Letnie rytuały by Nimue – tego lata walcz z przebarwieniami i stosuj fotoprotekcję

Skóra latem narażona jest na szereg czynników, które osłabiają jej funkcje. Do najgroźniejszych należy promieniowanie UV, które wywołuje fotouszkodzenia komórek skóry, stan zapalny, utratę wielu cennych składników budulcowych oraz szereg zniszczeń w obrębie całej struktury skóry. Jedynym sposobem aby zapobiegać tym uszkodzeniom jest stosowanie adekwatnej fotoprotekcji, która w Nimue jest naprawdę wyjątkowa i bardzo skuteczna!
Poza fotoprotekcją mamy jednak szereg substancji i rozwiązań biotechnologicznych, które mają zdolność naprawiania uszkodzeń i uzupełniania niezbędnego poziomu nawilżenia.

Produkty Fader od Nimue dedykowane letniej fotoprotekcji skóry

Produktami must-have dla osób z tendencją do przebarwień są dwa produkty Fader. Kremy dzienne hamują proces melanogenezy, powstawanie ROS oraz fotostarzenia. Kremy na noc dodatkowo odżywiają i nawilżają skórę, poprawiając jej koloryt i zapobiegając przedwczesnemu starzeniu.

Jako dodatki wspierające letnią pielęgnację Nimue poleca serum. Jeżeli potrzebujemy intensywnego działania antyoksydacyjnego – zastosujmy Alpha Lipoic Activator, który dodatkowo skutecznie ujędrnia i napina skórę. Jeżeli potrzebujemy natychmiastowego nawilżenia i odbudowy bariery skóry – wybierzmy Super Hydrating Serum. Kiedy nasza skóra, na zwiększoną temperaturę i nasłonecznienie reaguje wytworzeniem rumienia – wybierzmy Fader Serum, które jeszcze pogłębi działanie zapobiegające powstaniu przebarwień. Większość skoncentrowanych produktów Nimue typu serum ma zastosowanie w pielęgnacji nocnej jako samodzielny produkt lub pod krem.
Dla wzmocnienia efektu letniej pielęgnacji i podczas urlopu możemy zastosować także dedykowane konkretnym problemom maski. Dla przedłużenia pielęgnacji anti-aging sprawdzi się Rejuvenating Mask z kompleksem antyoksydantów i roślinnym kompleksem łagodzącym a dla poprawy nawilżenia i uszczelnienia bariery skórnej – Super Hydrating Mask.
Latem, dla skóry mocno uwrażliwionej i po opalaniu Nimue poleca także produkty z serii „różowej” , które również można łączyć z serum i maskami funcyjnymi.

Kosmeceutyki i dermokosmetyki – czym różnią się od zwykłych kosmetyków i jak je rozpoznać? Wyjaśnia ekspert kosmetologii Magdalena Kaźmierczak

Kosmeceutyki i dermokosmetyki – czym różnią się od zwykłych kosmetyków i jak je rozpoznać? Wyjaśnia ekspert kosmetologii Magdalena Kaźmierczak

Rynek kosmetyczny oferuje nam obecnie tak wiele produktów, że łatwo jest się w nich pogubić. Obok określeń, takich jak: "kosmetyki wegańskie", "organiczne", "eko" czy "naturalne", które większość z nas nauczyła się w końcu rozróżniać, ostatnio pojawiły się także "kosmeceutyki" i "dermokosmetyki". Co oznaczają i jak rozpoznać, czy rzeczywiście są adekwatne do reklamowanego produktu? Zapytaliśmy o to eksperta kosmetologii, Panią Magdalenę Kaźmierczak.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (30 głosów, średnia: 4,97 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Magdalena  2 lipca 2022 16:06

    Dobrze wiedzieć, że są takie produkty.

    Odpowiedz
  2. janka1312  3 lipca 2022 12:02

    ciekawe jaka cena

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany