Liposukcja laserowa – modelowanie brzucha na miarę XXI wieku

Jeszcze do niedawna modelowanie brzucha, bioder i ud związane było z licznymi niedogodnościami, jakie towarzyszyły liposukcji, czyli chirurgicznemu zabiegowi odsysania tłuszczu. Zabieg taki miał charakter inwazyjny, a po jego wykonaniu pozostawały szpecące blizny. Dziś jest jednak zupełnie inaczej. Nowe technologie stosowane w chirurgii estetycznej, takie jak m.in. liposukcja laserowa , zmieniają całkowicie charakter zabiegów wykonywanych z gabinetach medycznych. A nadmierny tłuszcz z brzucha i jego okolic może być redukowany zupełnie bezboleśnie oraz nieinwazyjnie – bez użycia skalpela. Na czym taki zabieg polega?

brzuch

Rozbijanie, upłynnianie oraz usuwanie nadmiernych komórek tłuszczowych nosi nazwę liposukcji bądź lipolizy laserowej. Jest to zabieg przynoszący szczególnie korzystne wyniki przede wszystkich w tych partiach ciała, które są trudne do wymodelowania poprzez ćwiczenia fizyczne i w których blizny po tradycyjnej liposukcji byłyby szczególnie niepożądane. Końcówkę lasera wprowadza się do ciała jedynie poprzez drobne, niezauważalne nacięcia skóry, a obszar ciała objęty zabiegiem jest poddawany miejscowemu znieczuleniu, dlatego też cały proces jest bezkrwawy i zupełnie bezbolesny. Podgrzany i upłynniony tłuszcz może być usuwany poza obręb ciała przy pomocy strzykawki lub spalany samoczynnie w przeciągu od 3 do 6 miesięcy – z przestrzeni międzykomórkowej jest on przenoszony do naczyń limfatycznych, a z nich do wątroby.

accusculpt1

Liposukcja laserowa przeprowadzana jest zazwyczaj za pomocą jednego z dwóch typów lasera: Smart Lipo oraz AccuSculpt. Pierwszy z nich to specjalny laser, przy pomocy którego przeprowadza się bezkrwawe i bezbolesne zabiegi lipolizy w warunkach gabinetu chirurgii estetycznej od samego początku popularyzowania się nowych technologii laserowych. Urządzenie AccuSculpt natomiast jest laserem nowej generacji o szczególnie korzystnej długości fali światła wynoszącej 1444 nm. Takie światło jest szczególnie efektywnie pochłaniane przez tłuszcz, dzięki czemu komórki tłuszczowe zostają rozbite trzy razy skuteczniej niż w przypadku zastosowania laserów starego typu (operujących światłem o długości fali 1064 lub 1320 nm).

 

zabiegi-na-odchudzanieZabiegowi mogą być poddawane różne partie ciała: od ramion poprzez biodra, brzuch i pośladki, aż po uda i kolana. Ponadto laser może być z powodzeniem wykorzystywany do dokonywania korekt podbródka bądź odsysania nadmiaru tłuszczu z poszczególnych fragmentów twarzy. Szczególnie dużą popularnością wśród pacjentek cieszy się liposukcja brzucha, gdyż do uzyskiwanych efektów należy nie tylko redukcja nadmiernego tłuszczu, ale również znakomite ujędrnienie i uelastycznienie skóry na poddanych zabiegowi partiach ciała. Dzieje się tak, gdyż światło lasera wpływa na obkurczenie skóry, w związku z czym jest ona bardziej napięta, a wyraźnie zauważalny staje się efekt liftingujący zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu to choroby nerek, wątroby i serca, a także cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi oraz choroby dermatologiczne. Zabiegi przeprowadzane przy użyciu lasera nie wiążą się z koniecznością hospitalizacji ani z dłuższą rekonwalescencją, a pacjent może po 2-3 dniach wrócić do swoich stałych obowiązków. Wskazane natomiast jest stosowanie tzw. drenażu limfatycznego, czyli przeprowadzanego w kilku seriach masażu mającego na celu zminimalizowanie obrzęków oraz wyrównanie ewentualnych nierówności.

Bez bólu, bez skalpela, bez konieczności rehabilitacji – to wystarczające przesłanki przemawiające za tym, by zaufać lekarzowi zajmującemu się liposukcją laserową. Czy trzeba lepszej zachęty?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (87 głosów, średnia: 4,83 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  5 maja 2015 08:33

  Przydałby mi się taki zabieg. Może ktoś mi zafunduje:-).

  Odpowiedz
 2. Patriszia  5 maja 2015 09:27

  Mi tez by się przydał 😀

  Odpowiedz
 3. Justyna  5 maja 2015 10:14

  Zachętą byłoby jakby ktoś za to jeszcze mi zapłacił 🙂

  Odpowiedz
 4. Wusia  5 maja 2015 10:45

  Ciekawa jestem jaka jest orientacyjna cena tego zabiegu.

  Odpowiedz
 5. martucha180  5 maja 2015 13:20

  Oj nie trzeba lepszej zachęty.

  Odpowiedz
 6. bbo  5 maja 2015 14:13

  I ja się zapisuję, mojemu brzuszkowi się przyda.

  Odpowiedz
 7. Kmakolagwa  5 maja 2015 19:49

  Oj nie jestem przekonana w 100 procentach do tego zabiegu, ale zrobiłam bym wiele żeby mieć płaski brzuch.

  Odpowiedz
 8. Anita  6 maja 2015 12:08

  Gdyby była tańsza na 100% bym się wybrała!

  Odpowiedz
 9. geraska  29 marca 2016 18:21

  Jest to świetna metoda, ja miałam robiony zabieg Slimlipo w Elite na Złotej , efekt jest lepszy niż zamierzałam, także polecam kobietkom, które się nad tą metodą zastanawiają 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany