Łapacz snów jako mebel – odpłyń w krainę fantazji na indiańskim krześle!

Łapacze snów do każdego wnętrza wprowadzają wyjątkowy klimat. Jeśli ten etniczny motyw odpowiada twoim gustom – idź o krok dalej i postaw w swoim mieszkaniu meble z niego właśnie uszyte. Jak się wam podobają nasze propozycje?

Łapacz snów to już popularny wnętrzarski trend, który bardzo chętnie zapraszamy do naszych domów i mieszkań. Nic dziwnego, oprócz ozdobnej formy, niesie również symboliczne znaczenie, a dla wielu jest amuletem – właśnie z takim przeznaczeniem został stworzony. Bez względu na pobudki, z jakich chcemy mieć go przy sobie, możemy to zrobić na wiele sposobów. Wystarczy choćby wybrać przepiękną biżuterię z łapaczem snów, wpleść go do włosów, a nawet… na nim usiąść! Tak, na rynku dostępne są bowiem nawet większe akcesoria inspirowane tym indiańskim talizmanem. Co powiecie na łapacz snów jako mebel?

źródło: www.pixabay.com

Łapacz snów jako mebel – odpłyń w krainę fantazji na indiańskim krześle!

Łapacz snów został stworzony przez Indian zamieszkujących na ziemiach Ameryki Południowej. Z jego powstaniem związana jest legenda o matce, której córeczka przez koszmary nie mogła zmrużyć oka. Aby pozbyć się sennych demonów, indiański mędrzec stworzył dla niej amulet – łapacz snów właśnie. Wszystkie nocne mary miały zatrzymywać się na splecionej siatce, przez którą mogły przedostać się wyłącznie dobre sny. Dziś wielu nadal wierzy w tą magiczną moc talizmanu, a nawet jeśli nie  – bardzo docenia ten trend za jego etniczny i inspirujący wygląd.

Amulet rozgościł się we wnętrzach

Łapacze snów, większych i mniejszych rozmiarów, dziś nie tylko zdobią sypialnie w myśl przypisanej im mocy, ale też pojawiają się jako piękne domowe ozdoby dla właściwie wszystkich pomieszczeń. Projektanci dla etnicznych, a nawet urządzonych w nowoczesnym stylu wnętrz, proponują meble szyte z łapaczy snów. To naturalne i niezwykle efektowne ozdoby wykonane rozmaitymi technikami. Wśród tych wyjątkowych mebli prym wiodą zwłaszcza krzesła, huśtawki i stoliki, ale znajdziemy również szafki czy całe garderoby. Wystarczy mieć pomysł na wprowadzenie tego etnicznego ducha do domu, a z pewnością osiągniecie wyjątkowy klimat. Stworzą go też choćby oryginalne parawany z szydełkowymi łapaczami snów lub łóżka o splecionych w ten sposób elementach drewnianych.

Krzesła i fotele

 

Huśtawka

Stolik

Ławeczka

 

Leżanka

Garderoba

 

Szafki i regały

 

Parawan

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (121 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...