Legowiska dla małego psa – jak wybrać, gdzie kupić i na co zwrócić uwagę?

Niezależnie od tego, czy w Twoim domu mieszka maleńki pies, czy taki, który waży kilkadziesiąt kilogramów – należy zadbać o to, by miał swoje miejsce. To bardzo ważne, ponieważ legowisko dla psa to nie tylko miejsce do spania, ale również jego własna przestrzeń, którą najczęściej bardzo lubi i czuje się w niej bezpiecznie. Na co zwrócić uwagę wybierając legowisko dla małego psa?

Yves Rocher

Legowiska dla małych psów – wygoda pupila

We własnym legowisku zwierzę może poczuć się bezpieczne i spokojne. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość psów maszeruje do swojego legowiska tuż po tym, jak dostanie od opiekuna ulubiony przysmak. Zwierzę chce go zjeść w miłych dla siebie warunkach. Tym bardziej warto zadbać o to, żeby legowisko było przyjemne i praktyczne. Na co zwrócić uwagę?

  • Legowisko dobrane do pupila – przede wszystkim dokonaj zakupu zwracając uwagę na stan zdrowia psiaka. Jeśli Twój pupil zmaga się ze schorzeniami, które utrudniają mu poruszanie się lub wskakiwanie – legowisko powinno być jak najbardziej płaskie i dzięki temu dostępne. Na większe poduchy i legowisko z oparciami pozwól pupilowi wtedy, gdy nie ma żadnych wywołanych chorobami ograniczeń ruchowych.
  • Materiał – jeśli psiak stroni od wody i błota – możesz pozwolić sobie na zakup materiałowego legowiska. Jednak jeśli z każdego spaceru wraca w stanie, w którym niekoniecznie masz ochotę wpuszczać go do domu – postaw na materiały, które łatwo wytrzeć i wysuszyć. Mogą być również wodoodporne, dzięki czemu przetarcie wilgotną szmatką wystarczy, by pozostały czyste.
  • Wielkość – małe psy nie potrzebują ogromnych legowisk. Dopasuj wielkość legowiska do swojego pupila, ponieważ o ile zbyt duże legowisko nie zrobi mu krzywdy, o tyle zbyt małe będzie dla niego niewygodne.
  • Z daszkiem lub bez – część legowisk ma formę niewielkiego domku, w którym Twój psiak może zamieszkać. Stwarza to psu większą możliwość odizolowania się i odpoczynku. Tego typu legowiska nadają się dla psów, które są nieco wycofane i potrzebują większej ilości spokoju. Jeśli Twój pies kocha ludzi i nie stroni od nich – bez obaw możesz zakupić dla niego standardowe legowisko.

Gdzie kupować legowiska dla małych psów?

Największy wybór i możliwość szybkiej orientacji w cenach to oczywiście zakupy on-line. W zoologicznym sklepie internetowym bez ograniczenia czasowego możesz przebierać we wzorach i kolorach legowisk dla psa. Zwracaj przy tym uwagę na budowę legowiska i dopasuj je do upodobań swojego pupila. Pamiętaj, że legowisko ma być dla psa jednym z jego ulubionych miejsc, w których czuje się prawie tak samo dobrze, jak na Twoich kolanach. Możesz je również urządzić w sposób, który przywoła u zwierzęcia najlepsze skojarzenia, np. ulubioną poduszką lub kocykiem. Będzie to pomocne zwłaszcza na początku, zanim zwierzę zdąży się przekonać do swojego nowego miejsca. Dla psa, którego centrum dowodzenia stanowi nos i rozpoznawane nim zapachy – takie działania są naprawdę bardzo ważne.

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (43 głosów, średnia: 4,86 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany