Magvit B₆ – magnez niezbędny dla organizmu – na co zwracać uwagę przy wyborze

Kiedy towarzyszą nam trudności w koncentracji, zaburzenia snu lub bóle głowy, winą obarczamy brak słońca, czy złą dietę pozbawioną świeżych owoców i warzyw. Sięgamy po suplementy i witaminy, środki antydepresyjne, denerwując się brakiem efektów terapii. Częściej pijemy kawę, żeby pozbyć się uczucia senności i móc normalnie pracować. Tymczasem wszystkie te dokuczliwe dolegliwości to tylko nieliczne z objawów niedoboru magnezu.

magvit

Magnez jest bardzo ważnym pierwiastkiem, zapewniającym prawidłowe przyswajanie wapnia, wchodzącym w skład kości, a na poziomie komórki funkcjonującym jako aktywator licznych enzymów. Alkohol, nikotyna, długotrwały stres, kofeina – bardzo wiele czynników przyspiesza jego wypłukiwanie z organizmu, tymczasem niedobory magnezu mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne, prowadząc nawet do zawału serca!

Z tego powodu tak duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu ma odpowiednia suplementacja tego pierwiastka. Wybierając preparat zawierający magnez warto zwrócić uwagę na jego postać, ze względu na różny stopień wchłaniania. Większość dostępnych na rynku preparatów, pomimo wysokiej dawki jonów magnezu traci na efektywności, ponieważ zaczynają się rozpuszczać w kwaśnym środowisku żołądka, podczas gdy miejscem zapewniającym maksymalne wchłanianie magnezu jest słabo zasadowy obszar jelita cienkiego i okrężnicy.

Dlatego w przypadku bogatego w różne postacie rynku, godny polecenia magnez to ten, który posiada postać kapsułek  dojelitowych – Magvit B.

 

Magvit Bzapewnia uwalnianie tego pierwiastka w miejscu optymalnego wchłaniania. W organizmie, fizjologiczny efekt preparatu MagvitB6 przejawia się synergistycznym działaniem jego dwóch substancji czynnych: jonów magnezu oraz pirydoksyny ( wit. B₆). Te dwa związki stanowią zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości. Stwierdzono, że witamina B6 zwiększa o około 40% efektywność wchłaniania magnezu z przewodu pokarmowego do krwi, natomiast hamuje proces jego wydalania z organizmu. W medycynie znalazła zastosowanie jako lek w zaburzeniach metabolicznych, zmianach skórnych i błon śluzowych, w niedokrwistości wrażliwej na tę witaminę podczas rekonwalescencji oraz w stanach depresyjnych.

Profilaktycznie MagvitB6 zaleca się:

 • w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego;
 • w nadpobudliwości nerwowej;
 • w sytuacjach wywołujących stres;
 • depresjach;
 • zaburzeniach snu;
 • bólach mięśni;
 • zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.

Uzupełniająco MagvitB6 wskazany jest w:

 • hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu;
 • długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych.

 

Wspomagająco MagvitB6 znalazł zastosowanie jako:

 • uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca;
 • w terapii atonicznych skurczów mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

 

Niedobór magnezu zwiększa ryzyko nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, zawału serca oraz zaburzeń rytmu pracy serca. Magnez reguluje przepływ jonów w komórce – zmniejsza pobudliwość nerwowo-mięśniową, działa synergistycznie z jonami wapnia w tworzeniu struktury kości i przeciwdziała procesowi wapnienia tkanek miękkich.

Wskazaniem do podawania preparatu MagvitB6 jest profilaktyka powikłań związanych z niedoborem magnezu i/lub witaminy B6 oraz uzupełnianie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie.

 

Intensywny wysiłek fizyczny bądź umysłowy, szybki wzrostu organizmu dziecka – to czas kiedy zapotrzebowanie na magnez wzrasta dwukrotnie – Magvit B₆ zapewnia optymalny poziom wchłaniania, a tym samym prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

 

Sugerowana cena: Magvit B₆, 50 tab.: 16,60 zł

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (67 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. dziubdziub  30 kwietnia 2012 12:27

  trochę mi to wygląda na reklamę Magvit B₆

  Odpowiedz
  • Justyna  4 maja 2012 10:12

   Tutaj zawsze są reklamy 🙂
   Najczęściej zamiast napisać ogólnie o jakiejś rzeczy to jest dokładnie podane co kupić bo wszystko inne jest gorsze.

   Odpowiedz
 2. szatu  30 kwietnia 2012 14:53

  A nie można było napisać o magnezie zamiast sugerować kupno tego preparatu jest jeszcze wiele innych podobnych.

  Odpowiedz
  • Justyna  4 maja 2012 10:16

   Mnie właśnie takie artykuły i reklamowanie danego preparatu zniechęca. Biorę magnez i witaminę B₆. Właśnie mi się kończą ale myślę, że tego Magvit B₆ nie kupię.

   Odpowiedz
 3. Insomnia  15 maja 2012 23:02

  Najlepiej kupic w formie chelatowe- Olim Chela Mag b^6 ale ten mg tez jest dobry, wazne ze jest vit b6 lepiej sie wtedy wchlania.

  Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  9 marca 2017 10:10

  Też biore , wspomagam nim chore serce. Bardzo ciekawy artykuł. Chociaż ja nie jestem zwolenniczką suplementów. Zewsząd nas otaczają, mamią, i z reklam.Są na wszystko.Trzeba by jeść je kilogramami dziennie. Lepiej podchodzić do tego z ostrożnością.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany