Leżaki ogrodowe – komfort i wygoda w Twoim ogrodzie

Wiele osób przygotowujących się do wyposażenia swojego ogródka staje przed nie lada zadaniem. Jest nim wybór wszystkich potrzebnych mebli, dzięki którym będą mogli wygodnie i komfortowo spędzić czas. Wśród tych najczęściej kupowanych znajdują się między innymi stoły, krzesła, hamaki, a także leżaki. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się niesłabnącą od wielu lat popularnością. Z leżaków korzystamy w ogrodzie, na tarasie, balkonie; znaczna część dostępnych modeli to leżaki „mobilne”, które po złożeniu możemy zabrać ze sobą w podróż samochodem. Poniżej przedstawiamy garść najważniejszych informacji na temat leżaków, z których dowiesz się z jakich materiałów są wykonane, jakie są główne modele tych siedzisk oraz dlaczego warto sięgnąć właśnie po nie.
Leżaki ogrodowe

Fot. edomator.pl

Jak wybrać idealny leżak ogrodowy?

Leżaki ogrodowe to idealny mebel do popołudniowych wypoczynków w pełnym słońcu. W zależności od rodzaju konstrukcji i wielkości, możemy się na nich wylegiwać, siedzieć, opalać, spać oraz wykonywać szereg innych, przynoszących ulgę czynności. Wybór odpowiedniego leżaka powinien zależeć przede wszystkim od naszych preferencji i zamierzonego sposobu używania go. Rozbudowana oferta dostępnych modeli leżaków z pewnością pozwoli na znalezienie modelu idealnie odpowiadającego naszym upodobaniom.

Dostępne leżaki będą różnić się zakresem potencjalnej regulacji ich ustawienia. Najmniej rozbudowane modele to leżaki, które pozwalają się po prostu składać i rozkładać. Dzięki temu ich przechowywanie w okresie zimowym jest łatwe, ponieważ nie zajmują wiele miejsca. Bardziej rozbudowane modele to leżaki złożone z kilku modułów, pozwalających na zmianę sposobu ich ustawienia względem siebie. Takie leżaki są szczególnie często wykorzystywane przez pasjonatów kąpieli słonecznych. Są one także większe niż ich standardowe odpowiedniki oraz wyposażone w dodatkowe udogodnienia. Niektóre modele leżaków ogrodowych zawierają podnóżki, podłokietniki, a także ruchomy daszek. Ten ostatni element szczególnie zwiększa komfort opalania się – zazwyczaj ma kształt prostokąta, który można ustawić tuż nad twarzą, tworząc zaciemnienie chroniące oczy oraz naszą cerę przed nadmiarem słońca. Leżak przeznaczony do opalania się w pozycji leżącej powinien być nie krótszy niż 160 cm.

Leżaki ogrodowe z technorattanu

Leżaki z technorattanu są wybierane przede wszystkim przez osoby, które nie planują ich przemieszczania. Ten niezwykle wytrzymały materiał wykazuje się wysoką odpornością na szkodliwy wpływ niskich temperatur, wilgoci, promieni słonecznych oraz innych czynników atmosferycznych. Z tych powodów, zimą wystarczy przykryć tego typu leżak odpowiednim pokrowcem, pod którym przeczeka do okresu wyższych temperatur. Co równie ważne, technorattan – choć jest tworzywem sztucznym – prezentuje się wyjątkowo dobrze, a zwłaszcza pasuje do zielonych ogródków. Materiał ten wygląda jak plecionka wykonana z naturalnych materiałów oraz, co równie ważne, wykazuje znacznie większą żywotność niż ich “naturalne” odpowiedniki.

Najpiękniejsze ogrody w Polsce. Te zielone zakątki warto zobaczyć!

Najpiękniejsze ogrody w Polsce. Te zielone zakątki warto zobaczyć!

W Polsce mamy mnóstwo pięknych ogrodów, ale te musicie zobaczyć koniecznie! Szczególnie latem, kiedy są w pełnym rozkwicie…

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (103 głosów, średnia: 3,86 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany