskonałym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na przyciemnieniu brwi. Odpowiednio dobrany barwnik wprowadzony pod skórę sprawi, że podkreślanie tego obszaru przy pomocy kredki czy cieni do powiek pójdzie w odstawkę. Brwi zyskają nowy odcień, więc ich poprawianie przy pomocy kolorowych kosmetyków nie będzie konieczne. Tego rodzaju makijaż sprawdzi się także u osób po chemioterapii.
Przeciwwskazania do wykonania zabiegu
Zabieg nie może być w wykonany w okresie ciąży i karmienia. Przeciwwskazaniem do jego wykonania są także infekcje wirusowe, grzybicze czy bakteryjne, a także cukrzyca i łuszczyca. Makijażu permanentnego brwi nie wolno także wykonywać w przypadku chorób kadriologicznych i nowotworowych. Nie należy go też przeprowadzać jeśli pojawiały się choroby oczu lub istnieje ryzyko alergii na barwniki, które wprowadza się podczas zabiegu pod skórę.
Co ile trzeba powtarzać zabieg dla podtrzymania efektów?
Efekty microblandingu zwykle utrzymują się do kilkunastu miesięcy. Po tym czasie wprowadzony pod skórę piment stopniowo blaknie, a wymodelowany wcześniej kontur ulega rozmyciu. Dlatego dla podtrzymania efektów należy powtórzyć zabieg, aby dopigmentować barwnik i ponownie nadać brwiom wyrazisty kształt. Wiele zależy od pielęgnacji włosków po zabiegu, a także samek cery. Jeśli produkuje ona sporo sebum barwnik może zacząć blaknąć wcześniej.
Co zamiast metody piórkowej?
Dla tych, którzy pragną cieszyć się pięknymi brwiami nieco dłużej polecana jest metoda włoskowa, która bardziej przypomina wykonywanie tatuażu. Barwnik w tym przypadku wprowadzany jest przy użyciu specjalnego urządzenia wyposażonego w igłę do akupunktury. Nakłuwa ona naskórek z dużą częstotliwością. Dlatego też barwnik pozostaje więc w skórze zdecydowanie dłużej, bo nawet do 2 lat.