Lepszy seks dzięki zdrowym zębom

Twierdzenie to może wydać się nieprawdopodobne, ale stan naszego uzębienia wpływa na nasze życie seksualne. To nie wszystko, choroby zębów mogą wpływać także na stan naszego serca, jędrność skóry twarzy czy nawet prace jelit, warto więc dbać o higienę jamy ustnej i regularnie odwiedzać dentystę.

Nieodpowiednia higiena jamy ustnej i ubytki w zębach rujnują życie seksualne. Z badań przeprowadzonych przez producenta płynu do płukania ust* wynika, że aż 37,5 proc. osób unika seksu z partnerem z powodu nieprzyjemnego zapachu z ust. Aż 72,5 proc. nie pozwala się całować osobom z tzw. smoczym oddechem.  Na higienie jednak problemy się nie kończą.  Towarzyszący stosunkowi ból głowy, może mieć swoją przyczynę nie w migrenie, a w chorych zębach.

Miętowy oddech jest sexy!

Niewłaściwa higiena jamy ustnej i ubytki wpływają na nasze serce, jędrność skóry twarzy, właściwą pracę jelit oraz? seks. Nieprzyjemny zapach z ust studzi romantyczne zapędy u ponad 70 proc. osób.  Ponad 30 proc. w badaniach Dental pH zadeklarowało, że w przeszłości porzuciło swojego kochanka z powodu nieprzyjemnego zapachu z ust. 9 na 10 ankietowanych, powiedziało mu o tym wprost. Ale nie tylko zapach z ust odciąga nas od łóżka. Także wygląd zębów. Według amerykańskiego portalu artofseductions.com idealny uśmiech jest jedną ze 100 najważniejszych rzeczy, które kobiety uważają za trakcyjne w facecie. Uśmiech zajmuje dziś wysoką, bo 13 pozycję tuż za wzrostem, pięknymi oczami, pewnością siebie i bogactwem. Wyprzedza takie pozycje jak idealna sylwetka (24 miejsce) czy naturalny sposób bycia (100 miejsce).

Zdrowe zęby i właściwa higiena jamy ustnej czyni nas bardzie pociągającymi. Równe i symetryczne zęby, idealnie ?oprawione? ustami sprawiają, że nasza uwaga skupia się podczas rozmowy czy randki na uśmiechu. Zachęca do kontaktu. Posiadacze i posiadaczki idealnych zębów uważani są za bardziej pociągających, otwartych i przyjaznych, a nawet bogatszych. Istotne jest także aby zadbać o oddech na randce. Nieprzyjemny zapach może kojarzyć się z chorobami, a te zawsze dystansują partnerów? mówi dr n. med. Mariusz Duda z Kliniki Implantologii i Stomatologii Estetycznej Duda Clinic.  I dodaje: – Atrakcyjność uśmiechu umniejszają zarówno pojedyncze ubytki, jak również przebarwienia z kawy i papierosów, widoczne wypełnienia, złamane i nadkruszone zęby, czy starzejące się zęby, które z wiekiem stają się coraz krótsze i znikają nam pod linią ust. Wówczas twarz traci elastyczność, wygląda starzej ?

Boli głowa w łóżku? Idź do dentysty

Ale jakość naszego uśmiechu wpływa nie tylko na to, jak jesteśmy postrzegani przez partnera. Problemy z zębami mogą być także przyczyną silnych bólów głowy, które ostudzają zapały w sypialni. ? Przyczyny bólu głowy, który wiele kobiet i mężczyzn odczuwa przed lub w trakcie stosunku, mogą mieć swoje źródło w chorym zębie. Jeśli więc mimo zażywania tabletek na ból głowy lub migrenę, ból się utrzymuje, warto wybrać się do dentysty, może on się okazać lekiem, na łóżkowe problemy ? mówi stomatolog.

Jak więc zwiększyć swoją atrakcyjność seksualną z pomocą stomatologa? ? Na początek myjmy zęby, używajmy nici, płuczmy usta płynami, to podstawa. Jeśli mamy tylko przebarwione zęby, możemy je wybielić. Dzisiejsze metody dostępne w gabinetach, np.  z użyciem lampy ZOOM 2 dają efekt już w 45 minut. Takie rozwiązanie możemy zafundować sobie nawet przed randką. Ubytki należy uzupełniać np. pojedynczymi implantami lub wypełnieniami, które są identyczne jak kolor zęba. Diastemy, czyli szpary między zębami możemy również zamknąć kompozytem. Jeśli natomiast nasze zęby postarzały się, możemy je przedłużyć. Poprawi się nam wtedy nie tylko uśmiech, ale także wygładzą zmarszczki ? mówi Duda.

Dla tych jednak, którzy chcą zdecydować się na radykalne zmiany w uśmiechu, jest dobra wiadomość. Aparaty ortodontyczne są sexy! Seksuolodzy z Uniwersytetu Śląskiego udowodnili, że osoby noszące aparat ortodontyczny są nie tylko bardziej pociągający ? aparat to niezły wabik, są także bardziej kreatywne w łóżku.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (186 głosów, średnia: 4,55 z 5)
zapisuję głos...