Łazienka jak z bajki z serią Florakids

Jaka powinna być łazienka dla dziecka? Przede wszystkim bezpieczna, dostosowana do potrzeb malucha i zachęcająca go do samodzielności. Mieli to na uwadze projektanci Laufen, którzy stworzyli dziecięcą linię ceramiki łazienkowej Florakids. Planując w domu przestrzeń dla dziecka, rodzice i projektanci wnętrz często skupiają się wyłącznie na pokoju dziecięcym. Oczywiście nie każdy może zapewnić maluchowi odrębną łazienkę, jeśli jednak tak jest, to warto zastanowić się nad takim pomysłem.

dziecko w łazience

 

Jaka jest przewaga łazienki dostosowanej do potrzeb dziecka nad uniwersalną? Przede wszystkim pozwala ona na samodzielną naukę zasad higieny i jest zdecydowanie bezpieczniejsza. Maluchy uwielbiają kopiować zachowanie dorosłych, dlatego możliwość umycia zębów przed małą umywalką i zaglądania w lustro na pewno zachęci je do tego – często niezbyt lubianego – rytuału. Do samodzielności zachęca także malutka miska WC z dopasowaną deską, z której maluch może wygodnie korzystać – a to dobry sposób na zdopingowanie go do rezygnacji z nocnika.

Łazienka jest tym miejscem, w którym rodzice najbardziej boją się zostawić dziecko same. Śliskie płytki podłogowe, głęboka wanna, kanciaste zakończenia ceramiki i szafek, duża deska WC – kupując i wykańczając dom, często nawet nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo takie elementy mogą być niebezpieczne. Przekonujemy się o tym dopiero wtedy, gdy z łazienki zaczyna korzystać najmłodszy członek rodziny.

Marka Laufen przygotowała w odpowiedzi na potrzeby małych użytkowników łazienek linię Florakids, która ma bawić, uczyć i zachęcać dzieci do samodzielności. Jej kluczowym elementem jest umywalka z wnętrzem w kształcie kwitnącego kwiatka, która doskonale nadaje się do przestrzeni domowej. Może być też montowana w przedszkolach, bo ze względu na kształt można umieścić umywalki w szeregu obok siebie. Uzupełnieniem linii są ceramiczne półeczki na dziecięce drobiazgi oraz modułowe lustro „gąsienica”, które może być wieszane na różnych poziomach, dzięki czemu mogą z niego korzystać dzieci o różnym wzroście.

 

Florakids ma w swoim zestawie także małą miskę WC z dopasowaną deską, która jest tak wyprofilowana, że dziecko z niej nie spadnie. A dodatkowe uchwyty po obu jej stronach dają maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Dzięki ekonomicznemu systemowi spłukiwania całość stanowi rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

Wszystkie elementy serii Florakids są bezpiecznie zaokrąglone, nie znajdziemy w niej ostrych krawędzi i narożników. Projektanci Laufen zadbali także o estetykę serii. Jest ona bajkowa, nawiązuje do kolorowego świata dziecka. Jeśli chcemy wprowadzić do łazienki odrobinę szaleństwa i koloru, to możemy zdecydować się na wykończenie ceramiki w kolorze czerwonym lub zielonym. Z kolei dla fanów klasyki przygotowano też wersję w czystej bieli.

Andreas Dimitriadis, który zaprojektował serię Florakids, mówi: „Inspiracją do stworzenia zaokrąglonych, miękkich kształtów połączonych z wyrazistą kolorystyką było królestwo najbliższych dzieciom zwierząt i pluszaków. W rezultacie otrzymaliśmy łazienkę idealną dla przedszkoli, do bawialni lub prywatnych łazienek naszych najmniejszych pociech. Dzieci pokochają Florakids zarówno za kolory, jak i za wymiary, dostosowane do ich indywidualnych potrzeb”.

 

A my, urządzając łazienkę dziecięcą, pamiętajmy, że powinna ona odpowiadać nie gustom rodziców, a dzieci – dlatego, wykańczając ją, warto zapytać o zdanie małych użytkowników, wprowadzić do niej ulubiony kolor malca albo elementy z ukochanej bajki. Wtedy pomieszczenie to będzie dla niego faktycznie miejscem bliskim i przyjaznym. Pokażmy też dzieciom, jak korzystać z poszczególnych urządzeń, i zachęćmy je do zabawy w dorosłość, aby łatwiej nauczyły się zasad higieny.

 

Elementy serii Florakids:

  • umywalka 45 x 41 cm, w bieli lub dwukolorowa,
  • miska WC podwieszana 52 x 31 cm,
  • siedzisko WC,
  • lustro Czerwony kwiat,
  • segment lustra Głowa gąsienicy ,
  • segment lustra Tułów gąsienicy .

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (209 głosów, średnia: 4,30 z 5)
zapisuję głos...