Lemingi, świadomi czy hipsterzy: jak żyją współcześni healersi?

Healers przez wielu określany jest mianem leminga albo hipstera. Tymczasem jest to człowiek w pełni świadomy, który potrafi zachować dystans i równowagę pomiędzy skrajnościami, w które tak często można wpaść.

Healers sam doskonale wie, co jest dla niego najlepsze i to pozwala mu prowadzić zdrowy styl życia. Umiejętność tę wykorzystuje niczym dar od życia, czerpiąc z niego to, co warto. Jaki jest?

jak żyją współcześni healersi

 

 •          Jest odpowiedzialny ekologicznie

Doskonale zdaje sobie sprawę z sytuacji środowiska naturalnego i wie, że sam również ponosi za nią odpowiedzialność. Dlatego sięga po rozwiązania proekologiczne. Nie manifestuje się z nimi, nie staje do walki z transparentami, lecz wciela w życie podstawowe zasady, jak segregacja śmieci czy wyprzedaże garażowe. Dużą wagę przywiązuje też do świadomych zakupów. Wybiera opakowania ekologiczne, nadające się do recyclingu i tak planuje zakupy, aby nie marnować żywności. Dlaczego to robi? Ponieważ jest świadomy, że każde indywidualne działanie ma wpływ na ochronę środowiska.

 •          Zdrowo się odżywia

W jego codziennej kuchni nie ma miejsca na potrawy przetworzone, rafinowane, nienaturalne, jak margaryny, biała mąka czy cukier. Potrawy przygotowuje sam, stosując wyłącznie naturalne składniki. Wśród nich znajdziemy mąkę z ciecierzycy, orkisz, sok z brzozy, glony morskie, czy produkty sojowe. Taki wybór nie jest przypadkowy, gdyż ekologiczne żywienie wprowadza w życie porządek, jest źródłem przyjemności, uzupełnia zużyte pokłady energii, a jednocześnie zapobiega chorobom przewlekłym i nowotworowym.

 •          Dba o kondycję

Świadomie wybiera aktywny tryb życia. Wśród healersów bardzo popularne są: bieganie, rolki, crossfit, zumba czy joga. Te formy aktywności to sposób na zachowanie równowagi ducha i ciała. Ciało chronione jest przed chorobami cywilizacyjnymi, osteoporozą czy chorobami układu krążenia. A duch – staje się szczęśliwszy. Healersi poprzez uprawianie sportów znajdują skuteczny sposób na walkę ze stresem, pozbycie się emocjonalnego ładunku. Dzięki temu człowiek zmienia swój punkt widzenia, nabiera pewności siebie, dostaje potężny zastrzyk energii oraz czuje się spełniony.

        Wybiera naturalne metody leczenia

Dbając o zdrowie, konsekwentny pozostaje także w kwestii wyboru metody leczenia. Stawia przede wszystkim na medycynę naturalną, która koncentruje się na leczeniu przyczyn, a nie objawów, skupiając się na człowieku jako całości. Leczeniu poddane zostaje zarówno ciało, jak i dusza. Leki naturalne nie tylko zmniejszają objawy, lecz także pomagają łagodzić stres i napięcie, które te objawy nasilają. Medycyna naturalna to bardzo stary nurt, który czerpie z wielowiekowych tradycji. Akupresura, akupunktura, fitoterapia czy homeopatiato metody w stu procentach naturalne. Szczególnie po tę ostatnią helearsi sięgają coraz chętniej. Dlaczego? Ponieważ homeopatia wpisuje się w nurt zdrowego stylu życia. Opiera się wyłącznie na dobrodziejstwach natury, substancjach roślinnych czy mineralnych. Nie zakłóca systemu immunologicznego, jest w pełni bezpieczna i skuteczna. Czerpie z natury i uczy szacunku do niej.

7 grzechów osób na diecie, których nie powinnaś popełniać!

7 grzechów osób na diecie, których nie powinnaś popełniać!

Przyszła wiosna, zbliża się lato, a Ty własnie zdecydowałaś się na przejście na dietę? A może jesteś na diecie, ale nie widzisz jej efektów? Przedstawiamy 7 grzechów osób na diecie, których powinnaś się wystrzegać! Dowiedz

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (139 głosów, średnia: 4,27 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. lilkawodna  1 lipca 2014 13:38

  Nie wiedziała,że istnieje taki określenie na typ człowieka:-)

  Odpowiedz
 2. bbo  1 lipca 2014 21:11

  Znam kilka takich osób. Znam też takich, którzy chcieliby określać się takim mianem, a ich styl bycia bardzo jednak odbiega od tej definicji.

  Odpowiedz
 3. as_sa  1 lipca 2014 23:07

  Teraz taki styl życia jest bardzo modny wśród 20-sto, 30- sto latków

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany