Latarka Nitecore TM06S – „Mały potwór” od Nitecore

Czy można kupić profesjonalną latarkę, która będzie jednocześnie mocna, wytrzymała, poręczna i niedroga? Na pewno jest to trudne, choć nie niemożliwe! Najlepszym dowodem na to, że istnieją latarki łączące wszystkie te cechy, może być model TM062 marki Nitecore!

Nitecore TM06S – dlaczego „Mały potwór”?

Latarka Nitecore TM06S często nazywana jest „Małym Potworem”. Czy jednak wynika to tylko z napisu Tiny Monster umieszczonego na jej obudowie? Absolutnie nie! Dużo ważniejsza jest sama koncepcja tego urządzenia, które ma oferować maksymalne możliwości w niewielkim opakowaniu. Widać to zresztą już na pierwszy rzut oka, a potwierdzają to także dane techniczne. Nitecore TM06S ma bowiem jedynie 11,7 centymetra długości, a jej masa to tylko 266 gram. Sprawia to, że bez trudu zmieści się ona w praktycznie dowolnej kieszeni czy zasobniku i jednocześnie nie będzie obciążać operatora – co ma spore znaczenie z punktu widzenia użyteczności.

Latarka Nitecore TM06S – jakie daje możliwości?

Jak już wspomniano, latarka ręczna Nitecore TM06S jest naprawdę niewielkim urządzeniem, które jednak mieści naprawdę sporą moc. W jej przypadku strumień światła o jasności do 4000 lumenów generowany jest przez cztery diody Cree XM-L2 U3. Co ciekawe, dzięki odpowiedniemu układowi soczewek zasięg „Małego potwora” wynosi aż 359 metrów, co jest wynikiem nieosiągalnym nawet dla wielu dużo mocniejszych modeli. Inną ważną cechą tego urządzenia jest aż pięć trybów pracy, które pozwalają na dostosowanie jej parametrów światła i długości działania do okoliczności. Dodatkowo dostępne są także funkcje stroboskopu czy SOS, które mogą okazać się nieocenione w przypadku zagrożenia – podobnie jak dodatkowo wzmocnione czoło latarki, służące do wybijania szyb. A skoro już o obudowie mowa, to warto dodać, że korpus tego produktu wykonany został z aluminium, które wytrzyma upadek z wysokości do 1 metra. Latarka Nitecore TM06S została także doskonale zabezpieczona przed wodą i pyłem, dzięki czemu niestraszna jej „kąpiel” nawet na głębokości 2 metrów. Korzystnie prezentuje się też czas pracy tego modelu, który wynosi od 1 do 560 godzin – w zależności od wybranego trybu. Dzięki temu, że jest to latarka akumulatorowo ładowalna, nie wymaga ona także ciągłego dokupowania nowych baterii, a jedynie podładowywania poprzez przewód microUSB.

Ręczna latarka TM06S – gdzie i kiedy się sprawdzi?

Z całą pewnością parametry latarki Nitecore TM06S nie należą do słabych – szczególnie, gdy zestawi się je z rozmiarami tego gadżetu. Dzięki nim będzie ona nieocenioną pomocą w wielu sytuacjach:

  • Jako latarka służbowa – na wyposażeniu ochrony czy wszelkich służb mundurowych.
  • Jako latarka domowa – zapewniająca światło w przypadku braku prądu czy służąca podczas nocnych wyjść z budynku.
  • Jako latarka turystyczna – przydatna pod namiotem, w górach, nad morzem i wszędzie tam, gdzie może zabraknąć nam sztucznego oświetlenia.

Co jasne, pełnej gamy możliwości i zastosowań „Małego potwora” nie sposób przedstawić. Wynika to z faktu, że jej możliwości często przydają się w bardzo nietypowych sytuacjach. Bez wątpienia działa tu złota zasada, głosząca że „bezpieczny zawsze ubezpieczony”. Dlatego też mocna latarka Nitecore TM06S przydać się może w każdym domu czy pracy.

Mocne latarki od Nitecore – gdzie kupić?

Niewielkie rozmiary i duże możliwości modelu TM06S od Nitecore sprawiają, że doskonale sprawdza się ona zarówno jako „normalna” latarka, jak i jako urządzenie do zadań specjalnych. Czy jednak każdego stać na skorzystanie z jej usług? Oczywiście wszystko zależy od możliwości i potrzeb, jednak z pewnością omawiany model należy do najtańszych w swojej kategorii. Mimo to oferuje on posiadaczowi doskonałą jakość – która daje gwarancję, że jeden zakup wystarczy nie na rok-dwa, ale na kilka czy nawet kilkanaście lat użytkowania. Dodatkowo z racji zasilania akumulatorem, nie musimy się martwić o zakup nowych baterii, więc koszty utrzymania tego sprzętu są minimalne. A gdzie szukać latarek Nitecore w dobrych cenach? Z całą pewnością warto spróbować w sklepie elatarka.pl, w którym znaleźć można zarówno omawianego „Małego potwora”, jak i inne ciekawe rozwiązania – takie jak nieco tańsza, ale dalej mocna latarka Nitecore P30. Co więcej, firma ta daje pewność, że wszystkie sprzedawane przez nią produkty są oryginalne i objęte pełną gwarancją – co nie jest oczywiste, w przypadku zakupów w nieznanych miejscach czy na aukcjach internetowych.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (26 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany