Madonna skończyła 60 lat! Przypominamy jej najgłośniejsze stylizacje!

Choć patrząc na jej zdjęcia, naprawdę trudno w to uwierzyć, Madonna – niekwestionowana królowa popu, kobieta-instytucja i piosenkarka, która sprzedała najwięcej płyt w historii, skończyła właśnie 60. lat! Z okazji tego jubileuszu przypominamy wszystkie jej najgłośniejsze i najbardziej kontrowersyjne stylizacje od 1998 roku!

Są gwiazdy, o których mówi się, że mają sto twarzy. Oglądając zdjęcia Madonny i zliczając na tej podstawie kolejne jej metamorfozy nie moglibyśmy zamknąć się nawet w tysiącu. Zobaczcie, ile niezwykłych wizerunków zbudowała słynna na całym świecie gwiazda popu – począwszy od pierwszych drapieżnych stylizacji z końca lat 80. po postać czarnej królowej z tegorocznej Gali Met. Dziś Madonna skończyła 60 lat!

Madonna 16.06.2018, konferencja w Blantyre, Malawi; fot. EAST NEWS

Madonna skończyła 60 lat! Przypominamy jej najgłośniejsze stylizacje!

Rockowa diablica, 1984 rok

Tę stylizację z połowy lat 80. pamięta chyba każdy – czarna, luźna bluzka z siateczki spod której widać bieliznę, wielkie kolczyki-gwiazdy, krucyfiksy i natapirowane włosy, a wszystko to zwieńczone cieniami sięgającymi aż po brwi! Już wtedy było jasne, że Madonna nie będzie pokornie prosić o uwagę, tylko pójdzie po swoje, nie oglądając się na nikogo i na nic. To samo można powiedzieć o jej pamiętnym, kontrowersyjnym outficie „skandalizującej panny młodej”!

 

Królowa sceny, 1990 rok

Różowy gorset z tasiemkami, paskiem i spiczastymi miseczkami to chyba najbardziej ikoniczny look Madonny. Do tego futurystyczna fryzura kusicielki i… czarne spodnie. Tego nie da się zapomnieć!

 

Madonna skończyła 60 lat! Przypominamy jej najgłośniejsze stylizacje!

Marylin Monroe, 1991 rok

Czy coś może łączyć słodką i kokieteryjną gwiazdę kina z bezkompromisową, ostrą i zadziorną gwiazdą muzyki? W 1991 roku Madonna postanowiła udowodnić, że jej barwna osobowość ma wiele twarzy, a przemiana w Marylin Monroe to dla niej nic trudnego!

 

W indyjskim sari, 1998 rok

Długie czarne włosy, niebieskie indyjskie sari i mnóstwo srebrnych bransolet z tłoczeniami – zadziwiające, jak ten spójny wizerunek przyniosła ta metamorfoza!

 

Madonna skończyła 60 lat! Przypominamy jej najgłośniejsze stylizacje!

W stylu Gejszy, 1999 rok

A oto kolejna niezapomniana stylizacja – obszerna czerwona szata w stylu japońskiej gejszy z krótko i równo ściętymi włosami do kompletu.

 

Diwa za kratami, 2001 rok

Rok 2001 był dla Madonny czasem fascynacji kratą. Klasyczny szkocki wzór pojawiał się w jej stylizacjach regularnie, za każdym razem w coraz to bardziej ekstrawaganckich wariacjach.

 

Madonna skończyła 60 lat! Przypominamy jej najgłośniejsze stylizacje!

Słodka skandalistka, 2006 rok

Rok 2006 był dla Madonny epoką kontrastów. To wtedy zobaczyliśmy ją w najbardziej obrazoburczej stylizacji, jaką można sobie wyobrazić – z czerwoną bluzką i cierniową koroną na pierwszym planie, by zaraz później oglądać w prasie jej zdjęcie w cukierkowo różowej sukience z mnóstwem drapowań w stylu słodkiej trzpiotki.

 

Bogini mroku, 2009 rok

Kolejne słynne zdjęcie, tym razem w czerniach i z połyskliwą laską w stylu czarnoksiężniczki to wspomnienie ze Sticky & Sweet Tour – trasy koncertowej z 2009 roku.

Madonna skończyła 60 lat! Przypominamy jej najgłośniejsze stylizacje!

Seksowna mażoretka, 2012 rok

Kolejna przemiana to przejście od rozkochanej w czerniach i ezoteryce diwy w figlarną mażoretkę, która jeśli akurat nie trzyma mikrofonu, dzierży w dłoni buławę i stoi na czele wielkiej defilady. Grzeczny zestaw przełamują czarne kabaretki.

 

Tajemnicza dandyska, 2014 rok

A to już zdjęcie z sesji dla „Vogue’a” wykonane przez Toma Munro. Madonna występuje tu w roli tajemniczej dandyski w damskim garniturze, bardzo w stylu Marleny Dietrich.

 

 

Madonna skończyła 60 lat! Przypominamy jej najgłośniejsze stylizacje!

Koronki, błyskotki i… coś jeszcze, 2016 rok

Zdjęcie sprzed dwóch lat pokazuje Madonnę ubraną pozornie w stylu vintage – z gęstymi koronkami i błyskotkami na pierwszym planie. Piosenkarka nie byłaby jednak sobą, gdyby jej strój nie eksponował – tym razem prawie nagich – piersi.

 

Czarna królowa, 2018 rok

Nasz przegląd zamyka jedno z najpopularniejszych ostatnio zdjęć wokalistki, wykonane na tegorocznej Gali Met, poświęconej tematyce religijnej. Czarna, rozkloszowana suknia, krzyże i monumentalna, złota korona tylko podkreśliły, że piosenkarka twardo trzyma się wizerunku mrocznej Madonny, od którego rozpoczęła swoją karierę, przyjmując swój wyjątkowy pseudonim.

 

Która z pamiętnych stylizacji Madonny w ostatnich latach wywarła na Was największe wrażenie? Czym jeszcze zaskoczy nas jedna z najsłynniejszych i najbogatszych kobiet świata? Czego życzycie jej z okazji 60. urodzin? Nie zapomnijcie zostawić komentarza!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 4,10 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  16 sierpnia 2018 14:19

  Najlepszego urodzinowego!

  Odpowiedz
 2. Kika07645  16 sierpnia 2018 18:42

  Z tym krzyżem to trochę przesadziła…

  Odpowiedz
 3. Klaudia  17 sierpnia 2018 01:06

  Królowa !

  Odpowiedz
 4. Aneta  17 sierpnia 2018 16:32

  Madonna lubi szokować 🙂 Ja jednak nigdy nie byłam jakąś jej wielką fanką, ot jest sobie, bo jest 😉

  Odpowiedz
 5. Jaworka  20 sierpnia 2018 08:46

  Dobra artystka zawsze lubiła szokować

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany