Laurka na Dzień Matki – propozycje dla dzieci na własnoręcznie wykonane kartki

Mama – człowiek orkiestra. Przytuli, ugotuje ulubiona potrawę, wesprze dobrym słowem i zawsze, ale to zawsze w nas wierzy. Kiedy dorastamy, tęsknimy za maminym rosołem i zaczynamy doceniać codzienną pracę, którą włożyła w nasze wychowanie.

To jedna z ważniejszych osób w naszym życiu i zasługuje na to, by docenić jej troskę i poświęcenie. Na miesiąc przed jej świętem można powoli myśleć o prezencie, który będzie doskonałym podziękowaniem za trudy wychowania. Może to być spersonalizowana biżuteria czy wspólnie spędzony czas z maseczkami na twarzach i kieliszkami wina w rękach. Natomiast laurka na Dzień Matki to opcja dla najmłodszych, która zawsze się sprawdza i rozczula rodzicielki. Kartkę taką można przygotować przy wsparciu taty lub starszego rodzeństwa, z bardziej skomplikowanymi pracami manualnymi poradzą sobie na pewno dzieci w wieku szkolnym. Specjalnie dla nich podsyłamy garść rewelacyjnych pomysłów!

Laurka na Dzień Matki – propozycje dla dzieci na własnoręcznie wykonane kartki

Kochamy nasze mamy, ale zdecydowanie za rzadko to okazujemy. Najczęściej narzekamy, że gderają nam nad głowami, przypominając: „nie zapomnij czapki”, „a odrobiłeś lekcje?” lub „posprzątaj w pokoju”. Wydaje nam się, że ciągle czegoś od nas chcą. Prawda jednak jest taka, że te ciągłe napominanie wynika z ich matczynej troski. Przecież każdy ich dzień jest dedykowany dzieciom – od samego rana do późnego wieczora. Planują zbilansowane posiłki, odkładają pieniądze na wymarzony prezent czy pocieszają, kiedy się smucimy. Bardzo często rezygnują z własnych pragnień i potrzeb, byle dzieci miały wszystko, czego im potrzeba.

Każdy gest doceniający ich starania przyjmą zapewne ze łzą w oku, tak samo jak nasze, choćby najmniejsze, osiągnięcia. Nie potrzebują wcale od nas drogich prezentów, bardziej się liczy dla nich sama pamięć. Warto zatem przypomnieć najmłodszym, że powoli zbliża się święto ich mam i zaproponować własnoręczne wykonanie specjalnych laurek. Nie wymagają one nadzwyczajnych zdolności – wystarczą kolorowy papier, farby, klej i odrobina serca i zaangażowania.

laurka na dzień matki

Źródło: pixabay.com

 

Oto proste, ale rozczulające pomysły na wykonanie laurki na Dzień Matki:

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (192 głosów, średnia: 4,08 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Mama, blogerka, vlogerka.  27 kwietnia 2020 14:01

  Trzeba bedzie coś wyczarować i do swojej mamy 😉 ciekawe czy ja coś dostane od syna 🙂

  Odpowiedz
 2. ankas4444  27 kwietnia 2020 20:02

  Świetne pomysły, kilka z nich już wcześniej wykorzystywałam w pracy:)

  Odpowiedz
 3. janka1312  27 kwietnia 2020 22:15

  może zrobię coś dla mojej mamusi

  Odpowiedz
 4. monia  29 kwietnia 2020 13:02

  Gdy byłam dzieckiem, robiłam mamie takie laurki 🙂 Teraz sama mam dzieci, ale o 26 maja zawsze pamiętam. W tym roku wyślę wiosenny bukiecik pocztą kwiatową i zadzwonię na skype z życzeniami, żebyśmy się widziały a nie tylko słyszały.

  Odpowiedz
 5. Skosa Sandra  25 maja 2020 12:07

  Tworzenie takich laurek ręcznie robionych jest świetną zabawą dla dzieci, która uczy kreatywności. Takie dzieła sztuki sprawdzą się nie tylko na dzień mamy,ale także na dzień ojca, babci, dziadka.

  Odpowiedz
 6. sylwiawes  26 maja 2020 11:09

  Super pomysły 🙂 Najlepsze laurki to właśnie te robione własnoręcznie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany