Ozdobne łapacze snów we wnętrzach. Wpuść do domu etnicznego ducha

Łapacze snów dodadzą każdemu wnętrzu etnicznego, a tym samym wyjątkowego klimatu. Ten kiedyś indiański amulet dziś jest wyrazistą ozdobą, która może pojawić się w twoim domu w wielu wersjach. Może jako ozdoba pokoiku dla dziecka, albo magiczny atrybut w otoczeniu czarnych lub drewnianych ścian? A może właśnie taką lampę sobie wymarzyłaś?

Już dawno temu łapacze snów przestały być amuletami indiańskich plemion. Zamiast tego wkroczyły do szeroko pojętej mody. Dziś są już więc wyznacznikami nie tylko nie schodzących z piedestałów od kilku sezonów stylizacji boho. Ta etniczna ozdoba pojawia się w podążających za największymi trendami wnętrzach. Przeczytaj nasz artykuł i wybierz odpowiedni dla twojego domu, mieszkania lub biura łapacz snów.

łapacze snów

źródło: www.pixabay.com

Ozdobne łapacze snów we wnętrzach. Wpuść do domu etnicznego ducha

Bez wątpienia pomiędzy ozdobami etnicznymi, a oryginalnością możemy postawić znak równości. Pojawiają się one nie tylko w domach podróżników, historyków czy wszelkiej maści artystów. To atrybuty, które nadadzą z pewnością wnętrzom specyficznego klimatu, więc sięga po nie coraz więcej dekoratorek. Zarówno tych samozwańczych, jak i wykwalifikowanych. Prym od kilku sezonów wiodą właśnie łapacze snów.

źródło: www.pixabay.com

Czym były pierwotnie łapacze snów?

Łapacze snów wywodzą się z Ameryki Północnej, a dokładniej z indiańskich plemion przed laty zamieszkujących te tereny. Według wierzeń sny, które w nocy nawiedzały domowników musiały najpierw przejść właśnie przez amulet i stąd jego nazwa. Co więcej, łapacz miał przepuszczać wyłącznie te dobre, zatrzymując tym samym nocne koszmary. Ten cały „proces” oddaje sam wygląd amuletu. Na drewnianym pręcie o okrągłym kształcie zaplecione zostały sieci. Gęsta pajęczyna zatrzymuje odpowiednie sny, które łagodnie spływają po piórach doczepionych do okręgu.

Łapacze snów do drewnianych wnętrz

Drewniane wnętrza wręcz uwielbiają etniczne dodatki. W końcu aż bije od nich naturalność i nieujarzmiona pierwotność. Łapacze snów dobrze czują się więc w domach z drewna lub w towarzystwie drewnianych wykończeń.

 

Etniczne lampy

Łapacze snów mogą być wykorzystane również jako niecodzienne lampy. Amulet może stanowić nawet cały klosz, a podświetlony prezentuje się iście magicznie.

Czarne ściany

Wiele osób stawiając na styl elegancki i nieco mroczny, czyli malując ściany w modnych odcieniach czerni, podbijają dodatkowo klimat łapaczami snów. W takiej scenerii aż chce się wierzyć w ich magiczną moc.

Pastele do pokoju dziecinnego

Kolory pastelowe i  pudrowe, wśród których nie może zabraknąć lilaróżu stworzone są do wystroju pokojów dziecięcych. Sprawdzą się zatem łapacze snów w takich barwach, a idąc o krok dalej nawet amulety kształtem przypominające bajkowych bohaterów.

Z motywem kwiatowym

Wianek na drewnianej obręczy z dodatkiem kwiatów w najmodniejszych w tym sezonie odcieniach fioletu?Dlaczego nie! I w takiej wersji w twoim domu może pojawić się łapacz snów. Coraz częściej klasyczny amulet przemienia się właśnie w kwiatowy wianek, nadając indiańskiej tradycji słowiańskich korzeni.

Sznurki zamiast piór

Kto powiedział, że łapacze snów koniecznie muszą mieć pióra? Zamiast nich kreatywni dekoratorzy proponują m.in. sznury, długie plecione warkocze, frędzle, a nawet słomę.

Łapacze w duecie

Nie tylko jeden, ale nawet kilka łapaczy snów obok siebie, które mogą stworzyć unikalną ażurową ściankę. Może ona zastąpić klasyczne drzwi i ciekawie oddzielać pomieszczenia.

Zrobione na szydełku

Wiele łapaczy snów została wydziergana. Dotyczy to nawet samej obręczy, a jeszcze częściej nici, które rozciągają się wewnątrz okręgu. Może powinny pojawić się w tym samym pomieszczeniu co doniczki w wełnianym ubranku, o których już pisaliśmy?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (220 głosów, średnia: 4,03 z 5)
loading... zapisuję głos...