Listopadowe tytuły Warszawskiej Firmy Wydawniczej – na co warto zwrócić uwagę?
Na jakie nowości wydawnicze warto zwrócić uwagę? Zobaczcie ciekawe listopadowe tytuły od Warszawskiej Firmy Wydawniczej.
Na jakie nowości wydawnicze warto zwrócić uwagę? Zobaczcie ciekawe listopadowe tytuły od Warszawskiej Firmy Wydawniczej. To tylko część, która pojawiła się w tamtym miesiącu na rynku, ale na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie. A może dobrym pomysłem będzie zakup książki jako bożonarodzeniowy prezent?
Alani Satori „Bajki dla marzycieli”
Cena: 24 zł
Bajki
Zatrzymaj się i posłuchaj. Wsłuchaj się w siebie i wsłuchaj się w oddech wszechświata. Zapomnij o tym, co mówią ci rodzice, przyjaciele i telewizja. Po prostu stój i czekaj. Daj sobie tyle czasu, ile potrzebujesz. Niech inni śmieją się z ciebie i obserwują cię z pogardą. Pędzący tłum będzie się dziwił, że ty tak stoisz i nic nie robisz. Nie przejmuj się tym. Czasami lepiej przez chwilę nie robić nic i odnaleźć swoją prawdziwą pasję, niż całe życie spędzić na gonitwie i robieniu czegoś, co nie daje ci żadnej przyjemności.
Gdy się tak zatrzymasz i wsłuchasz w siebie, łatwiej uda ci się dostrzec znaki, jakie wszechświat do ciebie wysyła. Gdy poczujesz się jednością ze wszystkim, co cię otacza, wtedy łatwiej ci będzie zrozumieć, jaka jest twoja rola w tej wielkiej układance. Nagle zobaczysz, do czego jesteś stworzony, co tak naprawdę kochasz robić, co jest twoją pasją i przynosi tobie i innym radość. Wtedy pojawią się nieoczekiwane zbiegi okoliczności, które jak wir rzeki popchną cię do przodu. Z radością zobaczysz, że oto właśnie wchodzisz na właściwą ścieżkę, że spełniasz swoje marzenia, a cały wszechświat cię wspiera i cieszy się razem z tobą.
Andrzej Wardziak – „Infekcja”
Cena: 36 zł
Thriller, sensacja
To był jeden z tych spokojnych, lipcowych dni, kiedy wsiadasz do tramwaju, jedziesz do szkoły, do pracy, do przyjaciela… W takich chwilach nie myśli się o tym, że COŚ może się zdarzyć.
Ten spokojny, lipcowy dzień okazał się pierwszym dniem apokalipsy.
Warszawa zostaje zaatakowana nieznanym dotąd wirusem zmieniającym ludzi w zombie. W mieście wybucha panika, ludzie porzucają swój dobytek i uciekają. Nie wszyscy jednak dali radę wydostać się ze swoich domów. Główni bohaterowie powieści, rozrzuceni po różnych punktach Warszawy, postanawiają ukryć się w swoich mieszkaniach lub przedostać się do teoretycznie bardziej bezpiecznych miejsc. Gdy sytuacja zaczyna ich przerastać, decydują się na opuszczenie miasta. Niestety okazuje się, że nie będzie to takie proste, jak mogłoby się wydawać.
„Infekcja” Andrzeja Wardziaka to książka łącząca cechy thrillera, horroru, elementy apokaliptyczne i paranormalne. To mieszanka wybuchowa, gwarantująca niezwykle silne wrażenia.
Aman Payor – „Putter”
Cena: 24 zł
Opowiadania
Putter to rodzaj kija golfowego używanego do precyzyjnych uderzeń piłeczki znajdującej się bardzo blisko dołka. Szybkie sfinalizowanie jakiejś relacji międzyludzkiej często opisuje się jako „krótką piłkę”, a gdy relacja ta dotyczy spraw łóżkowych, mówi się o „zaliczeniu dołka”. Określenie „putter” w znaczeniu metaforycznym można zatem odnieść do sytuacji, w której „zaliczenie dołka” to kwestia „krótkiej piłki”.
Bohaterowie zbioru opowiadań Putter rozgrywają jednak swoje sprawy łóżkowe tak, że w konsekwencji stają przed koniecznością wyboru: albo „krótka piłka”, albo „zaliczenie dołka”.
Opowiadania Amana Payora to odważna, wyrafinowana proza. Fabuły osadzone są we współczesnych realiach, lecz bohaterowie nie przeżywają przygód, które można określić mianem „obyczajne”. Autor pragnie skłonić czytelników do pytania o ich – własne i bohaterów – preferencje seksualne, o płeć i o to, jakie fascynacja erotyczna ma znaczenie w codziennym życiu.
Jacek Binek – „Daimonion młodości”
Cena: 23 zł
Powieść
Janis to mężczyzna stojący na początku życiowej przygody. Nie wie, że jedyne, co może ofiarować światu, to własny talent, czyste myśli i dobre czyny. Wyrusza na poszukiwania „kobiety idealnej”, by urzeczywistnić swoje marzenie. Czy smakowanie kolejnych kobiet pomoże mu zbliżyć się do celu? Czy, celebrując życie, odnajdzie odpowiedzi na ważne pytania?
„Daimonion młodości” to dorastanie, dojrzewanie, odejścia i powroty – wędrówka przez ziemski świat, który jako jedyny ma znaczenie, przedzieranie się przez własne uczucia, emocje, intuicję. To porzucanie przeciętności i rutyny, a odkrywanie świeżości w relacjach międzyludzkich, by następnie znów upaść w bólu istnienia i toczyć wewnętrzną walkę o wiarę w nadejście następnego świtu. Jak stwierdza sam autor, rachunek zysków i strat mimo wszystko pozostaje jednoznaczny: sens nadaje egzystencji jedynie „prosta radość z doświadczania życia jako takiego, radość z bycia zwycięzcą w kosmicznej ruletce niebytu”.
Marta Onitzch – „Erastes”
Cena: 28 zł
Powieść
Barbara jest znanym w swoim mieście medium. Jest tak dobra w tym, co robi, że duchy nie dają jej chwili spokoju – nawet poza seansami. Jej mąż Antoni postanawia temu zaradzić i kupuje duży dom pod miastem, aby żona mogła odpocząć. Antosia, ich córka, przystaje na wszystko z radością, podobnie jak siostra Barbary Agata, która u nich pomieszkuje. Sytuacja tej szczęśliwej rodziny diametralnie się zmienia, gdy poznają tajemniczych nowych sąsiadów – Wiktora Erastesa i jego siostrę Talę.
„Erastes” to opowieść, w której świat pozaziemski miesza się z tym rzeczywistym. Pytanie brzmi: czy dobro zawsze zwycięża…?
Dominika Budzińska – „Niewolnicy Snów Część I”
Wydanie II poprawione
Cena: 34 zł
Powieść dla młodzieży
„Niewolnicy Snów” Dominiki Budzińskiej to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących zdarzeń historia młodej dziewczyny, którą zaczynają nawiedzać dziwne sny i mrożące krew w żyłach koszmary. Jej dotychczas poukładany świat burzą nagłe zmiany, a wokół zaczynają dziać się rzeczy, których nie potrafi wytłumaczyć i zrozumieć. Pomagają jej nowi przyjaciele, a wśród nich tajemnicza Sofie i Scott, któremu przychodzi odegrać szczególną rolę w życiu młodej bohaterki. Okazuje się, że głęboko skrywana rodzinna tajemnica musi wreszcie wyjść na jaw, a kolejne sny stają się istotnym tropem w mozolnym dążeniu do odkrycia prawdy.
Dominika Budzińska – ur. 1972. Marketingowiec z Warszawy. Od wielu lat związana z firmą medialną. Podróże i pisanie są jej wielką pasją od zawsze, ale dopiero ta powieść spełniła jej największe marzenie. „Niewolnicy Snów” to pierwsza część przygód młodej bohaterki i długo oczekiwany debiut literacki.
Agnieszka Janiak – „W trójkącie uczuć”
Cena: 25 zł
Romans
„Chciał być jak najdalej stąd. Przebiegł może kilka kilometrów. Padł na kolana, rozpościerając ramiona, podniósł głowę ku niebu i wydał z siebie przerażający krzyk żalu i rozpaczy. Można go było pewnie usłyszeć pośród nocnej ciszy w miasteczku. Łzy ciekły mu po policzkach. Krzyczał tak długo i tak mocno, że aż ochrypł. Wyczerpany położył się na ziemi na wilgotnym mchu, po czym skulił się w kłębek i już tylko szlochał cicho jak dziecko.
Kiedy trochę się uspokoił, położył się na wznak i patrzył na gwieździste niebo między koronami jodeł i świerków. Jeszcze przez łzy szeptał:
– Dlaczego? Dlaczego? Co on Tobie zawinił? Nie zrobił… nie zrobiliśmy nic złego…”
fragment książki
Książka to sprawdzony sposób na prezent. Bardzo bym się ucieszyła gdybym dostała powieść Nory Roberts, której jeszcze nie mam.