Łóżko pojedyncze czy podwójne – jakie wybrać do pokoju gościnnego?

Aranżacja pokoju gościnnego to spore wyzwanie. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko swoje indywidualne preferencje, ale też doznania gości, którzy będą nocować w takim pokoju. Oprócz eleganckich i praktycznych dekoracji powinieneś zadbać o komfortowy odpoczynek swoich gości. W tym celu musisz wiedzieć, jakie łóżko wybrać do pokoju gościnnego.

Spis treści:

W trakcie wybieranie łóżka do pokoju gościnnego zdecydowanie warto wziąć pod uwagę model podwójny. Im większe łóżko, tym lepszy komfort odpoczynku dla gości w Twoim domu. A może planujesz pokój gościnny dla singla? W takiej sytuacji bierz pod uwagę też materace 90×200 do łóżek pojedynczych. Zamówisz je w sklepie internetowym.

Jakie łóżko będzie optymalnym wyborem do pokoju gościnnego?

Ciężko jednoznacznie wskazać, jaki model łóżka będzie idealnym wyborem do pokoju gościnnego. Kiedy już wiesz, jakich gości najczęściej przyjmujesz, będziesz w stanie wybrać odpowiedni model łóżka i materaca.

Jeśli stawiasz na łóżko jednoosobowe, licz się z tym, że większa liczba gości lub para będzie mieć problem z wygodnym zakwaterowaniem. A zatem lepiej stawiaj na większe modele łóżek, gdzie komfort i powierzchnia snu będzie o wiele lepsza.

Jaki materac do łóżka w pokoju gościnnym będzie odpowiedni?

To kluczowy element wyposażenia łóżka, który przekłada się komfort odpoczynku w pokoju gościnnym. Jeśli zależy Ci na tym, aby osoby śpiące w pokoju gościnnym były w 100% zadowolone i wyspane, koniecznie wybieraj materace do łóżek z uwzględnieniem:

  • materiału i budowy wypełnienia,
  • poziomu twardości materaca,
  • grubości powierzchni do spania,
  • materiału wykończenia.

Dobry materac do łóżka w pokoju gościnnym powinien być idealnie dopasowany pod względem rozmiaru do ramy łóżka. Tylko wtedy masz pewność, że jego właściwości przełożą się na wygodny sen bez uczucia zmęczenia o poranku.

Pamiętaj też o tym, aby nie kierować się wyłącznie ceną. Jeśli szukasz oszczędności, możesz wybierać materace 90×200 cm, które są tańsze nawet o kilkaset złotych w porównaniu do większych modeli do łóżek 200×220 cm.

Materac piankowy czy sprężynowy – jaki będzie wygodniejszy?

Jeśli stawiasz na maksimum komfortu swoich gości, wybieraj jak najlepsze materace, które są wygodne i niezawodne. Idealną opcją do pokoju gościnnego są materace piankowe.
Takie modele dopasowują się do kształtu ciała i są dobrym podparciem dla kręgosłupa
– także w odcinku szyjnym.

Wybierając materace sprężynowe w klasycznej wersji, możesz nieco zaoszczędzić przy jednoczesnym utrzymaniu komfortu snu. Jeśli nie wiesz, jaka wersja materaca będzie optymalna dla Twoich gości, możesz porozmawiać z ekspertem w sklepie internetowym.

Otrzymasz kompletną pomoc w zakresie doboru materaca do łóżka, a także dowiesz się,
jakie są cechy charakterystyczne poszczególnych wersji materacy.

Ile kosztuje materac do łóżka jedno- i dwuosobowego?

Całkowite koszty kupna materaca do łóżka jednoosobowego to wydatek od kilkuset złotych w górę. W przypadku większych modeli do łóżek dwuosobowych zapłacisz średnio drugie tyle więcej.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Brak ocen)
zapisuję głos...