Leśna kąpiel w dźwiękach natury z całego świata – niezwykły projekt, który przeniesie Cię wprost w dzikie przestrzenie

Marzy Ci się leśna kąpiel wśród ciepłych promieni słońca i śpiewu ptaków? Teraz możesz zażyć jej w swojej wyobraźni bez wychodzenia z domu! Będzie to wędrówka po leśnych ostępach i wzdłuż rzek całego świata, za sprawą niezwykłych nagrań zamieszczonych na dźwiękowej mapie. Zamknij oczy i wsłuchaj się w odgłosy zwierząt, owadów, wiatru i szemrzących strumieni na Alasce, w Finlandii, Rosji czy Hiszpanii! To doskonały sposób na popołudniowy relaks czy odpoczynek podczas krótkiej przerwy w pracy.

leśna kąpiel

www.unsplash.com, Gustav Gullstrand

Leśna kąpiel w dźwiękach natury z całego świata – niezwykły projekt, który przeniesie Cię wprost w dzikie przestrzenie

Projekt interaktywnej dźwiękowej mapy (Sounds of the Forest) powstał w ramach Międzynarodowego Festiwalu Lasów (The Tinber Festival 2021). Odbędzie się on w Feanedock, w Lasach Państwowych hrabstwa Le­ice­ster­shi­re w Wiel­kiej Bry­ta­nii. Wystąpią na nim artyści, którzy specjalnie na tę okazję skomponują utwory, korzystając z odgłosów zawartych na mapie. Trzeba przyznać, że ten pomysł brzmi naprawdę magicznie!

Wielka biblioteka leśnych dźwięków jest jednak dostępna dla każdego od ręki. Nie trzeba się w niej rejestrować ani logować, a obsługa jest intuicyjna. Wystarczy, że klikniesz na wybrany punkt spośród zaznaczonych na mapie lokacji, a usłyszysz krótką ścieżkę z zarejestrowanymi odgłosami.

 

Leśna kąpiel w kilkuset odsłonach

sarenka

www.unsplash.com, Nicomiot Photographies

Może Ci się wydawać, że dźwięki lasu oscylują zawsze wokół podobnych nut, ale ta mapa udowodni Ci, że jest inaczej. Rosyjska tajga, azjatyckie lasy pełne wysokich wrzasków małp, śpiew ptaków z jednego z najstarszych na świecie, tropikalnych lasów deszczowych w Malezji, małe greckie wodospady, kozice wśród tureckich szczytów górskich, nawoływania zwierząt w Papui i Nowej Gwinei… Wachlarz możliwości jest niezwykle szeroki! Znajdziemy tu nawet akcent polski – nagranie z Kamiennej Góry.

 

Dajcie się porwać dźwiękowej przygodzie, wchodząc na Sound of the Forest:

https://timberfestival.org.uk/soundsoftheforest-soundmap/

 

Tym samym dźwiękowa leśna kąpiel dołącza do naszych interaktywnych „pocieszaczy” na trudny czas pandemii i zbliżającą się jesień, wśród których umieściliśmy już podcasty, interaktywne muzea, galerie sztuki i słynne zabytki. Może znacie jeszcze jakieś projekty, które można dopisać do tej listy?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (127 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Biomedka  25 września 2020 15:49

    Świetna sprawa, na pewno tam zawitam. 🙂 Brzmi kusząco, moja rodzinka też będzie zadowolona z takiej formy relaksu. Obcowanie z naturą, nawet w taki sposób, jest bardzo cenne. 🙂

    Odpowiedz
  2. janka1312  25 września 2020 17:45

    ja raczej podziękuję 🙂

    Odpowiedz
  3. andros  25 września 2020 18:51

    Fajny sposób obcowania z natura

    Odpowiedz
  4. Skosa Sandra  25 września 2020 20:27

    Odgłosy przyrody zawsze mnie relaksują i pomagają przenieść się oczami wyobraźni na łono natury. Bardzo pomaga mi się to odstresować i choć na chwilę zapomnieć o problemach.

    Odpowiedz
  5. ewalub  26 września 2020 10:54

    Kocham spacery po lesie

    Odpowiedz
  6. Dachprofil  1 października 2020 13:41

    Ciekawa opcja. Szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy niestety ale natury w miastach mamy niewiele. Ze swojej strony polecam jeszcze zapoznać się z tematyka zielonych dachów. Nie wiem czy widzieliście takie rozwiazania ale osobisćie bardzo mi się podobają. Dachy takie mozna montować na budynkach jednorodzinnych chociaż w Polsce są montowane najczęściej na budynkach publicznych. W linku jaki dałam poniżej możecie zobaczyć sobie, jak to wygląda.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany