Liposukcja laserowa – modelowanie brzucha na miarę XXI wieku

Jeszcze do niedawna modelowanie brzucha, bioder i ud związane było z licznymi niedogodnościami, jakie towarzyszyły liposukcji, czyli chirurgicznemu zabiegowi odsysania tłuszczu. Zabieg taki miał charakter inwazyjny, a po jego wykonaniu pozostawały szpecące blizny. Dziś jest jednak zupełnie inaczej. Nowe technologie stosowane w chirurgii estetycznej, takie jak m.in. liposukcja laserowa , zmieniają całkowicie charakter zabiegów wykonywanych z gabinetach medycznych. A nadmierny tłuszcz z brzucha i jego okolic może być redukowany zupełnie bezboleśnie oraz nieinwazyjnie – bez użycia skalpela. Na czym taki zabieg polega?

Rozbijanie, upłynnianie oraz usuwanie nadmiernych komórek tłuszczowych nosi nazwę liposukcji bądź lipolizy laserowej. Jest to zabieg przynoszący szczególnie korzystne wyniki przede wszystkich w tych partiach ciała, które są trudne do wymodelowania poprzez ćwiczenia fizyczne i w których blizny po tradycyjnej liposukcji byłyby szczególnie niepożądane. Końcówkę lasera wprowadza się do ciała jedynie poprzez drobne, niezauważalne nacięcia skóry, a obszar ciała objęty zabiegiem jest poddawany miejscowemu znieczuleniu, dlatego też cały proces jest bezkrwawy i zupełnie bezbolesny. Podgrzany i upłynniony tłuszcz może być usuwany poza obręb ciała przy pomocy strzykawki lub spalany samoczynnie w przeciągu od 3 do 6 miesięcy – z przestrzeni międzykomórkowej jest on przenoszony do naczyń limfatycznych, a z nich do wątroby.

accusculpt1

Liposukcja laserowa przeprowadzana jest zazwyczaj za pomocą jednego z dwóch typów lasera: Smart Lipo oraz AccuSculpt. Pierwszy z nich to specjalny laser, przy pomocy którego przeprowadza się bezkrwawe i bezbolesne zabiegi lipolizy w warunkach gabinetu chirurgii estetycznej od samego początku popularyzowania się nowych technologii laserowych. Urządzenie AccuSculpt natomiast jest laserem nowej generacji o szczególnie korzystnej długości fali światła wynoszącej 1444 nm. Takie światło jest szczególnie efektywnie pochłaniane przez tłuszcz, dzięki czemu komórki tłuszczowe zostają rozbite trzy razy skuteczniej niż w przypadku zastosowania laserów starego typu (operujących światłem o długości fali 1064 lub 1320 nm).

 

Zabiegowi mogą być poddawane różne partie ciała: od ramion poprzez biodra, brzuch i pośladki, aż po uda i kolana. Ponadto laser może być z powodzeniem wykorzystywany do dokonywania korekt podbródka bądź odsysania nadmiaru tłuszczu z poszczególnych fragmentów twarzy. Szczególnie dużą popularnością wśród pacjentek cieszy się liposukcja brzucha, gdyż do uzyskiwanych efektów należy nie tylko redukcja nadmiernego tłuszczu, ale również znakomite ujędrnienie i uelastycznienie skóry na poddanych zabiegowi partiach ciała. Dzieje się tak, gdyż światło lasera wpływa na obkurczenie skóry, w związku z czym jest ona bardziej napięta, a wyraźnie zauważalny staje się efekt liftingujący zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu to choroby nerek, wątroby i serca, a także cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi oraz choroby dermatologiczne. Zabiegi przeprowadzane przy użyciu lasera nie wiążą się z koniecznością hospitalizacji ani z dłuższą rekonwalescencją, a pacjent może po 2-3 dniach wrócić do swoich stałych obowiązków. Wskazane natomiast jest stosowanie tzw. drenażu limfatycznego, czyli przeprowadzanego w kilku seriach masażu mającego na celu zminimalizowanie obrzęków oraz wyrównanie ewentualnych nierówności.

Bez bólu, bez skalpela, bez konieczności rehabilitacji – to wystarczające przesłanki przemawiające za tym, by zaufać lekarzowi zajmującemu się liposukcją laserową. Czy trzeba lepszej zachęty?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (122 głosów, średnia: 4,54 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  5 maja 2015 08:33

  Przydałby mi się taki zabieg. Może ktoś mi zafunduje:-).

  Odpowiedz
 2. Patriszia  5 maja 2015 09:27

  Mi tez by się przydał 😀

  Odpowiedz
 3. Justyna  5 maja 2015 10:14

  Zachętą byłoby jakby ktoś za to jeszcze mi zapłacił 🙂

  Odpowiedz
 4. Wusia  5 maja 2015 10:45

  Ciekawa jestem jaka jest orientacyjna cena tego zabiegu.

  Odpowiedz
 5. martucha180  5 maja 2015 13:20

  Oj nie trzeba lepszej zachęty.

  Odpowiedz
 6. bbo  5 maja 2015 14:13

  I ja się zapisuję, mojemu brzuszkowi się przyda.

  Odpowiedz
 7. Kmakolagwa  5 maja 2015 19:49

  Oj nie jestem przekonana w 100 procentach do tego zabiegu, ale zrobiłam bym wiele żeby mieć płaski brzuch.

  Odpowiedz
 8. Anita  6 maja 2015 12:08

  Gdyby była tańsza na 100% bym się wybrała!

  Odpowiedz
 9. geraska  29 marca 2016 18:21

  Jest to świetna metoda, ja miałam robiony zabieg Slimlipo w Elite na Złotej , efekt jest lepszy niż zamierzałam, także polecam kobietkom, które się nad tą metodą zastanawiają 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany