„Magia kina” – za nami premiera kolekcji Deni Cler Wiosna-Lato 2023

„Magia Kina” to tytuł najnowszej kolekcji firmy Deni Cler na sezon Wiosna-Lato 2023. Została ona zaprezentowana 26 stycznia w Centrum Kreatywności Targowej w Warszawie. Inspiracją dla kolekcji były filmy i słynne aktorki światowego kina, takie jak Brigitte Bardot, Marylin Monroe, Audrey Hepburn, Penelope Cruz, Monica Bellucci i Cate Blanchett. Wybór tych wyjątkowych gwiazd doskonale odzwierciedla filozofię marki Deni Cler, która akcentuje siłę kobiecości, ich moc, odwagę i niezależność.

Pokaz kolekcji wiosna/lato 2023 Fot. Deni Cler / mat. nadesłane

„Magico del Cinema”, czyli Deni Cler na wiosnę i lato 2023

– Tegoroczna Moda łączy dwa nurty pragnienie poczucia bezpieczeństwa i potrzebę ubioru na specjalne okazje, które wreszcie pojawiły się w zeszłym roku jak pójście do biura czy wieczorne wyjścia. Wciąż ważny jest nurt „mody domowej” i zoomlook bo często pracujemy hybrydowo. Mimo trudnej sytuacji makroekonomicznej marki premium jak Deni Cler starają się kreować modę odważną. Konsumenci szukają rzeczy uniwersalnych, wygodnych i na specjalne okazje. – mówi Prezes Deni Cler Iwona Kossmann

Prezeska Deni Cler Iwona Kossmann / Fot. mat. nadesłane

Na kolekcję „Magico del Cinema” składa się sześć grup tematycznych. Każda z nich jest patronowana przez jedną ze sław światowego kina. Pierwsza linia inspirowana jest Monicą Belluci, uznawaną za godną następczynię gwiazd z lat 50-tych i 60-tych takich jak Sophia Loren i Gina Lollobrigida. Modele te są eleganckie i formalne, z dużą ilością wzorów graficznych, modnym połączeniem niebieskości i kremowej bieli, lekkimi wełnami i jedwabiem. Druga linia inspirowana Kate Blanchet – zdobywczynią Oscara za role w filmach Woody’ego Allena i Martina Scorsese – składa się z odważnych i śmiałych kolorystycznie modeli, takich jak limonkowy i lawendowy, ale klasycznych w swojej konstrukcji. Trzecia linia, zainspirowana Brigitte Bardot – francuską gwiazdą i symbolem seksapilu z lat 50-tych i 60-tych – to moda w stylu sport-glam, gdzie dominują biel, pomarańcz i granat navy. Czwarta linia, inspirowana Penelope Cruz – laureatką Oscara za rolę w filmie Woody’ego Allena – to modele letnie kojarzone z temperamentem aktorki, z haftami, monochromatycznymi wzorami i gorącą kolorystyką terrakoty. Piąta linia, zainspirowana Audrey Hepburn – ikoną kina i mody – składa się z eterycznych modeli z nutą romantyzmu, biele i szarości z żółtymi i subtelnymi beżami. Ostatnia linia, inspirowana Marilyn Monroe – amerykańską gwiazdą filmową i symbolem seksu – jest najbardziej cukierkowa kolorystycznie i modelowo, z przewagą sukienek i malinowego różu.

Wśród modelek, które prezentowały kolekcję na wybiegu, dostrzec można było Julię Sobczyńską i Sandrę Dorsz – uczestniczki programu „Top Model”. A przyglądające się pokazowi gwiazdy były pod wrażeniem premierowej kolekcji

Gwiazdy na pokazie Deni Cler

Magia kina, mody i Deni Cler przyciągnęła na pokaz znane twarze show-biznesu – gwiazdy, dziennikarzy, stylistów, fotografów, influencerów. W blasku fleszy znaleźli się m.in.: Agnieszka Więdłocha, Katarzyna Glinka, Patricia Kazadi, Małgorzata Ohme, Joanna Racewicz, Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Dąbrowska, Lidia Popiel, Anna Korcz, Mariola Bojarska-Ferenc, Katarzyna Butowtt, Milena Sadowska, Anna Dec, Dorota Williams, Malwina Wędzikowska, Anna Lucińska, Agnieszka i Alex Mrozowscy, Dorota Naruszewicz, Tomasz Jacyków, Krystian Ochman, Maciej Orłoś i Paulina Koziejowska, Katarzyna Zdanowicz, Anna Męczyńska, Kamila Kamińska, Karolina Pilarczyk, Justyna Bolek, Anna Lewandowska, Adrianna Palka.

„Jestem zachwycona! Szczególnie ze względu na piękną inspirację gwiazdami filmowymi, które od lat podziwiam. Moja ukochana Monica Belluci, Penelope Cruz i Audrey Hepburn to aktorki, które uwielbiam za kobiecość, styl, wrażliwość, charyzmę. Cudownie, ze również Deni Cler podziela moją fascynację, kocha kobiety i dobry styl” – przyznała aktorka Katarzyna Glinka.

Patricia Kazadi na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

„Przepiękny pokaz! Sześć wspaniałych ikon kina, kobiecości, siły, ambicji i przebojowości. Moje serce skradła dzisiaj Monica Belucci, czyli klasyczny styl, prosty a jednak z elementem pikanterii” – powiedziała aktorka i piosenkarka Patricia Kazadi.

Małgorzata Ohme, Iwona Kossmann i Joanna Racewicz na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

„Ciekawa kolekcja. Minimalizm oraz odważne, soczyste kolory – piękny róż i niebieski, który jest mi bliski. Podobały mi się zwiewne sukienki, gdzie materiał opływa ciało i pobudza wszystkie zmysły. Najbliższą mi ikoną kina jest natomiast Cate Blanchett – aktorka nieoczywista, która fenomenalne potrafi się przeistaczać, sprawia, że piękno jest brzydkie, a brzydota piękna. I w dodatku jest inteligentna. Z tej kolekcji też bije klasa i inteligencja” – stwierdziła prowadząca „Dzień dobry TVN” Małgorzata Ohme.

Monika Gąsiorek i Agnieszka Więdłocha na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

„Brigitte Bardot, Marylin Monroe, Audrey Hepburn, Penelope Cruz, Monica Bellucci, Cate Blanchett – to wyjątkowe aktorki i niezwykłe kobiety, które są inspiracją dla wielu kobiet na całym świcie, dla mnie również. Jestem nimi zachwycona! Sześć kapsuł, które reprezentowały w pokazie „Magia kina”, to różne aspekty kobiecości. Najbardziej uwiodła mnie różowa monochromatyczna marynarka z szerokimi spodniami. Na modelce wyglądała zjawiskowo!” – dodała aktorka Agnieszka Więdłocha.

Katarzyna Dąbrowska i Iwona Kossmann na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

Mariola Bojarska na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

Katarzyna Skrzynecka z córkami na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

Kasia Butowtt i Lidia Popiel na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

Karolina Pilarczyk i Justyna Bolek na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

Gośka Bańka i Iwona Kossmann na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

Dorota Williams na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

Dorota Naruszewicz i Katarzyna Zdanowicz na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

Ania Lucińska na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

Ania Dec na pokazie Deni Cler / Fot. mat. nadesłane

Z tematem pokazu i magią kina doskonale korespondowała muzyka filmowa oraz występ pianistki Gośki Bańki podczas after party.

DENI CLER to włoska marka należąca do firmy Deni Cler Group S.A., dostępna w 51 salonach własnych i multibrandowych oraz na stronie www.denicler.eu

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (32 głosów, średnia: 4,88 z 5)
zapisuję głos...