Liftingujące nici, czyli nowatorski sposób na problemy skóry po 40-tce

Po 40-tce twarz zaczyna „zjeżdżać w dół”, tracimy jej piękny owal, zauważamy opadające policzki. Co robić, kiedy odbicie w lustrze coraz mniej przypomina to, kiedy miało się 20 lat?

Po 40. roku życia problemy związane ze starzeniem się skóry zaczynają się nawarstwiać. Okazuje się, że zmarszczki były jedynie wierzchołkiem góry lodowej. Teraz dochodzą jeszcze: bruzdy, utrata jędrności, wiotkość skóry. Pojawiają się skutki działania grawitacji. Twarz zaczyna „zjeżdżać w dół”, tracimy jej piękny owal, za to zauważamy opadające policzki, czyli tzw. „chomiki”.  Co robić, kiedy odbicie w lustrze coraz mniej przypomina to, kiedy miało się 20 lat? Oto jedna z propozycji

Wiadomo, że z każdym rokiem jesteśmy coraz starsze, jednak to właśnie po czterdziestce dochodzi do kumulacji nieprzyjemnych zmian w skórze. Nagle uświadamiamy sobie, że wcale nie jesteśmy już takie młode, jakby nam się wydawało… Na szczęście możliwe  jest wyraźne spowolnienie procesów starzenia się. Aby tego dokonać, na początek warto uświadomić sobie, jakie dokładnie problemy skórne nas dotyczą, po czym zawalczyć o odzyskanie młodszego wyglądu w sposób kompleksowy.

Problem 1: zacierający się owal policzków, czyli tzw. „chomiki”

Z-wiekiem-proporcje-twarzy-zmieniaja-sie-poniewaz-miesnie-staja-sie-coraz-bardziej-delikatnie-fot-Fotolia

Z wiekiem proporcje twarzy zmieniają się, ponieważ mięśnie stają się coraz bardziej delikatnie i mniej sprężyste. Dodatkowo, na skutek ubytku tkanki w okolicy kości jarzmowych, pojawiają się przy żuchwie opadające policzki zwane tzw. „chomikami”. Do  przywrócenia twarzy dawnych konturów nie wystarczą nawet bardzo silne kremy regenerujące, należy bowiem zadziałać bezpośrednio w głąb tkanek. Medycyna estetyczna posiada różne sposoby na podtrzymanie konstrukcji twarzy, ale jak dotąd najskuteczniejszym, a zarazem najmniej inwazyjnym jest zabieg z użyciem liftingujących nici nazywanych fachowo nićmi First Lift PDO*, lub inaczej mikroliftingiem czy nieoperacyjnym liftingiem.

Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego i zaznaczenia miejsc, gdzie będą wprowadzane pod skórę nici First Lift PDO. Następnie za pomocą igły lekarz bardzo precyzyjnie wprowadza nici PDO w skórę lub w tkankę podskórną pacjenta – po czym wycofuje igłę, a nić pozostaje w tkance.Inaczej niż w przypadku tradycyjnego liftingu, zabieg nie wymaga skalpela ani długiego czasu rekonwalescencji. Stworzone za pomocą nici rusztowanie gwarantuje efekt ładnego owalu twarzy już po kilkunastu minutach.

– Atutem nici jest ich długotrwała stymulacja komórek skóry do produkcji nowego kolagenu. Wytworzone przez nie rusztowanie w przeciągu kilku miesięcy staje się rusztowaniem zbudowanym z kolagenu wytworzonego przez fibroblasty skóry, natomiast nici ulegają wchłonięciu – tłumaczy dr Magdalena Tyc-Tyka, właścicielka krakowskiej kliniki MTTEstetica i ekspert w dziedzinie wchłanialnych nici liftingujących – Pozostaje naturalny efekt liftingu, który utrzymuje się nawet do 2 lat.

Problem 2: bruzdy nosowo-wargowe

Nici-liftingujace-wykonane-sa-z-substancji-czynnej-ktora-po-8-miesiacach-od-wprowadzenia-w-skore-rozpuszcza-sie-w-tkance--fot-Fotolia

Pogłębiające się wraz z upływem czasu zmarszczki mimiczne plus działanie sił grawitacji skutkują powstaniem bruzd nosowo-wargowych. A te sprawiają, że twarz wygląda starzej o co najmniej dekadę niż nasz faktyczny wiek biologiczny. W tym przypadku wprowadzenie nici First Lift PDO daje efekt wyraźnego wygładzenia nierówności. Jak to się dzieje?

Nici te wykonane są z substancji czynnej – polidioksanonu, która po ok. 8 miesiącach od wprowadzenia w skórę, naturalnie rozpuszcza się w tkance. Oprócz tego, że przyczynia się do produkcji nowego kolagenu, pobudza również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego i stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny, czyli białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry. Ta wszechstronność polidioksanonu znalazła początkowo zastosowanie w szwach skórnych i podskórnych w chirurgii plastycznej, ginekologii, urologii oraz w okulistyce. Od kilku lat stosuje się ją w medycynie estetycznej jako antidotum na wiotkość skóry i zmarszczki.

Zabieg ma działanie dwukierunkowe. Z jednej strony mechaniczne, bo już w momencie wprowadzenia nici PDO skóra podciąga się i stwarza wrażenie bardziej napiętej. Z drugiej strony długotrwałe, ponieważ dobroczynne działanie nici trwa kolejne dwa lata –  wymienia dr Tyc-Tyka – Efekt wizualny jest natychmiastowy. Twarz pacjentki staje się gładsza, bardziej napięta, skóra jest jaśniejsza i odżywiona. Zmarszczki i bruzdy zostają bardzo wyraźnie wyrównane.

Problem 3: fałd podbródkowy

Fald-podbrodkowy-dodaje-nam-lat-i-odejmuje-urody---fot-Fotolia

Jeszcze innym problemem starzejącej się skóry jest fałd podbródkowy, który dodaje nam lat i odejmuje urody. Może być skutkiem utrzymywania przez lata nieprawidłowej postawy, genetyki lub też nadwagi. Niestety odchudzanie się nie zawsze w tym przypadku pomaga. Komórki tłuszczowe podbródka są bowiem otoczone tkanką włóknistą i słabo ukrwione, a to znacznie utrudnia spalanie w tym miejscu tłuszczu. Doraźnym rozwiązaniem są automasaże szyi i brody, ale ich rezultaty nie pozostają widoczne na długo.

Umieszczenie nici First Lift PDO w okolicy podbródka daje efekt liftingu podbródka oraz „podtrzymania” ładnego owalu twarzy. Zaraz po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą również pojawić się niewielkie krwiaki lub siniaki. Ustępują one zazwyczaj w ciągu kilku dni. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast, niemniej jednak należy pamiętać, że właściwy proces neokolagenezy (tworzenia nowego kolagenu) rozpoczyna się po 10-14 dniach i tak naprawdę dopiero wówczas zaczynają być widoczne właściwe efekty zabiegu.

Problem 4: zmarszczki palacza

Podobnie niełatwym do rewitalizacji obszarem są okolice ust. „Zmarszczki palacza” są to pionowe, brzydkie bruzdy powstające promieniście wokół ust. Z biegiem lat, wiotczenie skóry oraz zanik tkanki podskórnej w tym miejscu sprawiają, że zmarszczki stają się coraz głębsze i bardziej widoczne. Utrwalone powodują rozmywanie się konturu ust. Najbardziej spektakularne wyniki uzyskuje się łącząc na tym obszarze terapię nićmi PDO z mezoterapią.

Wprowadzanie nici, w zależności od ich długości oraz rozległości leczonego obszaru skóry, trwa od 15 do 60 minut (w przypadku okolic ust jest to ok. 30 minut). Jest to proces niemal bezbolesny. Zdaniem doktor Tyc-Tyki, aby być piękną w wieku czterdziestu lat, warto zadbać o systematyczną i profesjonalną pielęgnację skóry już po 30. roku życia. Nici First Lift PDO mogą z powodzeniem liftingować dowolną partię ciała: szyję, dekolt, biust, pośladki, brzuch, nogi. Najlepiej jednak sprawdzają się w okolicach twarzy. Tutaj rezultaty są najszybciej widoczne i najbardziej spektakularne.

***

Informacje o ekspercie: Dr Magdalena Tyc-Tyka, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, konsultant programu LEAP, autorka artykułów prasowych dotyczących medycyny estetycznej, właścicielka kliniki specjalizującej się w kosmetologii nowoczesnej MTTEstetica Kliniki Promocji Zdrowia w Krakowie –  www.mttestetica.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (128 głosów, średnia: 4,34 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. bbo  15 lutego 2014 15:16

    Kto wie? Może za 10 lat będę skłonna skorzystać?

    Odpowiedz
  2. lilkawodna  16 lutego 2014 16:51

    Jeszcze trochę i też się będę zastanawiać czy poddać się takiemu zabiegowi 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany