Majówka last minute – pomysły!

Niestety, w tym roku majówka trwa tylko 3 dni. Warto ten czas spędzić aktywnie, naładować baterie i odprężyć się.Jak zaplanować ten czas, gdy do 1 maja został tylko dzień? Przedstawiamy kilka pomysłów – majówka last minute !

Przede wszystkim wiemy wszyscy, że w takim wypadku odpadają dłuższe wyjazdy. Ilość dni wolnych jest zbyt mała na dalsze podróże, ale wystarczająca na spędzenie wolnego czasu w kraju. W końcu to właśnie wiosną Polska jest najpiękniejsza!

 Mazury

Kraina wielkich jezior rozkwita na wiosnę. Już teraz pierwsi żeglarze wypływają na jeziora, a mazurskie kompleksy budza się do życia. Na mazurach czeka wiele atrakcji. Można pływać kajakiem lub wybrać się na wycieczkę rowerową po mazurskich lasach. To idealna okazja, aby podziwiać piękne krajobrazy. Wielbiciele podniebnych przygód mogą skorzystać z lotu wiatrakowcem nad Mazurami. Pamiętajmy, że wiosną pogoda na mazurach jest zmienna i warto liczyć się z tym, że warunki atmosferyczne mogą utrudnić nam aktywne spędzenie wolnego czasu. Osoby mieszkające w okolicach mogą wykonać kilka telefonów związanych z noclegami, lub zwyczajnie na jeden dzień przyjechać w swoje ulubione miejsce i skorzystać z atrakcji w ciągu dnia.

Aktywny weekend za miastem

Przerwę w pracy możemy połączyć z aktywnością fizyczną i zdobywaniem nowych umiejętności. Taki wyjazd nie musi wiązać się z daleką podróżą i godzinami spędzonymi w korkach. Graliście kiedyś w golfa?  W Sobieniach Królewskich pod Warszawą będzie można w tym czasie po praz pierwszy chwycić za kij golfowy i pod okiem trenera poznać zasady tego sportu. Za daleko?  Warto poszukać pól golfowych w swoich okolicach. Często na ich terenach znajduj ą się bazy restauracyjne, czy relaksujące SPA.   Co ważne to propozycja na każdą pogodę, bo jak mówią golfiści nie ma złej pogody na golfa są tylko źle ubrani golfiści.

 A może morze

Weekend spędzony nad morzem będzie piękny jeśli tylko dopisze pogoda. Długie spacery brzegiem morza i wylegiwanie się na plaży to marzenie większości z nas. Może wiosna to jeszcze nie czas na ‘wielkie opalanie’ natomiast na pewno zafundujemy sobie weekend pięknych widoków i ponieważ jeszcze nie rozpoczął się sezon – spokój i relaks, o który czasami trudno w pełni letniego sezonu. Jeśli szukamy czegoś więcej niż morze i plaża dobrym kierunkiem okaże się Łeba. W Słowińskim Parku Narodowym znajdują się niesamowite wydmy, z których szczytu można podziwiać jezioro Łebsko i Bałtyk.

I jeszcze dobra rada na koniec: planując tegoroczny weekend majowy zwróćcie szczególną uwagę na to ile czasu będziecie musieli poświęcić na podróż i dotarcie do celu. A ponieważ majówka jest niewątpliwie ulubionym weekendem Polaków to zaplanujcie urlop tak, żeby nie spędzić go w korkach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (155 głosów, średnia: 4,68 z 5)
zapisuję głos...