„Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” – lekka, pełna humoru opowieść o magii i sarkastycznym gadającym mopsie, która poprawi Ci nastrój w jesienne wieczory

Szybko zapadający listopadowy mrok, towarzyszący mu chłód i spadek ciśnienia to dla wielu osób wystarczające argumenty, by zakopać się pod stertą koców i pogrążyć się w czymś w rodzaju jesienno-zimowego snu. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób na wyrwanie się z marazmu i wkroczenie w dużo bardziej przyjazny świat magii i sarkastycznego humoru tak, jak zrobiła to Alicja przechodząca na drugą stronę zwierciadła. Wystarczy odchylić okładkę wciągającej, zabawnej lektury i dać się porwać opowieści, nie bacząc na to, dokąd nas zaprowadzi. My polecamy Wam powieść „Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena”, która wchodzi do księgarń już 14 listopada!

„Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” to powieść Larsa Simona, która już za chwilę ukaże się na rynku nakładem wydawnictwa Initium. Książka jest pierwszą częścią fantastycznej serii o przygodach Lennarta Malmkvista – ucznia czarodzieja i jego sarkastycznego gadającego psa o imieniu Bölthorn. Pełna zaskakujących zwrotów akcji i przezabawnych tekstów, które mają szansę zasłużyć sobie wśród przyszłych czytelników na miano kultowych powiedzonek, przypomni Wam złote czasy młodzieńczych lektur, w których realizm i magia przenikały się płynnie niczym awers i rewers na jednej monecie!

Lennart Malmkvist

kolaż własny redakcji, źródło zdjęcia w tle: www.pixabay.com (light-465350_640)

„Lennart Malmkvist i osobliwy mops Buri Bolmena” – lekka, pełna humoru opowieść o magii i sarkastycznym gadającym mopsie, która poprawi Ci nastrój w jesienne wieczory

W życiu odnoszącego sukcesy młodego konsultanta, Lennarta Malmkvista, nieoczekiwanie zaczynają się dziać bardzo dziwne rzeczy. Prześladuje go kataryniarz w czerwonym fraku i pogniecionym cylindrze, którego widuje nie tylko za dnia, ale również w snach. Później bohater na pewien czas traci mowę, przez co zostaje zwolniony z pracy. Wreszcie dziwaczny sąsiad, stary Buri Bolmen, zapisuje mu w spadku sklep pełen magicznych przedmiotów i śmiesznych gadżetów, a w pakiecie… humorzastego mopsa. Ale to tylko początek osobliwych zdarzeń. Podczas pewnej burzy mops Bölthorn zaczyna bowiem mówić, stwierdzając, że Lennart jest wybrańcem. Chcąc nie chcąc, bohater musi zaakceptować swoje magiczne dziedzictwo i wyjaśnić, kto zamordował Buriego. Zaraz, zaraz… Morderstwo? Magiczne dziedzictwo? Gadający pies? Nic dziwnego, że Lennart wyobraża już sobie jak siedzi na sofie u terapeuty… Jak potoczy się ta historia? Przekonajcie się same!

 

Lennart Malmkvist

 

Kilka słów o autorze:

Lars Simon –  urodzony w 1968 roku, po ukończeniu studiów przez  lata pracował w branży IT, a następnie – już w Szwecji, do której przeniósł się wraz z rodziną – jako rzemieślnik. Aktualnie mieszka i pisze niedaleko Frankfurtu nad Menem. W swoim literackim dorobku ma trzytomową serię komediową („Tierkottrilogie”), świąteczną książkę „Gustafssons Jul”, a także serię fantastyczną o uczniu czarodzieja – Lennarcie Malmkviście i jego gadającym mopsie Bölthornie, której pierwszy tom mamy właśnie przyjemność przedstawić. Lars Simon to nie prawdziwe nazwisko, lecz literacki pseudonim pisarza.

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (88 głosów, średnia: 4,38 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. karmelek87  12 listopada 2019 21:02

    Wyobrażam to sobie trochę jak powrót do Harrego Pottera. Już nie mogę się doczekać!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany