Lodówka do zabudowy – co musisz wiedzieć przed jej zakupem?

Coraz częściej w domach pojawiają się lodówki do zabudowy. Nic w tym dziwnego. Zabudowa sprzętów AGD pozwala osiągnąć w kuchni spójną aranżację, która zachwyci każdego domownika. Jak zatem wybierać lodówkę do zabudowy?

Lodówka od linijki

Na rynku można znaleźć lodówki o różnych wymiarach, dzięki czemu sprzęt może pojawić się nawet w najciaśniejszej kuchni. Modele zazwyczaj mają wysokość w zakresie 89-160 cm i szerokość 54,9-61,9 cm. Warto przy tym pamiętać, że lodówki do zabudowy są trochę mniej pojemne niż wolnostojące wersje. Wynika to z mocowania lodówki do zabudowy – musi być ona umieszczona w specjalnej kasecie.

Cyrkulacja powietrza obowiązkowa przy sprzęcie do zabudowy

Aby lodówka do zabudowy służyła w domu przez wiele lat, powinno się ją zamocować w sposób zapewniający jej odpowiednią cyrkulację powietrza. Tylna ściana lodówki nie może przylegać bezpośrednio do kasety – odległość między nimi powinna wynosić  ok. 4 cm. Aby powietrze odpowiednio się wentylowało, nad i pod sprzętem powinny znaleźć się otwory – powietrze zasysane z dołu będzie przechodzić przez wolną przestrzeń za lodówką, a następnie uchodzić górą.

Wielka aranżacja do małej kuchni

Do małej kuchni, w której nieczęsto się gotuje, można wybrać lodówkę podblatową. Jej wysokość zwykle nie przekracza 90 cm, dzięki czemu można ją zamocować pod wyspą kuchenną lub pod blatem. Co ciekawe może ona przyjąć wygląd np. wysuwanych szuflad chłodziarki.

To trzeba sprawdzić przed wyborem lodówki do zabudowy!

Sprzęt kupiony na lata powinien cechować się energooszczędnością. Dzięki temu lodówka będzie pobierała mniej prądu w trakcie pracy, co będzie bezpośrednio przekładało się na niższe kwoty wydawane na rachunki. Klasa energetyczna oszczędnego sprzętu oznaczona jest literą A, przy czym im więcej znajduje się przy niej plusów, tym lepiej. Na komfort domowników będzie wpływać również głośność pracy lodówki – cicho pracujące lodówki oznaczone są poziomem hałasu do 40 dB.

Lodówka do zabudowy, jakie powinna mieć funkcje?

Lodówka do zabudowy powinna również być wyposażona w kilka funkcji takich, jak np.: system No Frost, który zapobiega osadzaniu się szronu wewnątrz lodówki lub technologia Multiflow pozwalająca utrzymać w lodówce równomierną temperaturą.

Lodówka do zabudowy – ile kosztuje?

Cena za sprzęt różni się w zależności od wielkości i ilości funkcji. Dlatego zakres cenowy jest dość szeroki – niewielką lodówkę można kupić już za 800 zł, z kolei lodówka do zabudowy dla całej rodziny, wyposażona w wiele funkcji może kosztować nawet 8000 zł.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...