Laurka na Dzień Matki – propozycje dla dzieci na własnoręcznie wykonane kartki

Mama – człowiek orkiestra. Przytuli, ugotuje ulubiona potrawę, wesprze dobrym słowem i zawsze, ale to zawsze w nas wierzy. Kiedy dorastamy, tęsknimy za maminym rosołem i zaczynamy doceniać codzienną pracę, którą włożyła w nasze wychowanie.

To jedna z ważniejszych osób w naszym życiu i zasługuje na to, by docenić jej troskę i poświęcenie. Na miesiąc przed jej świętem można powoli myśleć o prezencie, który będzie doskonałym podziękowaniem za trudy wychowania. Może to być spersonalizowana biżuteria czy wspólnie spędzony czas z maseczkami na twarzach i kieliszkami wina w rękach. Natomiast laurka na Dzień Matki to opcja dla najmłodszych, która zawsze się sprawdza i rozczula rodzicielki. Kartkę taką można przygotować przy wsparciu taty lub starszego rodzeństwa, z bardziej skomplikowanymi pracami manualnymi poradzą sobie na pewno dzieci w wieku szkolnym. Specjalnie dla nich podsyłamy garść rewelacyjnych pomysłów!

Laurka na Dzień Matki – propozycje dla dzieci na własnoręcznie wykonane kartki

Kochamy nasze mamy, ale zdecydowanie za rzadko to okazujemy. Najczęściej narzekamy, że gderają nam nad głowami, przypominając: „nie zapomnij czapki”, „a odrobiłeś lekcje?” lub „posprzątaj w pokoju”. Wydaje nam się, że ciągle czegoś od nas chcą. Prawda jednak jest taka, że te ciągłe napominanie wynika z ich matczynej troski. Przecież każdy ich dzień jest dedykowany dzieciom – od samego rana do późnego wieczora. Planują zbilansowane posiłki, odkładają pieniądze na wymarzony prezent czy pocieszają, kiedy się smucimy. Bardzo często rezygnują z własnych pragnień i potrzeb, byle dzieci miały wszystko, czego im potrzeba.

Każdy gest doceniający ich starania przyjmą zapewne ze łzą w oku, tak samo jak nasze, choćby najmniejsze, osiągnięcia. Nie potrzebują wcale od nas drogich prezentów, bardziej się liczy dla nich sama pamięć. Warto zatem przypomnieć najmłodszym, że powoli zbliża się święto ich mam i zaproponować własnoręczne wykonanie specjalnych laurek. Nie wymagają one nadzwyczajnych zdolności – wystarczą kolorowy papier, farby, klej i odrobina serca i zaangażowania.

laurka na dzień matki

Źródło: pixabay.com

 

Oto proste, ale rozczulające pomysły na wykonanie laurki na Dzień Matki:

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (196 głosów, średnia: 4,08 z 5)
zapisuję głos...