Lody w kobiecej diecie

Nie jesz lodów – jesteś na diecie? Zmień swoje przyzwyczajenia! Jedząc lody nie musisz mieć bowiem wyrzutów sumienia. Jedna gałka lodów mlecznych to tylko ok. 50 kcal. Sorbety mają jeszcze mniej kalorii.

 

 

Nie wszyscy wiedzą, że lody to jeden z mniej kalorycznych deserów. Spowodowane jest to tym, że ok. 30-35% każdej gałki lodowej stanowi woda, która nie ma kalorii. Mając to na uwadze, możemy delektować się deserem lodowym bez wyrzutów sumienia. Ponadto, dietetyk Nestlé, Agnieszka Piskała, zwraca uwagę na inny element, jakże istotny dla osób dbających o linię: spożywanie zimnych lodów zmusza układ pokarmowy do wytężonej pracy związanej z ogrzaniem i późniejszym trawieniem deseru. Czasami jest to wysiłek energetyczny znacznie większy niż wartość kaloryczna zjedzonych przez nas lodów. Nie powinniśmy więc szczędzić sobie tych przysmaków i to nie tylko w okresie lata.

Lody smażone. Przepisy na zaskakujący deser!

Lody smażone. Przepisy na zaskakujący deser!

Zimna słodycz zamknięta w gorącej, chrupiącej skorupce… Lody smażone to zaskakujący deser, który od jakiegoś czasu zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Jak zrobić nietypową słodycz? Podpowiadamy!

Pamiętajmy, że najbardziej kaloryczne w lodach są dodatki, takie jak polewy czekoladowe, wafle, posypki. Jeżeli nie możemy jednak oprzeć się takiemu deserowi, pamiętajmy, by zwrócić uwagę na wielkość spożywanej porcji. Jednorazowa porcja lodów nie powinna dostarczać więcej niż 200 kcal. Jeżeli tak się dzieje, możemy założyć, że nasza porcja lodów jest elementem prawidłowo zbilansowanej diety.

Lody mają jeszcze inne korzyści. Wiele z nich, produkowanych jest na bazie mleka i produktów mlecznych, mogą więc dostarczać cennego w diecie wapnia. Ponadto w lodach owocowych nawet połowę smakołyku mogą stanowić przeciery i musy owocowe. Owoce są cennym źródłem błonnika w naszej diecie, dlatego warto je jeść, także w lodowej postaci.

Biorąc powyższe pod uwagę, lodowe pyszności mogą zagościć w naszej diecie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (221 głosów, średnia: 4,59 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Kubusqu  23 marca 2011 14:28

  Ciekawy artykuł. Ja ze swojej strony polecam diety dedykowane które znalazłem w internecie pod adresem

  Odpowiedz
 2. Ewa  18 marca 2013 16:02

  to baardzo ciekawy artykuł 😉

  Odpowiedz
 3. asphyxia  2 sierpnia 2013 13:51

  ide jesc lody 🙂

  Odpowiedz
 4. stokrotkapolna  22 marca 2017 15:48

  Kto z nas nie lubi lodów. Ciekawy artykuł. Można sie dużo dowiedzieć, a wiedzy nigdy nie mamy dość .Warto czytać i się edukować. Zwłaszcza jak coś nas interesuje.

  Odpowiedz
 5. xtina120  31 stycznia 2018 10:14

  Najbardziej lubię sorbety, ponieważ fajnie orzeźwiają w upalne dni, także bardzo cieszy mnie wiadomość, że mają mało kalorii. Kto by pomyślał, że kiedyś uważałam lody za coś niezdrowego i bardzo kalorycznego;)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany