Łóżko dla dziewczynki – jak podjąć wybór?

Urządzenie pokoju dziecięcego jest niełatwym zadaniem. Wyposażenie powinno być bezpieczne i atrakcyjne dla dziecka, a także umożliwiać prawidłowy rozwój w kluczowym okresie dzieciństwa. Szczególną uwagę należy zwrócić na łóżko, pełniące nie tylko rolę posłania, ale również miejsca zabaw i wypoczynku w ciągu dnia. Czym kierować się przy wyborze łóżka dla dziewczynki? Dowiesz się z tego artykułu!

pixabay.com

 

Przede wszystkim bezpieczne

Łóżko dla dziewczynki powinno zapewniać wygodę wypoczynku oraz bezpieczeństwo podczas snu. Warto więc przyjrzeć się modelom z bocznymi barierkami zabezpieczającymi. Materiał, z którego zostały one wykonane nie pozostaje bez znaczenia. Dla najmłodszych dzieci, które dopiero co wyrosły z kołyski lub pierwszego łóżeczka, doskonale sprawdzą się barierki materiałowe. Barierki wykonane z miłego w dotyku i bezpiecznego materiału sztucznego są niezwykle poręcznym i łatwym w montażu dodatkiem do łóżka dla dziewczynki.

W przypadku dzieci starszych może okazać się, że barierka osłaniająca cały bok łóżka nie będzie konieczna. Warto natomiast zastanowić się nad kupnem łóżka dla dzieci wyposażonego w niewielką drewnianą barierkę, która uchroni dziecko przed upadkiem podczas snu, wyglądając przy tym znacznie dojrzalej. Jest to rozwiązanie szczególnie skuteczne, ponieważ drewno, jako materiał trwalszy i bardziej praktyczny, nie ugnie się pod naporem ciała, kompletnie zabezpieczając łóżko dla dziewczynki.

Wybierz mądrze i atrakcyjnie

Metalowe łóżko dla dzieci jest szczególnie popularne wśród młodych dziewczynek, które jeszcze przez kilka lat przechodzić będą przez okres fascynacji księżniczkami. Wbrew pozorom, łóżka z ramą metalową można z łatwością wkomponować we wnętrze nowoczesne. Wykorzystanie subtelnej ornamentacji oraz pudrowego schematu kolorystycznego pozwoli na stworzenie przestrzeni dziewczęcej i gustownej z wnętrzarskiego punktu widzenia. Metalowe łóżko dla dzieci, choć nieco ekscentryczne, łączy w sobie trwałość, urodę i funkcjonalność, dlatego warto zdecydować się na nieco większy wymiar, które przez długi czas będzie towarzyszyć córce.

Kontrapunktem dla zdobnych ram metalowych są minimalistyczne łóżka drewniane. Wykończenie w surowym drewnie i naturalnych kolorach sprawi, że dziecko, które chciałoby być traktowane jak dorosły, będzie mogło poczuć się dojrzale dzięki poważnemu wystrojowi. Należy jednak pamiętać, że pokój dziecięcy powinien pobudzać wyobraźnię i zachęcać do rozwoju, dlatego zamiast brać łóżko dla dzieci takie, jakim jest, warto przyozdobić je zgodnie z zainteresowaniami córki – nawet jeśli jedynie na krótki czas.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (165 głosów, średnia: 4,10 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany