Lipoliza laserowa – co warto wiedzieć? 

Spis treści:

Liposukcja laserowa jest metodą zabiegową polegającą na usunięciu niechcianej tkanki tłuszczowej. Jest to nowocześniejsza alternatywa dla innych zabiegów modelujących, w tym tradycyjnej liposukcji. Nagromadzoną tkankę tłuszczową można skutecznie usunąć w najbardziej problematycznych miejscach – gdzie ćwiczenia i dieta nie wystarczają do uzyskania dobrego i trwałego efektu wyszczuplenia. W porównaniu z konkurencyjnymi metodami, zabiegi liposukcji laserowej są mniej inwazyjne.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o liposukcji laserowej.

liposukcja

fot. freepik

Działanie i przebieg zabiegu

Lipoliza laserowa  jest zabiegiem mającym na celu redukcję zlokalizowanych zgrubień tłuszczu w organizmie człowieka. Liposukcja laserowa pomaga w zmniejszeniu, a także w konturowaniu obszarów. Kiedy występuje duże wybrzuszenie tłuszczowe, którego nie można zredukować dietą i ćwiczeniami, najlepszym sposobem leczenia jest liposukcja laserowa.

Lasery nie tylko pozytywnie wpływają na tkankę tłuszczową, ale także emitują energię. Stymulują również komórki wzmagające produkcję kolagenu, czyli fibroblasty. Obecność włókien kolagenowych utrzymuje prawidłowe napięcie i elastyczność skóry, utrzymując ją elastyczną i jędrną. Ilość kolagenu w naturalny sposób zmniejsza się wraz z wiekiem, dlatego konieczne jest stymulowanie dodatkowych procesów, które mogą zapobiegać starzeniu się skóry. Promieniowanie emitowane przez lasery wyróżnia się również zdolnością do obkurczania małych naczyń krwionośnych uszkodzonych podczas zabiegu. Stosowanie tej metody może zmniejszyć dyskomfort (ból, siniaki, obrzęk) oraz potencjalne powikłania po zabiegu. Przy takich interwencjach laserowych pierwszy efekt w postaci redukcji tkanki tłuszczowej w obszarze poddanym zabiegowi widoczny jest natychmiast po zabiegu. Na ostateczne wyniki trzeba czekać około dwóch tygodni. Jest to moment, w którym wszystkie obrzęki znikają, a skóra prawidłowo się goi.

Przebieg zabiegu 

Liposukcja laserowa wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Wymagany czas zależy od wielkości modelowanego obszaru, ale zazwyczaj wynosi około 3-4 godzin. Chirurg spróbuje wykonać małe nacięcie w obszarze tuż przy naturalnych fałdach skóry, co minimalizuje widoczność blizn. Przez wykonane nacięcie przedostaje się światło lasera, które dociera do przeznaczonej do usunięcia tkanki tłuszczowej. 

Następnie laser emituje promieniowanie, które rozbija komórki tłuszczowe. Większość z nich to trójglicerydy, które pod wpływem ciepła przechodzą w stan ciekły. Jeśli powstała emulsja jest duża, należy ją odessać w trakcie zabiegu, a uwolnione komórki tłuszczowe odprowadzić do specjalnego pojemnika. Jednak z reguły emulsje podlegają procesom autometabolicznym, w wyniku których są usuwane z organizmu w ciągu kilku dni. Zwykle powrót do pełnej aktywności trwa 1-2 dni. Podczas 2-tygodniowego okresu rekonwalescencji należy unikać aktywności fizycznej.

Liposukcja: na jakie partie ciała

W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, liposukcja laserowa może leczyć niemal każdą część ciała. Dzieje się tak dlatego, że zaawansowana technologia laserowa i mikrokaniule pozwalają chirurgowi skutecznie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, do których tradycyjna liposukcja po prostu nie jest w stanie trafić.

Najczęstsze obszary dla mężczyzn i kobiet to brzuch i biodra. Techniki stosowane przez chirurgów w naszej placówce, w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem specjalizującym się w tej procedurze, pozwalają nam zapewnić rezultaty w postaci szybszej rekonwalescencji i mniejszej liczby siniaków.

Liposukcja laserowa została zaprojektowana w celu leczenia miejscowych kieszonek tłuszczowych w następujących obszarach:

 • Brzuch i talia;
 • Tzw. uchwyty miłosne;
 • Wewnętrzne i zewnętrzne uda;
 • Ramiona;
 • Męska klatka piersiowa;
 • Podbródek / podgardle;
 • Szyja.

Oczekuje się, że każda liposukcja może skutkować usunięciem maksymalnie 4000-5000 cm3 tłuszczu. Ważna jest konsultacja ze swoim chirurgiem, aby zrozumieć, ile tłuszczu można usunąć z jednej części ciała podczas jednej procedury.

Raz usuniętej tkanki tłuszczowej nie można zastąpić, nie ma ona zdolności regeneracji. Należy pamiętać, że komórki tłuszczowe mogą nie zostać usunięte i mogą nadal rosnąć. Inne tłuszcze mogą być magazynowane w organizmie. Dla podtrzymania efektu liposukcji ważne jest utrzymanie organizmu w zdrowiu. Rozważając operację, należy wziąć pod uwagę zmiany stylu życia (takie jak odpowiednia dieta i ćwiczenia po operacji).

Wskazania i przeciwwskazania

Dla pacjentów, którzy walczyli z utratą uporczywych zbędnych kilogramów poprzez samą dietę i ćwiczenia, liposukcja laserowa może być idealnym rozwiązaniem pomagającym usunąć tłuszcz i osiągnąć długotrwałe rezultaty.

Dla pacjentów w dobrym stanie zdrowia, którzy przestrzegają regularnej diety i ćwiczeń, liposukcja laserowa również może być świetną opcją.

Liposukcja laserowa nie jest jednak zalecaną procedurą dla pacjentów, którzy posiadają takie problemy/schorzenia, jak: 

 • Cukrzyca;
 • Przewlekła niewydolność nerek i wątroby;
 • Choroby tarczycy; 
 • Padaczka; 
 • Stwardnienie rozsiane; 
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi;
 • Ciąża;
 • Aktywna chemioterapia;
 • Niedawny zawał serca (w ciągu 5 lat).

Zalety liposukcji laserowej

Największą zaletą zabiegów liposukcji laserowej jest to, że są one minimalnie inwazyjne, skuteczne w leczeniu małych i trudno dostępnych obszarów oraz zapewniają znacznie krótszy czas rekonwalescencji i lepsze wyniki.

Ponieważ procedury liposukcji laserowej wykorzystują technologię laserową do podgrzewania tłuszczu podczas jego odsysania, chirurdzy są w stanie leczyć bardzo małe obszary ciała z dużą precyzją. A ponieważ odsysanie wymaga jedynie niewielkich nacięć o wielkości małego palca pacjenta, gojenie i rekonwalescencja są stosunkowo minimalne u większości pacjentów.

Ale to także energia cieplna samej technologii laserowej zapewnia jedne z największych korzyści: przenoszenie energii cieplnej na skórę pacjenta stymuluje produkcję kolagenu. Pozwala na skuteczniejsze napięcie i wygładzenie skóry leczonych obszarów w okresie rekonwalescencji, zapewniając lepszy efekt końcowy w porównaniu z bardziej inwazyjnymi rodzajami zabiegów.

Liposukcja laserowa: pomoc pacjentowi w osiągnięciu idealnego wyglądu

Liposukcja laserowa jest jak dotąd jedną z najbardziej fascynujących i innowacyjnych procedur chirurgii plastycznej. 

Dla pacjentów poszukujących minimalnie inwazyjnego, skutecznego i wydajnego sposobu usuwania uporczywego tłuszczu z obszarów ciała, które w przeciwnym razie byłyby trudne do leczenia, liposukcja laserowa może stanowić doskonałą opcję.

Liposukcja laserowa może powodować bolesność, oparzenia i infekcje, chociaż ryzyko to jest znacznie zminimalizowane, gdy procedura jest przeprowadzana przez doświadczony zespół chirurgów, taki jak nasz. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące tej procedury lub chcesz umówić się na konsultację, napisz do nas lub zadzwoń.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (23 głosów, średnia: 4,91 z 5)
zapisuję głos...