Majówkowy piknik z dzieckiem

Tegoroczna zima dała się we znaki chyba wszystkim. Na szczęście zbliża się weekend majowy a wraz z nim pikniki, wyjazdy i rodzinne spacery. Nawet taki kilkugodzinny piknik na łonie natury pozwoli tobie i twojej rodzinie odpocząc od codzienności i przez jakiś czas poczuć się wolnymi od wszelkich zmartwień.

Majówkowy piknik

Wiele osób uważa, że chociaż podróże są przyjemnością, to przygotowania do nich są stresujące i wyczerpujące, co sprawia często że wola zostać w domu. Oczywiście osoby takie mają trochę racji, a wyjazd z dzieckiem jeszcze bardziej ogranicza naszą spontaniczność. Nie możemy po prostu wsiąść do samochodu i jechać gdziekolwiek bez przygotowania.

Co należy ze sobą zabrać?  kosz na jedzenie, odpowiednia zastawa, lekka, ale estetyczna, kompletnie wyposażona apteczka (a w niej; lek zapobiegający chorobie lokomocyjnej, lek na biegunkę, przeciwbólowy, środki opatrunkowe, woda utleniona, środek odstraszający owady, żel łagodzący swędzenie po ukąszeni, koniecznie krem z filtrem przeciwsłonecznym, faktor 25-30), chusteczki nawilżające, ręcznik papierowy, papier toaletowy, ubrania na zmianę, nawet jeśli wyjeżdżamy tylko na kilka godzin, warto zabrać coś na przebrania (dzieci lubią się brudzić i nawet to, że piknik trwa kilka godzin nie przeszkodzi im w tym) . Lodówka turystyczna, koce, leżaki, parasol, który chroni od słońca, grill ? to podstawowy zestaw majówkowy. Kilka zabawek, paletki, latawiec, dmuchana piłka stanowią odpowiedni pakiet rozrywkowy. Jedzenie – Tutaj możemy popisać się kulinarną fantazją! Kanapki z warzywami czy szynką albo z dżemem czy Nutellą. Mini tarty z owocami na deser, sałatka owocowa lub warzywna. Wszystko zależy od nas i gustu naszych współpiknikowiczów.  Byle zdrowo. Nie ma sensu jeść chipsów i pić gazowanych napojów zaśmiecających ogranizm.

Warto też zadbać o odpowiedni asortyment. Najlepiej kolorowy i uśmiechnięty. Twoja pociecha na pewno będzie zajadała ze smakiem zdrowe jedzenie, z talerzyka z twarzyczka uśmiechniętej pszczoły, małpki czy sowy. Tak, twoje dziecko poczuje się poważne i dorosłe, jeżeli pozwolisz mu nieść jego własne jedzenie w jego kolorowym plecaczku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (105 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...