Leczenie zębów pod narkozą

Standardy opieki medycznej w naszym kraju stale rosną, dlatego pacjenci mogą liczyć na coraz więcej praktycznych udogodnień podnoszących ich komfort w trakcie leczenia.

Spis treści:

Jednym z takich udogodnień jest leczenie pod narkozą. Dziś oferuje je każda klinika, niezależnie od specjalizacji. Zapewnia je także dentysta – i to nie tylko dentysta dla dzieci.

Jak przebiega procedura leczenia zębów pod narkozą?

Przebieg leczenia zębów w znieczuleniu ogólnym opiszemy na przykładzie DeClinic.pl, kliniki stomatologicznej z Warszawy, która stosuje tę procedurę od lat, zawsze dbając przy tym o maksymalną wygodę i bezpieczeństwo pacjentów. W DeClinic pierwszym krokiem w procesie leczenia zębów pod narkozą jest kwalifikacja pacjenta do takiego zabiegu. Dokonuje jej anestezjolog na podstawie zebranego przez siebie wywiadu i przeprowadzonych badań. Kolejny etap to przygotowanie pacjenta, czyli przekazanie mu szczegółowych instrukcji dotyczących postu i przyjmowania leków przed zabiegiem, których bezwzględnie należy przestrzegać. Kiedy wreszcie przychodzi pora zabiegu, lekarz zakłada pacjentowi wenflon i podaje przez niego leki anestetyczne, które wprowadzają go w stan uśpienia całkowicie wyłączając świadomość. Oczywiście dentysta dla dzieci musi dodatkowo uzupełnić tę procedurę o premedykację, czyli podanie drogą wziewną, przez maseczkę, środków uspokajających mających na celu obniżenie poziomu stresu malucha na tyle, by można było założyć mu wenflon. Po zakończonym zabiegu wyprowadza się pacjenta z narkozy metodą wolnego wybudzania, tj. poprzez stopniowe zmniejszanie znieczulenia, pozwalające na niespieszny powrót do pełnej świadomości, co minimalizuje ryzyko niepożądanych efektów ubocznych takich jak dezorientacja czy nudności.

Jakie są zalety leczenia pod narkozą?

Leczenie pod narkozą to doskonałe rozwiązanie dla wielu pacjentów. Chętnie z niego korzystają nie tylko osoby cierpiące na dentofobię, czyli paniczny lęk przed zabiegami dentystycznymi, ale też na przykład osoby z zaburzeniami neurologicznymi, mające trudności z pozostawaniem w nieruchomej pozycji. Narkoza sprawia, że tacy pacjenci mogą przejść przez zabieg stomatologiczny bez stresu, lęku oraz trudności związanych z kontrolą ruchów. Lekarze również bardzo sobie cenią takie udogodnienie, ponieważ dzięki niemu mogą pracować w warunkach optymalnej koncentracji, nie martwiąc się o samopoczucie chorego i jego nieprzewidywalne reakcje. Wszystko to znacząco wpływa na bezpieczeństwo zabiegów i czas ich trwania, a także gwarantuje ich powodzenie.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (18 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...