Laserowe usuwanie tatuażu – przebieg i efekty po zabiegu

Spis treści:

Czasami zdarza się, że pamiątka na skórze w postaci tatuażu damskiego lub męskiego staje się kłopotliwa. Wówczas szukamy najlepszego rozwiązania, które pomoże pozbyć się niechcianej ozdoby. Jaki laser jest obecnie najskuteczniejszy? Czy zabieg jest bolesny?

Kosmetyczka za pomocą urządzenia laserowego do usunięcia niechcianego tatuażu

fot. freepik

 

Jak przebiega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu nie jest bolesne, powoduje tylko dyskomfort. W przypadku delikatnych partii skóry z tatuażem można zastosować znieczulenie miejscowe w postaci maści. W zależności jak duży jest tatuaż, zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Polega on na poddaniu powierzchni skóry wiązce laserowej, która ma za zadanie rozbić pigment. Po zabiegu zakładany jest opatrunek. W miejscu poddanym zabiegowi można odczuwać swędzenie. Równie naturalnym zjawiskiem jest pojawienie się małych strupków.

 

Usuwanie tatuażu laserem QSwitch

Obecnie najnowocześniejszą metodą usuwania tatuażu jest zabieg laserem QSwitch. Dlaczego jest skuteczniejszy od innych? Przede wszystkim QSwitch posiada kilka długości fal, które wnikają w skórę na różne głębokości, usuwając barwniki, kiedyś uważane za niemożliwe do rozbicia, np. zielony i błękitny. Jakie jeszcze są zalety tej metody? Usuwanie tatuażu jest o wiele bezpieczniejsze, a sam zabieg, dzięki większej średnicy lasera jest krótszy. Każda ingerencja w skórę może pozostawiać po sobie ślad w postaci blizn.

Czy usuwanie tatuażu jest bezpieczne?

Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczne, jednak aby nie doszło do powikłań, należy dbać o higienę po zabiegu. Należy myć skórę delikatnym preparatem, natłuszczać kremem oraz stosować wysoki filtr SPF w przypadku ekspozycji na słońce. Nie wolno rozdrapywać pojawiających się strupków.

Efekty laserowego usuwania tatuażu

Usuwanie tatuażu to proces, którego długość zależy od gęstości wprowadzonego barwnika, koloru, głębokości oraz oczywiście wielkości rysunku. Równie ważny jest czas, jaki upłynął od momentu wykonania tatuażu. Najtrudniejsze do rozbicia są barwniki jasne, czyli żółte i pomarańczowe. Dużo łatwiej usuwa się ciemne tatuaże. Liczba zabiegów jest ustalana podczas konsultacji lekarskiej, przeważnie już po pierwszym zabiegu są widoczne efekty. Do całkowitego zniwelowania barwnika wymagane jest od 4 do 8 zabiegów. Najlepsze efekty można osiągnąć korzystając z usług renomowanego gabinetu, oferującego nowoczesne zabiegi laseroterapii.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (186 głosów, średnia: 4,20 z 5)
zapisuję głos...