Louise Hay – 10 kroków do kochania i bycia kochanym

Co można zrobić, by znowu cieszyć się i żyć szczęśliwie i kochać? Poznaj odpowiedzi.

„Życie Cię kocha, życie naprawdę Cię kocha, ale gdy nie kochasz siebie to bardzo trudno jest życiu dać Ci to co dobre”.  Louise Hay. Chcemy przybliżyć naszym Czytelniczkom i Czytelnikom kobietę-Anioła Louise Hay. Louise Hay to mówczyni motywacyjna, autorka wielu książek, właścicielka wydawnictwa. Jej najbardziej popularny tytuł to You Can Heal Your Life z 1984 r. Fragment tej książki zawarty jest w wykładzie: How to Love Youself,  gdzie Louise Hay przedstawia 10 kroków do miłości.

zakochani

fot. freepik

Co można zrobić, by znowu cieszyć się i żyć szczęśliwie i kochać? Oto odpowiedzi:

1. Powiedz stop wszelkiej krytyce

Powiedz sobie, że nie będziesz krytykować nikogo i niczego, teraz i na zawsze. Krytyka niczego nie zmienia pozytywnie. Akceptuj siebie i świat takim jakim jest. Louise poleca stanąć przed lustrem, spojrzeć w lustro i powiedzieć afirmację: „Jestem w porządku taką jaką/takim jakim jestem teraz”.

2. Powiedz stop myślom, które Cię terroryzują

Nie pozwól negatywnym myślom rosnąć w siłę i kierować Tobą. Przestań straszyć samą samego siebie, zacznij akceptować siebie. Kiedy przyjdzie negatywna myśl natychmiast zmień uwagę na to co jest pozytywne. Wybierz myśli dzięki którym czujesz się dobrze.

3. Bądź łagodna/y, delikatna/y, uprzejma/y, dobra/y, życzliwa/y, a nade wszystko cierpliwy wobec siebie

Tutaj Louise siłę cierpliwości porównuje do ogrodu i uprawy w nim roślin. Chwasty to negatywne myśli, które zagłuszają pozytywne myśli.  Naucz się nowego sposobu myślenia, zadaj sobie pytanie: „Jak mam kochać siebie?” Louise proponuje afirmację do lustra: „Chcę Cię bardziej kochać dzisiaj niż wczoraj”.

4. Bądź wyrozumiały dla swojego umysłu

Krok czwarty oznacza zaprzestanie życia w poczucia winy i obwinianiu się:

„Obwinianie powoduje, że zrobiłaś/łeś coś złego, …. obwinianie powoduje poczucie winy, poczucie winy domaga się kary, a kara powoduje ból”.  Gdy przestaniesz obwiniać się wówczas zaakceptujesz odpowiedzialność. Tutaj Louise wskazuje na korzyści z pozytywnej medytacji i wizualizacji.

5. Nagradzaj się

Krytyka burzy, nagroda buduje. Pozwól sobie na nagrodę, należny Ci się nagroda za to co robisz, za to kim jesteś. Louise radzi powiedzieć do lustra: „Dobrze sobie radzę, że wszystkim”.

6. Znajdź sposoby i osoby które będą Cię wpierać

Wesprzyj siebie, znajdź wsparcie dla siebie. Przestań być niezadowolona/y ponieważ coś Ci nie wychodzi, ale poproś o pomoc.

7. Zaakceptuj swoje porażki

Zaakceptuj swoją negatywna stronę doświadczeń, przeszkody można polubić, poświęcaj im znacznej mnie uwagi. Cokolwiek mamy teraz w życiu jest spowodowane naszym udziałem. Nigdy się nie mylisz. Złość nie powoduje pozytywnych zmian.

8. Humor

Śmiej się jak najwięcej, oglądaj komedie. Spotykaj się z życzliwymi ludźmi, z takimi przy których dobrze się czujesz, z takimi, którzy wywołują u Ciebie szczery śmiech.

9. Troszcz się o swoje ciało

Ciało jest domem w którym żyjesz. Uważaj na to co dostaje się do twojego ciała, jedzenie jest paliwem dla ciała. Troszczenie się o swoje ciało jest aktem kochania samego siebie”. Oto jedna z pozytywnych afirmacji którą proponuje Louise: „Przebaczam, przebaczono mi. Kocham Cię, Kocham Cię, Kocham Cię. Co mogłabym/mógłbym zrobić, by pokochać Ciebie? Zasługuję tylko na dobro w  moim życiu”.

10. Część kochania samego siebie polega na czuciu swoich uczuć. Louise woła do nas:

Czuj swoje uczucia i żyj czując”. Afirmacje: „Gdziekolwiek pójdę prosperuję. Mój dochód się zwiększa. Zawsze jestem bezpieczna/y. Życie jest radością i wypełnione miłością. Kocham i jestem kochana/y. Jestem gotowa/y do pokochania siebie”.

Louise Hay i 10 kroków do kochania i bycia kochanym zbliża mnie do siebie i ciebie, jest receptą na radość i szczęście oraz dekalogiem miłości dla tych, którzy szukają w życiu radości, szczęścia, miłości. Zapraszam Czytelniczki i Czytelników do pracy nad sobą, bo warto kochać ze wzajemnością.

Autor: Andrzej Milewski

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (233 głosów, średnia: 4,33 z 5)
zapisuję głos...