Laserowa rewolucja – poznaj moc terapii łączonych z platformą laserową ETHEREA!

Dla większości z nas czas to najcenniejsza waluta. Szukamy zazwyczaj takich rozwiązań, by wykonać wiele zadań jak najszybciej i jak najsprawniej, by móc więcej czasu dzielić z bliskimi. Okazuje się, że tak samo możemy robić korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Za pomocą jednego urządzenia możemy w tym samym czasie pozbyć się kilku problemów skórnych. Brzmi kusząco, prawda?

Platforma laserowa ETHEREA to nowa, wszechstronna platforma laserowa o bardzo szerokich możliwościach zabiegowych. Na całym świecie ciągle rośnie popularność zabiegów łączonych. W Polsce również możemy skorzystać z takich dobrodziejstw. To idealne rozwiązanie dla tych z nas, które szukają rozwiązań przynoszących szybkie efekty. Powstała w odpowiedzi na potrzebę kompleksowego działania.

Terapie łączona laser

Co to są terapie łączone?

Terapie łączone są najskuteczniejszą procedurą na rozwiązanie niejednorodnych problemów skórnych. Można je zastosować dzięki pracy przy użyciu platformy laserowej z dostępnymi wieloma głowicami. Podczas jednej sesji terapeutycznej, używając różnych długości fal lasera można przeciwdziałać jednocześnie wielu zmianom skórnym pojawiającym się w obrębie twarzy niezależnie od jej fototypu i wieku.

Najczęstsze typy skóry występujące u  dojrzałych kobiet to:

 • po pierwsze sucha, wiotka i miejscowo naczyniowa skóra z przebarwieniami i z silnie zarysowanym problemem fotostarzenia 
 • po drugie to skóra mieszana w okolicy linii T z występującymi popękanymi naczynkami w okolica nosa i brody, zmarszczkami na czole, w okolicy bruzdy nosowo-wargowej oraz okolicach oczu
 • po trzecie to najtrudniejsza cera tłusta z towarzyszącymi problemami popękanych naczynek włosowatych. 

Podstawą terapii z użyciem światła lasera jest zawsze właściwa diagnoza problemu oraz określenie typu skóry z jakim mamy do czynienia. Podczas jednej sesji terapeutycznej, używając różnych długości fal lasera można przeciwdziałać jednocześnie wielu zmianom skórnym pojawiającym się w obrębie twarzy niezależnie od jej fototypu i wieku.

Na najczęściej występujące zmiany skórne we wszystkich typach skóry można z powodzeniem zastosować kombinację fal laserowych i technologię ETHEREA-MX®:

 • DualMode INLIFT ®ER: YAG 2940 nm
 • PRODEEP® Nd: YAP 1340 nm
 • IPL-SQ  ®400 – 1200 nm 
 • LONGPULSE® Nd: YAG 1064 nm

Tym sposobem plan terapeutyczny trwa zazwyczaj od 1 do 4 zabiegów. Gdybyśmy każdy problem skórny leczyli osobno, trwałoby to zdecydowanie dłużej.

ETHEREA – terapie łączone: efekty

Działanie platformy laserowej w terapiach łączonych jest bardzo skuteczne. Efekty widzimy już po pierwszym zabiegów. Co ważne, powrót do codziennych zajęć jest natychmiastowy, zabieg w żaden sposób nie ogranicza aktywności pacjenta. Warto przygotować się na to, że skóra będzie wyglądać przez kilka dni nieco inaczej – może pojawić się delikatny rumień i zaczerwienienie, ale to przejściowy stan. Po kilku dniach będziesz zachwycona efektem!

 

Jak działają poszczególne technologie?

Istnieje kilka najpopularniejszych “dolegliwości”, z jakimi można się spotkać u kobiet z cerą dojrzałą, które chcą korzystać z planów terapeutycznych bazujących na terapiach łączonych i pracy z platformą laserową ETHEREA. Każde z nich można zredukować za pomocą odpowiednich technologii platformy laserowej:

 • Na bruzdy nosowo-wargowe i do poprawy elastyczności okolicy policzka stosuje się system mikroimpulsów INLIFT®, który w kontrolowany i delikatny sposób przekazuje energię lasera bezpośrednio na błonę śluzową jamy ustnej stymulując proces neokolagenezy. W efekcie dochodzi do liftingu okolicy policzków, wygładzenia zmarszczek w obszarze wokół ust.
 • Na okolice czoła, szyję i okolice oczu skuteczna jest energia lasera PRODEEP®, która działa na poziomie podskórnym, w szczególności na włókna kolagenu, pobudzając proces regeneracji, intensywnie stymuluje proces neokolagenezy tego obszaru, bez ryzyka bezpośredniego uszkodzenia naskórka. Wiązka laserowa jest frakcjonowana na mikroskopijne kolumny energii, które penetrują naskórek, docierając głęboko do skóry właściwej, dokładnie tam, gdzie znajduje się kolagen. Wynikiem tego jest ogólna poprawa kondycji skóry, szczególnie widoczna jest ona poprzez eliminację widocznych oznak starzenia, takich jak zmarszczki, wiotka skóra i nierównomierny koloryt.
 • Na zmiany pigmentacyjne i naczyniowe np. rumień, skuteczna będzie głowica IPL-SQ posiadająca kilka filtrów, dobieranych w zależności od wskazań. To najnowocześniejsza technologia, która wykorzystując energię precyzyjnego i kontrolowanego naświetlania oddziałuje w sposób szczególny na przebarwienia posłoneczne i inne rodzaje hiperpigmentacji. Kiedy światło IPL-SQ® dociera do leczonej tkanki, jego energia przekształca się w ciepło i dochodzi do zniszczenia złogów pigmentu. IPL-SQ® jest nie tylko powszechnie uznawana za jedną z  najnowocześniejszych metod terapeutycznych dostępnych na rynku, ale także zapewnia bezpieczeństwo i doskonałe rezultaty.
 • Do okolicy nosa gdzie widać szersze popękane naczynka można zastosować  głowicę LONGPULSE®, której działanie opiera się na absorpcji energii przez hemoglobinę, stopniowo i w kontrolowany sposób dochodzi do podgrzania naczyń co skutkuje ich obkurczeniem i niszczeniem. Oczekiwany rezultat zabiegu to zanik naczyń pod powierzchnią skóry.

 

Terapie łączone – zapytaj Eksperta…

Terapie łączone wciąż nie są u nas czymś oczywistym. Postanowiliśmy więc dopytać ekspertów o szczegóły:

– Dlaczego terapie łączone są tak skuteczne w procedowaniu zabiegowym?

Stosowanie terapii łączonych, to precyzyjne dobranie odpowiednich fal i/lub filtrów do indywidualnych problemów danej pacjentki. Podczas jednego spotkania można zająć się likwidacją przebarwień, zamykaniem naczyń, fotoodmładzaniem, czy liftingiem twarzy poprzez stymulację błony śluzowej jamy ustnej. Platforma ETHEREA-MX® dzięki posiadaniu 7 głowic, to wyjątkowe urządzenie na światowym rynku medycyny estetycznej, pozwalające na zajmowanie się ponad 70 różnymi problemami. Jest to szczególnie istotne dla kobiet które są aktywne zawodowo i mają mało czasu dla siebie. 

– Dlaczego terapie łączone są tak skuteczne w procedowaniu zabiegowym?

Terapie łączone są znacznie skuteczniejsze, gdyż dopasowane  są indywidualnie do potrzeb pacjenta w taki sposób, aby  poszczególne zabiegi wzajemnie na siebie oddziaływały, wzmacniając i przyspieszając efekt końcowy. Odpowiednio dobrane połączenie kilku sprawdzonych i bezpiecznych metod zabiegowych daje nam znacznie lepsze i szybsze efekty terapeutyczne, niż te same zabiegi wykonywane osobno.

Marzena Bogacz- Klucz, Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (45 głosów, średnia: 4,82 z 5)
zapisuję głos...