Magiczne rytuały w marcu. Przesilenie wiosenne sprzyja zaklęciom i czarom [aktualizacja: 06.03.2023]

Wiosną wszystko odradza się do życia, ty również. A aby jeszcze lepiej poznać siebie i przygotować się na nowe doznania, które przyniosą kolejne miesiące, powinnaś oczyścić się ze złych emocji i skorzystać z aury, jaką wytwarza marcowe przesilenie. Pomoże ci ona również w zapewnieniu sobie spokoju i stabilizacji. Wróżka Fortunata podpowiada jak to zrobić.

Spis treści:

Magiczne rytuały w marcu. Przesilenie wiosenne sprzyja zaklęciom i czarom

W tym roku 20 marca na półkuli północnej  wypada równonoc wiosenna. Słońce wzejdzie o godzinie 5.40, a zajdzie o 17.47 – to ważne pod kątem znaczenia godzin. Dzień będzie liczył dokładnie 12 godzin i 7 minut, rozpoczynając tym samym okres w roku, kiedy noc będzie krótsza od dnia. Choć dla wielu oznacza to nic więcej niż przyjemniejsze wstawanie czy więcej czasu na dzienne aktywności, przyroda w tym czasie dosłownie szaleje. Buzujące w niej emocje, aury i zaklęcia to nic innego jak wielkie przygotowanie do wiosny, czyli czasu gdy wszystko rodzi się na nowo. Zanim to jednak nastąpi, potrzebne jest swego rodzaju oczyszczenie. W związku z nieopisaną aktywnością przyrody, marzec jest najlepszym czasem dla magicznych rytuałów. Wróżka Fortunata opowie wam o nich nieco więcej.

źródło: www.pixabay.com

16 marca: dowiesz się czy jesteś wolna – magiczne rytuały w marcu

źródło: www.pixabay.com

Jeżeli w nowym starcie wciąż coś (lub ktoś) ci przeszkadza i każde twoje działanie skazuje tym samym na niepowodzenie, może być to wina klątwy lub uroku. Wiele z nas nie wie, że jest obarczonych takim ciężarem przez lata, a nawet przez całe życie. Można więc spróbować się go pozbyć. Najpierw jednak trzeba dowiedzieć się czy w ogóle jest co odczyniać. A najlepiej zrobić to gdy Saturn i Pluton tworzą opozycję, czyli 16 marca. Do miski wlej wodę, do innej wsyp ziemię, zapal świeczkę i kadzidło. W trakcie wykonywania tych czynności mów kolejno: woda, ziemia, ogień i powietrze. Następnie każde z tych przedmiotów dotknij jajkiem mówiąc:”Wskaż, czy ciąży nade mną klątwa”, a następnie wbij je do miski. Tam znajdziesz swoją odpowiedź. Jesteś bezpieczna jeśli żółtko będzie oddzielone od białka. W przeciwnym wypadku musisz zwrócić się do sił natury o uwolnienie.

20 marca: zrób amulet stabilizacji – magiczne rytuały w marcu

źródło: www.pixabay.com

20 marca słońce wkracza do znaku Barana i zaczyna się wiosna, co oznacza nowy start. Dobrze, jeśli będzie pomyślny. We współczesnym świecie pieniądze są nam potrzebne do zapewnienia sobie stabilizacji. Możesz o nią zadbać dokładnie w dzień przesilenia wiosennego, czyli czasie wielkich porządków (również w portfelu). Pieniądz, który tego dnia otrzymasz stanie się twoim amuletem. Może to być reszta w sklepie, moneta od przyjaciółki czy banknot, który wypłacisz w bankomacie. Do czasu następnego marcowego przesilenia pieniężny amulet noś zawsze przy sobie.

21 marca: zacznij spełniać marzenia – magiczne rytuały w marcu

źródło: www.pixabay.com

21 marca rozpoczęło się nowe, a więc i ty otwierasz się na nowe pragnienia.  Pomyśl co tak naprawdę uszczęśliwiłoby cię w perspektywie najbliższego roku i na tym się skup. Oczywiście jeśli są to marzenia pełne dobra i czystości. W przeciwnym wypadku zaczniesz igrać z demonami, co nigdy dobrze się nie kończy. Znajdź symbol, który symbolizuje twoje szczęście. Przykładowo, jeśli marzysz o dziecku weź maskotkę i połóż na ziemi, a sama odpal czerwoną świecę i włóż ją do prawej dłoni. Przygotuj też kadzidła. Teraz przyszedł czas na taniec pragnień, który wykonasz wokół wybranego symbolu zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Mów przy tym:”Tego najbardziej pragnę, niech się spełni”. Po kilku okrążeniach od twojej świecy odpal kadzidła, a popiół, który z nich pozostanie przesyp do woreczka i schowaj w domu. Blisko tego miejsca, maksymalnie do roku twoje pragnienie stanie się rzeczywistością.

24 marca – odetnij się od nieżyczliwych

źródło: www.pixabay.com

Nieżyczliwi ludzie oznaczają niepowodzenie i kłopoty. Tak się składa, że 24 marca słońce znajdzie się w koniunkcji z Uranem, a to najlepszy czas na przeprowadzenie porządków i rewolucji. Zapal świecę, a na kartce zapisz wszystkie negatywne emocje jakich doświadczasz ze strony drugiego człowieka, kwestie które cię zraniły, imiona osób, przez które cierpisz. Następnie potnij kartkę nożyczkami, na tak drobne kawałki, jak tylko zdołasz. Następnie oczyść dłonie w dymie świecy, a karteczki spal. Zrób to w dużym garnku lub w czasie wiosennego spaceru tak, aby było bezpiecznie.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (187 głosów, średnia: 4,40 z 5)
zapisuję głos...