Makijaż kontra defekty: jak wykorzystać moc kosmetyków?

Kosmetyki do makijażu mogą okazać się szansą nie tylko na uatrakcyjnienie swego wyglądu, ale i na ukrycie pewnych niedoskonałości.

Kosmetyki do makijażu mogą okazać się szansą nie tylko na uatrakcyjnienie swego wyglądu, ale i na ukrycie pewnych niedoskonałości. Doskonale wykonany makijaż może pomóc w podkreśleniu najmocniejszych stron i odwrócić uwagę od drobnych defektów.

Radu Florin Unsplash.com

 

 

Jak podkreślić naturalne piękno makijażem?

Makijaż, dobrze wykonany, ma przede wszystkim podkreślać naturalne piękno każdej kobiety. Kredka do oczu, tusz do rzęs oraz delikatne cienie mogą pomóc w zaakcentowaniu spojrzenia i poprawienia ich kształtu. Opadające kąciki można szybko „podnieść” w górę dzięki odpowiedniej kresce, a zbyt ciężkie powieki pokryć cieniami w taki sposób, by stały się lżejsze.

Makijaż w walce z niedoskonałościami

Niestety nie w każdym przypadku makijaż ogranicza się do podkreślenia naturalnego piękna. Są panie, dla których makijaż to jedyna szansa na ukrycie drobnych blizn, pękających naczynek czy przebarwień skóry. W walce z takimi defektami najlepiej sprawdza się dopasowany do naturalnej barwy skóry podkład kryjący – kosmetyk, dzięki któremu np. marka L’Oreal zdobyła uznanie w oczach kobiet na całym świecie. Dobrze dobrany do kolorytu cery może okazać się cennym sojusznikiem w walce z defektami.

Korektor do twarzy: tajna broń

jak-wykorzystac-moc-kosmetykow-_2

 

Tajną bronią, z której można skorzystać w walce z wyjątkowo uciążliwymi  defektami, stają się korektory. W płynie lub w sztyfcie mają jeden cel – zakryć te defekty, które są wyjątkowym utrapieniem dla kobiet. Drobne blizny lub popękane naczynka, pojawiające się przebarwienia trudne do zamaskowania samym podkładem – oto sytuacje, w których korektor staje się cennym sojusznikiem. By dobrze wykorzystać moc korektora, należy pamiętać o podstawowej zasadzie: jego barwa powinna być idealnie dopasowana do koloru podkładu oraz do przebarwienia. W walce z czerwonymi naczynkami niezastąpiony jest korektor zielony, z kolei na plamy hormonalne o barwie brązowej najlepiej nałożyć korektor różowy. By ukryć zasinienia, należy z kolei wykorzystać niezwykłą moc żółtych korektorów.

Dobrze dobrane cienie do powiek, korektory, pudry i podkłady – oto cenni sojusznicy współczesnej kobiety, dzięki którym ukrywanie niedoskonałości skóry staje się znacznie łatwiejszym zadaniem. Szeroki asortyment tego typu kosmetyków w drogeriach to najlepszy dowód na to, jak wielkim uznaniem cieszą się one wśród dążących do perfekcji kobiet.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (233 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  27 maja 2014 21:22

  Kryjacy podkład to tajna broń nie jednej kobiety:-)

  Odpowiedz
 2. bbo  28 maja 2014 20:42

  Dobry podkład to połowa sukcesu!

  Odpowiedz
 3. as_sa  29 maja 2014 00:20

  Szczerze mówiąc liczyłam, że znajdę tu więcej pomocnych makijażowych porad. Wiadomo, że dobry podkład i korektor pozwalają zmienić na lepsze twarz 😉

  Odpowiedz
 4. Kmakolagwa  16 lutego 2015 17:52

  Od jakiegoś czasu zbieram się do zakupu podkładu Loreal True Match. Bardzo dużo jest pozytywnych opinii na temat tego podkładu. A niestety nie udało mi się jeszcze znaleźć idealnego odcienia (żółtego) podkładu.

  Odpowiedz
 5. efffciaa  11 maja 2017 09:17

  Najlepiej to widać w przypadku zdjęć gwiazd w sieci z serii „przed” i „po” makijażu . Różnica jest ogromna , zwłaszcza jak makijaż robi profesjonalny makijażysta 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany