Linergistka wyjaśnia: wszystko, co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym

Agata Bula, linergistka Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED opowiada o wszystkim, co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym a nie macie kogo się zapytać.

Przeczytaj także artykuł: Sprawdź, czy makijaż permanentny jest dla Ciebie !

 

Wszystko, co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym: Makijaż trwały utrzymuje się do końca życia

Fałsz: Kolor rozłożony jest równomiernie, a po 3-5 latach pigment stopniowo zanika. To doskonała okazja, by poprawić kreski i skorygować rysy twarzy, które z czasem ulegają zniekształceniu.

Wszystko, co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym: Makijaż permanentny to zabieg bolesny

Niezupełnie: W ostatnim dziesięcioleciu udało się opracować udoskonalone metody makijażu trwałego, które niezwykle precyzyjnie, bezpiecznie i niemal bezboleśnie potrafią podkreślić i wydobyć naturalne piękno kobiecej twarzy na długi czas. Dla komfortu, można przed zabiegiem zastosować znieczulenie.

Wszystko, co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym: Makijaż permanentny jest alternatywą dla żmudnego i pracochłonnego makijażu codziennego

Prawda: chociaż makijaż permanentny to coś więcej niż makijaż codzienny. Tym, co najbardziej doceniają współczesne kobiety, jest oszczędność czasu oraz nieskazitelna perfekcja makijażu, który nie spływa w upalne dni i nie rozmazuje się na deszczu. Pozwala czuć się i wyglądać perfekcyjnie: zaraz po przebudzeniu, po całonocnej imprezie, na basenie i na plaży, w saunie, w warunkach ekstremalnych.

Wszystko, co chcecie wiedzieć o makijażu permanentnym: Makijaż permanentny służy wyłącznie do podkreślenia oczu i ust

Fałsz: Makijaż permanentny to zabieg upiększająco-korygujący. Kamufluje niedoskonałości i podkreśla naturalne walory naszej urody. Można nim:
– podkreślić usta (zaznaczyć kontur lub wzmocnić czerwień warg),
– skorygować asymetrię ust,
– delikatnie powiększyć usta,
– powiększyć, „otworzyć” oko,
– nadać zalotny wyraz spojrzeniu,
– skorygować kształt brwi,
– optycznie zagęścić brwi (jeśli są słabe lub nieregularne),
– optycznie zagęścić rzęsy poprzez „namalowanie” kreski u nasady rzęs.

Za sprawą makijażu permanentnego usta zyskują pogłębiony, równomierny kolor oraz symetryczny i elegancki kontur. Dzięki cieniowaniu można uwypuklić zbyt wąskie usta,  czyniąc je optycznie pełniejszymi i zmysłowymi. Zbyt szerokie usta można zmniejszyć, a kąciki lekko podnieść. Bladym wargom nadaje się pogłębioną barwę, dostosowując kolor ust do karnacji i typu urody.

Brwi stanowią najważniejszy punkt twarzy i ramę dla oka. Perfekcyjnie dobrany kształt brwi za pomocą makijażu Conture Make-Up podkreśla charakter spojrzenia, wyrównuje ewentualne asymetrie, wypełnia braki we włoskach, gwarantuje perfekcyjny łuk każdego dnia. Makijaż trwały brwi metodą włoskową to najnowsza technika makijażu permanentnego opracowana przez niemieckich wizażystów Long Time Liner dla osób pozbawionych brwi, bądź pragnących uzyskać naturalny efekt zagęszczenia włosków.

Dzięki zabiegowi makijażu permanentnego można podkreślić spojrzenie, a także optycznie skorygować zbyt szeroko lub zbyt blisko osadzone oczy. Za pomocą kreski tuż nad linią górnych rzęs można otworzyć oko, podnieść powiekę, nadać spojrzeniu zalotny wyraz. Na życzenie klientki mogą to być cienkie, delikatne kreski lub grube i wyraziste, dające spektakularny efekt. Można zastosować kreskę przypominającą tę narysowaną eyelinerem lub osiągnąć efekt optycznego zagęszczenia rzęs poprzez mikropigmentację naniesioną u nasady rzęs.

Makijaż permanentny polecany jest wszystkim kobietom

Prawda: Makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pań, natomiast w szczególności polecany jest paniom, które:

  • cierpią z powodu niedoskonałości urody w postaci asymetrii twarzy;
  • rano i wieczorem wyglądają mało wyraziście;
  • są zapracowane;
  • uprawiają sporty lub zawody, w których zwykły makijaż się rozmazuje;
  • odbywają ciągłe podróże;
  • mają problemy ze wzrokiem;
  • są uczulone na kosmetyki kolorowe;
  • są pozbawione brwi lub rzęs, np. po leczeniu szpitalnym.

Do zrobienia makijażu permanentnego nie ma żadnych przeciwwskazań

Fałsz: Przeciwwskazaniem są: infekcja, ciąża, cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie leków sterydowych, WZW, HIV, opryszczka – w przypadku ust.

Robienie makijażu permanentnego bywa niebezpieczne

Fałsz: Barwniki używane przykładowo w makijażu Conture Make-Up są w pełni naturalne, sterylne, nie zawierają metali ciężkich. Zostały opracowane na bazie substancji nieorganicznych i mineralnych, nie wywołują alergii i mają działanie antyseptyczne.
Produkowane są zgodnie z przepisami Unii Europejskiej i zostały uznane za bezpieczne. Farby pigmentacyjne oferowane do metody Conture Make-Up powstają w warunkach sterylnych w laboratorium firmy Long Time Liner w Monachium. Są regularnie testowane przez niezależne laboratoria.
Wszystkie barwniki posiadają certyfikat i spełniają standardy EEC i FDA, dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych.

Dobrze wykonany makijaż permanentny wygląda bardzo naturalnie

Prawda: Barwnik wprowadzany jest na jednakową głębokość do trzeciej warstwy naskórka. Nie zmienia odcienia po wprowadzeniu w skórę, a szeroka paleta kolorystyczna pozwala osiągnąć w pełni naturalny wygląd (przy ustach kolor łączy się z czerwienią wargową).

Ważne: Zabieg powinien być przeprowadzony tylko w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym przez doświadczoną, licencjonowaną linergistkę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (404 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...