Laserowe fotoodmładzanie skóry

Oznaki starzenia się skóry pojawiają się nie tylko wraz z wiekiem, ale również pod wpływem nadmiernej ekspozycji ciała na działanie słońca. Dzięki nowoczesnym metodom dermatologii estetycznej można jednak zredukować ich objawy.

Chociaż słońce jest niezbędne do życia i stanowi też czynnik, który poprawia nam samopoczucie, jego promieniowanie niesie ze sobą również negatywne skutki, szczególnie dla osób, które opalają się zbyt często. Niekorzystny wpływ ma przede wszystkim działanie promieni UVA. Jest to jedna z przyczyn fotostarzenia się skóry, które charakteryzuje przedwczesne pojawianie się zmarszczek i bruzd, a także szara oraz pozbawiona jędrności cera.

 

Skóra zniszczona słońcem różni się znacznie od tej starzejącej się tradycyjnie, ponieważ jest grubsza, bardziej zrogowaciała i szorstka, dlatego wymaga leczenia w głębszych jej warstwach. Najbardziej narażone na zmiany są takie partie ciała, jak twarz, ramiona, szyja i dekolt. Konsekwencją fotostarzenia są też zmiany pigmentacyjne jak plamki i przebarwienia, poza tym również zmiany naczyniowe, jak pajączki i pęknięte naczynka. Antidotum na te problemy stanowią specjalistyczne zabiegi fotoodmładzania. – Najskuteczniejszą metodą jest technologia elos, czyli połączenie intensywnego źródła światła IPL z prądem RF, która jednocześnie wygładza powierzchnię skóry i usuwa złożone zmiany związane z fotostarzeniem – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL. – Leczenie chorych miejsc odbywa się przy użyciu specjalnie opracowanych parametrów, nie powodujących skutków ubocznych (np. plamicy) i daje kontrolowaną, stopniową poprawę wyglądu skóry – dodaje ekspert.

Dzięki tej metodzie skutecznie można usunąć takie objawy jak rumień, poszerzone naczyńka np. trądzik różowaty, piegi oraz inne zaburzenia pigmentacji skóry, spowodowane fotostarzeniem. Pomaga również w redukcji drobnych zmarszczek i i wygładza skórę. Zabiegi z powodzeniem mogą być wykonywane na twarzy, szyi, klatce piersiowej oraz na dłoniach.

Warto zadbać o skórę odpowiednio wcześniej. Dzięki pielęgnacji i umiarkowanej ekspozycji ciała na słońcu można opóźnić skutki starzenia. Jeżeli jednak jest już za późno, zabiegi pomogą przywrócić jej kondycję oraz zdrowy wygląd.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (150 głosów, średnia: 4,35 z 5)
zapisuję głos...