Lektura na wieczór: Bernard Cornwell „Pieśń miecza”

Jest rok 885. Anglia – podzielona na duńską północ i rządzone przez saskiego króla Alfreda południe – cieszy się chwilowym spokojem. Jednak jest to tylko cisza przed burzą. Umarły powstaje z grobu, a nowo przybyli wikingowie zajmują Londyn. Szykuje się kolejna krwawa wojna.

Bernard Cornwell - Piesn miecza

Alfred zleca zadanie odbicia miasta wodzowi Uhtredowi – na poły Sasowi, na poły Duńczykowi – którego imię budzi respekt jak Brytania długa i szeroka. Od jego oddania sprawom saskiego królestwa Wessexu będzie zależeć przyszłość całej Anglii. Jednakże nawet jego wielki talent wojenny może nie wystarczyć w starciu z olbrzymią flotą najeźdźców z Norwegii i Danii.

 

Pieśń miecza to monumentalna, pełna przygód, szczęku mieczy oraz intryg dworskich opowieść o krwawych początkach angielskiej państwowości.

Bernard Cornwell– jeden z najbardziej cenionych pisarzy brytyjskich na świecie. Autor 40 powieści historycznych, przetłumaczonych na 20 języków i wydanych w nakładzie 10 milionów egzemplarzy

 

„Wskrzeszono Brytanię czasów Alfreda. Pieśń miecza to historia ukazana w żywych barwach, poparta wnikliwymi studiami i opowiedziana z pasją zawołanego gawędziarza”. – JUSTIN POLLARD, autor Alfreda Wielkiego

„Cornwella cechuje mistrzowska narracja, misternie osnuta na kanwie prawdy historycznej”. – THE OBSERVER

„Bernard Cornwell to znakomity powieściopisarz historyczny.” – DAILY MAIL

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (181 głosów, średnia: 4,57 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. m258  26 lutego 2013 09:19

  jej to cos dla mnie! Moja ukochana epoka 🙂

  Odpowiedz
 2. Masza  22 czerwca 2013 08:49

  Moja nie,aczkolwiek przeczytam:)

  Odpowiedz
 3. Masza  30 lipca 2013 20:34

  Już się nie mogę doczekać,kiedy kurier ją przywiezie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany