Letnie nowości Warszawskiej Firmy Wydawniczej

Nowości Warszawskiej Firmy Wydawniczej, czyli jak ciekawie spędzić wakacje z książką. Poradniki, pamiętniki, horrory czy powieści – na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie!

Bliza - 'Podloga w drzwiach'

Tytuł: Podłoga w drzwiach

Autor: Bliza
Cena: 26 zł
Powieść obyczajowa

Weronika ma niespełna trzydzieści lat, jest malarką i ma wielką potrzebę kochania. Miłość jednak, przynajmniej do pewnego czasu, omija ją szerokim łukiem, czasem pozwala się dotknąć, czasem nawet pogłaskać, bywa, że już daje jej nadzieję, a potem komplikuje sprawy, mota życiowe wątki i rzuca kłody pod nogi. Nie są to pierwsze lepsze kłody, ale wyszukane przeszkody na drodze do szczęścia, które utrudniając, dodają jednocześnie życiu pikanterii.

Podłoga w drzwiach to barwna obyczajowa powieść, w której jest miejsce na refleksję i łzę w oku przy co bardziej nastrojowych scenach, jak i na ciekawość tego, co też wydarzy się na kolejnej stronie, bo wciąż dzieje się coś intrygującego.

Pod enigmatycznym pseudonimem Bliza skrywa się sympatyczna mieszkanka Dobroszyc, niewielkiej miejscowości na Dolnym Śląsku, kobieta (ur. 1979 r. w Oleśnicy), której wielką pasją jest pisanie, zgłębianie tajemnic ludzkiej duszy i wymyślanie nieprzeciętnych historii. Teraz jej wyobraźnia pracuje głównie nad fabułami romansowymi, ale i fantastyka nie jest jej obca. 

Krzysztof Langer -'Kto nie pyta - ten bladzi'

Tytuł: Kto nie pyta – ten błądzi

Autor: Krzysztof Langer
Cena: 26 zł
Proza

Drogi Czytelniku! Jeśli jesteś przekonany, że „tarcie plecami o szorstką powierzchnię życia”, to pewnego rodzaju standard przewidziany dla ogromnej większości ludzi to niestety masz rację.

„Kto nie pyta – ten błądzi”  to książka, której ambicją jest poddanie Czytelnikowi pomysłu, jak złagodzić skutki „tarcia”, i co robić, by z czasem zapanować nad jego przyczynami. Jeśli masz szczerze dość przewlekłego kontaktu z „szorstką powierzchnią” i dojrzałeś do zmian w swoim życiu, to prawdopodobnie powinieneś tę książkę przeczytać. Gdybyś jednak, drogi Czytelniku, w trakcie lektury uznał, że zawarte w niej treści Cię nie dotyczą, są naiwne lub odwrotnie, przerastają Cię, to całkiem spokojnie i bez najmniejszych oporów odłóż książkę na półkę lub podaruj ją znajomym. Niewykluczone, że twój indywidualny proces „dojrzewania” do zmian na drodze „tarcia o szorstką powierzchnię życia” wymaga jeszcze czasu. – Autor

Marcin Kozlowska - 'Egzorcyzmy-prolog'

Tytuł: Egzorcyzm-prolog

Autor: Marcin Kozłowski
Cena: 24 zł
Horror – groza

Ostrożnie podszedł i stanął zaledwie kilkanaście centymetrów od mężczyzny. Wyciągnął dłoń, aby chwycić go za ramię. Był już zaledwie kilka milimetrów od celu, gdy nagle pacjent odwrócił się w jego stronę z potwornym wrzaskiem. Jankiewicz struchlał ze zgrozy. Pacjent miał w ustach zmiażdżonego szczura. Krew skapywała po jego brodzie strumieniami. Oczy mężczyzny błyskały białkami. Szaleńczy wrzask trwał jeszcze przez kilka chwil, po czym szaleniec chwycił szczura w obie dłonie i rozdarł na pół. Wnętrzności wyleciały na jego pidżamę, a on zdążył już połowę łupu wepchnąć sobie do ust. Marta zdążyła odwrócić się i wyjść za próg, gdy z jej ust wyleciała struga ciepłych wymiotów. Ostatni posiłek diabli wzięli. (fragment)

Karina Konczewska- 'Droga do marynarza. Historia prawdziwa'

Tytuł: Droga do Marynarza. Prawdziwa historia

Autor: Karina Kończewska
Cena: 30 zł
Proza

Tytułowa „Droga do Marynarza“ prowadzi przez cierpienie do spełnionej miłości.     13-letnia Karina ulega kontuzji sportowej, która staje się początkiem bardzo poważnych problemów zdrowotnych. Karina nie poddaje się jednak. Jako dojrzała kobieta postanawia opowiedzieć swoją historię. Przyświeca jej jeden cel: „Zdecydowałam się napisać tę książkę, aby wzmocnić Waszą wiarę w sens życia oraz siły, które posiada człowiek.”

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (164 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  6 sierpnia 2014 07:53

  Zawsze czekam z niecierpliwością na przeglądy wydawnicze. Można sobie wybrać książkę dla siebie bez szukania po internecie.

  Odpowiedz
 2. martucha180  6 sierpnia 2014 10:48

  Lipcowe nowości w sierpniu….

  Odpowiedz
 3. bbo  6 sierpnia 2014 20:54

  Po urlopie znów zaległości się spiętrzą.

  Odpowiedz
 4. efffciaa  4 maja 2016 13:11

  CIekawe propozycje , jednak ja na wakacjach nigdy nie mam czasu czytać książęk , chociaż nie raz zdarza mi się jakąś zabrać z sobą , ale tyle się dzieje na wakacjach…

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany