Łysienie plackowate: jak przywrócić sobie radość życia?

Zwykle zaczyna się niewinnie: zauważamy, że włosy zaczynają lekko wypadać, a my bagatelizujemy problem, myśląc, że to chwilowy brak witamin czy doraźne osłabienie. Niestety, z czasem na szczotce, poduszce i ubraniach zostaje coraz więcej pasm, a na głowie pojawiają się pozbawione włosów obszary. Jedną z diagnoz w tego typu przypadkach może być łysienie plackowate. W tym przypadku drobne, miejscowe ogniska choroby z czasem się powiększają, często powodując zupełną łysinę. Nadzieję na powrót do normalnego funkcjonowania dają chorym nowoczesne peruki naturalne, systemy włosów i peruki syntetyczne.

łysienie plackowate

źródło: www.pixabay.com

Peruki naturalne i syntetyczne – uwierz w siebie na nowo!

Wspomniane we wstępie łysienie plackowate jest chorobą autoimmunologiczną o niezbadanym podłożu. Brak pełnej wiedzy na temat mechanizmów wywołujących chorobę uniemożliwia skuteczną walkę ze schorzeniem. Przykra dolegliwość dotyka najczęściej młodych ludzi (według szacunków 60% chorych zapada na nią przed ukończeniem trzydziestego roku życia). Wdrażane leczenie zazwyczaj nie przynosi zadowalających rezultatów. Niestety, około 14-25% chorych z czasem całkowicie traci włosy na głowie. Wyłysienie, szczególnie w młodym wieku, może nie tylko wywoływać dyskomfort, ale również być przyczyną izolacji, kompleksów, a nawet depresji, lęków i zaburzeń na tle psychicznym obniżających jakość życia. Nowoczesne peruki syntetyczne i naturalne są dla chorych światełkiem w tunelu.
Wykonywane według nowoczesnych standardów peruki do złudzenia przypominają włosy rosnące na głowie. Producenci oferują modele wykonane z dwóch rodzajów włosów – pochodzących od ludzi oraz produkowanych mechanicznie. Najbardziej naturalny efekt uzyskamy, zakładając na głowę perukę z dziewiczych, słowiańskich pukli (charakteryzują się one wysokim połyskiem, delikatnością, miękkością). Tańszą alternatywą dla peruk naturalnych są modele ze sztucznych pasm. Peruki syntetyczne specyficznie odbijają światło, przez co mogą inaczej prezentować się na głowie, jednak na pierwszy rzut oka różnice między sztucznymi a naturalnymi pasmami są niemal niewidoczne. Co ważne, w przeciwieństwie do swojego naturalnego odpowiednika, sztuczne pukle nie mogą być poddane stylizacji lokówką i prostownicą. Dzięki starannie dopasowanym bazom i wykończeniu (na przykład typu lace front) peruki zlewają się ze skórą głowy w okolicach czoła czy skroni, dzięki czemu osoba zmagająca się z łysieniem może czuć się w pełni komfortowo. Co ważne, zakup peruki może być niemałym obciążeniem dla budżetu. Udając się do salonu, warto mieć świadomość, że NFZ częściowo pokrywa zakup tego typu produktów.

 

System włosów – fryzura jak po wyjściu z salonu

Jednak głowy tracące włosy nie są zdane wyłącznie na ofertę peruk. Dla bardziej wymagających klientów przygotowano spersonalizowane systemy włosów. Co kryje się pod tym pojęciem? System włosów jest rewolucyjną metodą pozwalającą na uzyskanie maksymalnie naturalnego, subtelnego efektu. Jest to rodzaj niechirurgicznego, miejscowego lub całościowego uzupełniania ubytków na głowie. W odróżnieniu od peruk, systemy są tworzone od podstaw na specjalne zamówienie. Klient sam decyduje, jaką gęstość, kolor i strukturę będzie miała nowa fryzura. Pasma włosów umieszczane są na specjalnej bazie, która stapia się ze skórą w taki sposób, że jest całkowicie niewidoczna. Taśmy pewnie i trwale przylegają do skalpu. Ryzyko zsunięcia się włosów i obnażenia niedoskonałości w tym przypadku praktycznie nie istnieje, nawet w przypadkach aktywnego użytkowania (np. podczas uprawiania sportów). Ponadto, system zastępuje włosy do tego stopnia, że możemy je swobodnie myć, bez konieczności ściągania ich z głowy. Rezygnując z peruki na rzecz systemu włosów, trzeba uzbroić się w cierpliwość – wykonanie idealnie dopasowanego systemu może zająć nawet kilka miesięcy.

 

 

Wysokiej klasy peruki – Kraków, Katowice i inne miasta w całej Polsce

Peruka będzie prezentować się nienagannie tylko wtedy, jeśli będzie dobrze dopasowana. Aby spełnić ten warunek, decyzję o wyborze konkretnego modelu warto przedyskutować z ekspertem i gruntownie przemyśleć. Zatem gdzie możemy kupić naturalnie wyglądające, starannie wykonane i różnorodne peruki? Katowice i Kraków – to m.in. w tych miastach znajdują się salony Rokoko cenione za wysoką jakość usług perukarskich i autorskich systemów uzupełnień włosów. Doświadczeni doradcy pomogą znaleźć idealny wariant podkreślający urodę każdego klienta i dopasują konkretny model do rozmiaru i kształtu głowy, a także udzielą informacji na temat pielęgnacji peruki czy systemu włosów.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (126 głosów, średnia: 4,14 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. macierzanka  16 września 2019 16:24

  Znam młodą osobę,którą dotknęła ta dolegliwość w obrębie głowy i brwi .Nosi ona peruczki w kolorze naturalnych włosów i wygląda to dobrze.

  Odpowiedz
 2. Anna  20 września 2019 10:19

  Na szczęście szybko zareagowałam, jak zauważyłam jak mi za dużo włosów wypadało, szukałam sposobów jak temu zaradzić i znalazłam dobry szampon z kaminomoto na ich porost. Peruki nie muszę nosić. Włosy się wzmocniły i zyskały na objętości

  Odpowiedz
 3. Mariola  9 października 2019 22:22

  Łysienie to w gruncie rzeczy bardzo poważny problem. Mówię to z perspektywy osoby, która dobrze wie czym jest łysienie plackowate. W moim przypadku dobre efekty udało się osiągnąć dzięki mezoterapii igłowej. Wykonywałam ten zabieg w SCM Estetic w Krakowie i dziś jest o niebo lepiej. Aż załuję, że nikt wcześniej nie podpowiedział mi tego rozwiązania…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany