Magda Hasiak na sezon jesień-zima 2015/2016 – Central Station

Na polskim rynku modowym się dzieje! Przedstawiamy najnowszą kolekcję zdolnej polskiej projektantki. Co proponuje nam Magda Hasiak na sezon jesień-zima 2015/2016?  Kolekcję charakteryzują ostre formy, geometryczne nadruki i zimna paleta kolorystyczna.

Zobacz także: Shoppingowy przegląd: Modne płaszcze na jesień 2015

magda hasiak jesień-zima 2015 2016

Central Station to kolekcja o silnym architektonicznym charakterze. Pełna geometrycznych bloków i brył, wyraźnych konstrukcyjnych kresek i linii tworzących siatkę połączeń w jedną mocną całość. Biel i szarość są podstawą rysunku technicznego, architektonicznej konstrukcji, które niczym nie różnią się od modowych szkiców. Przełamujące je błękit i granat to z kolei kolory nieba odbijające się w szybach i oknach wieżowców. Magda Hasiak na sezon jesień-zima 2015/2016 zmusza do tego, by patrzeć wyżej, poza utarte schematy i oczywiste połączenia.

Polecamy również: Shoppingowy przegląd: Modne botki jesień 2015

Magda Hasiak zaprojektowała Central Station w oparciu o 4 podstawowe kolory dzięki czemu nadaje mnogości faktur i połączeń, ład i harmonię. Pomiędzy nie wbija – jak kolejne budynki w miejską sieć połączeń – geometryczne nadruki i formy, wytłoczenia materiałów i  nadbudowane elementy. Dekonstruuje konstrukcje klasycznych koszul, wplata sześciokątne bryły, łączy gładkie struktury z chropowatymi. Nie zatrzymuje się ani na chwilę. Tworzy kolekcję, która jak architektura jest zmienna, pod różnymi kątami światła ukazuje różne oblicza. Z pozoru monumentalna  i mocna w konstrukcji, wewnątrz kryje detale i nowe, nieodkryte funkcje.

Zapraszamy do galerii: Magda Hasiak na sezon jesień-zima 2015/2016 – Central Station

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (333 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...