LONDON LOOK! – Przyjrzyjmy się co w tym sezonie „nosi” Londyn!

O Paryżu mówi się, że to stolica haute couture, natomiast Londyn to niekwestionowana stolica street fashion – najlepsze, miejskie wydanie casualowej nonszalancji. Ulice stolicy Wielkiej Brytanii stały się wyrocznią w dziedzinie ustalania i kreowania trendów a blogi brytyjskich fashionistek to kopalnia inspiracji dla całej reszty Europy. Chcesz wiedzieć co jest modne? Zobaczmy co w tym sezonie „nosi” Londyn!

London look!

Kiedy myślisz Londyn, masz przed oczami punkowe stylizacje pełne skóry i ćwieków, których wielką wielbicielką i propagatorką jest brytyjska projektantka Vivienne Westwood. Kultura alternatywna, która intensywnie się tam rozwija narzuciła pewne schematy ubierania widoczne niemal na każdym kroku. Na co dzień proponujemy by styl rockowy nieco ujarzmić dodając mu odrobiny glamour. Czerń ociepl nieco pastelami, dodaj typowo kobiece dodatki jak zakolanówki czy satynowe tasiemki. Wybierając skórzane rękawiczki, poszukaj tych, które zdobią delikatne kokardki a zamiast ramoneski wybierz koronkowy top.

London look!

Londyn to także ogromne inspiracje stylem vintage. Nieco groteskowe buty, do tego zwierzęce motywy, futrzana kamizelka lub płaszcz 'po babci’. Najważniejszym elementem jest biżuteria, która nie tylko przyciągnie wzrok swoją oryginalną formą, ale przede wszystkim rozmiarem. Łączyć możesz niemalże wszystko. Na tym polega cała radość Londynu!

London look!

Rzeczą, na którą zawsze musisz być gotowa jest deszcz. Oczywiście nie wystarczy prozaiczny parasol! Przechadzające się SOHO czy Camden Town mieszkanki Londynu wiedzą o tym najlepiej. Stylowe kalosze to absolutnie niezbędny element ich szaf! Do tego kolorowa, nieprzemakalna kurtka, zawsze modne leginsy i jak przystało na mieszkankę Londynu z krwi i kości – designerskie akcesoria. A, że pogoda zmienną jest, niezbędne są też stylowe okulary przeciwsłoneczne, które ochronią nas przed promykami od czasu do czasu przebijającymi się przez burzowe chmury!

London look!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...