Mądry Mikołaj myśli kreatywnie i kolorowo

Jeśli chcemy, by radość dziecka trwała dłużej, nasz podarunek powinien być kreatywny, zajmujący i ponadczasowy. Jaki prezent wybrać?

Poranek 6 grudnia dostarcza kilkulatkom ogromnych emocji, gdy odkrywają, co Mikołaj wsadził pod ich poduszkę. Niestety, często okazuje się, że wyczekiwana od tygodni lalka nudzi się po pół godziny, a super robot ląduje po chwili w pudełku z innymi zabawkami. Jeśli chcemy, by radość dziecka trwała dłużej, nasz podarunek powinien być kreatywny, zajmujący i ponadczasowy.

Mikolajkowe prezenty

Nie tylko różowy

Modne lalki, popularne figurki i plastikowe domki – wszystkie upominki dla dziewczynek łączy jedno: różowy! Zabawki dla chłopców są bardziej różnorodne, ale tu też króluje plastik w przyciągających wzrok kolorach. Utarte schematy na temat tego, co powinno się dziecku spodobać, często nie mają potwierdzenia w rzeczywistości. Z doświadczenia wiemy, że dzieci są niezwykle wrażliwe nawet na bardzo subtelne barwy i uwielbiają eksperymentować z kolorami. Dlatego kupując dziecku upominek, nie należy kierować się panującą modą czy przypisanymi do płci kolorami, ale zdać się na własną intuicję i poczucie estetyki – zauważa Izabela Poradowska z firmy Corex, dystrybutora artykułów szkolnych i papierniczych. Na szczęście, dla wymagających rodziców powstaje coraz więcej sklepów z niebagatelnymi zabawkami, które zamiast przyciągać wzrok mocnymi kolorami, kuszą pomysłowością i jakością wykonania. Pięknego prezentu możemy poszukać też w internecie. Bez trudu znajdziemy tam strony, na których zamówimy ręcznie robione przytulanki, ekologiczne klocki czy drewniane zabawki w skandynawskim stylu.

Zabawa w myślenie

Dorośli, którym wydaje się, że zabawa to tylko przyjemne spędzanie czasu, bardzo się mylą. Bawiąc się, dziecko trenuje wyobraźnię, uczy się wchodzenia w nowe role, rozwija zdolności manualne i logiczne myślenie. Oczywiście nie każda zabawa jest rozwijająca, ale możemy zadbać o taki jej aspekt. Warto zatem poszukać mikołajkowego upominku, który w ciekawy i rozwijający sposób zaangażuje dziecko w zabawę.

Artystyczna przygoda

Wybierając prezent pamiętajmy również, że w każdym kilkulatku tkwi niezwykle twórczy artysta. Pasja do malowania i rysowania to znacznie więcej, niż tylko upust dziecięcej kreatywności. Chwytając za pędzel czy kredkę, maluch uczy się rozpoznawania kolorów i kształtów. Tworząc nawet najprostsze rysunki, dziecko kształtuje umiejętność obserwacji, rozwija wyobraźnię i ćwiczy pamięć wzrokową. Zanim jednak kupimy zestaw do rysowania, sprawdźmy też jego funkcjonalność i wykonanie. Kredki ołówkowe są często za cienkie i zbyt delikatne dla kilkulatka, dlatego STABILO stworzyło kredki woody 3 w 1, które dzięki dużej średnicy ułatwiają wygodny chwyt – wyjaśnia Izabela Poradowska. Grafit w rozmiarze XXL odpowiada aż 8 standardowym kredkom, więc kredki STABILO woody 3 w 1 wystarczają na dłużej i pozwalają dzieciom na wiele artystycznych popisów – dodaje Izabela Poradowska. Kredki STABILO woody 3 w 1 dają szansę na jeszcze więcej kreatywności również ze względu na wyjątkowo miękki, bogaty w pigment rdzeń. Łączy on właściwości trzech różnych kredek: ołówkowej, woskowej i akwarelowej, dzięki czemu kredkami woody 3 w 1 można rysować po wielu powierzchniach np. papierze, kartonie, czarnym brystolu czy szkle, a uzyskane efekty zależą tylko od fantazji małych artystów.

Kredki woody 3 w 1 mogą więc zostać wykorzystane do wykonania wszelkiego rodzaju ozdób świątecznych, takich jak pomalowane akrylowe lub szklane bombki, samodzielnie przygotowana szopka bądź kalendarz adwentowy, a nawet własnoręcznie ozdobiony papier prezentowy.

Mądre rozpieszczanie

Zabawki, którymi otaczamy kilkulatka, wpływają na jego rozwój i kształtują gust. Nie odmawiając zatem dziecku prawa do wybierania wymarzonych podarunków, powinniśmy się starać mądrze wpływać na jego decyzje. Warto przedstawić maluchowi ciekawe pomysły, zanim jednoznacznie ogłosi on swoje mikołajkowe życzenie. Tak wybrany prezent dostarczy radości dziecku, a rodzicom – poczucia dobrze zainwestowanych pieniędzy.

Więcej informacji na www.stabilo.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (145 głosów, średnia: 4,49 z 5)
zapisuję głos...