Lookbook Lana Nguyen Premium – wiosna w krainie baśni

Lana Nguyen wraca do korzeni. Najnowsza kolekcja projektantki to zwiewne, romantyczne sukienki, cekiny, koronki i jedwabie. Na widok tych efemerycznych ubrań od razu można poczuć tchnienie wiosny.

Młoda polska projektantka Lana Nguyen już od kilku sezonów tworzyła głównie casualowe kreacje. W tym sezonie jednak powraca do stylu, który wylansowała na początku swojej kariery. Najnowsza kolekcja z linii Lana Nguyen Premium jest niezwykle spójna stylistycznie. Jaka jest kobieta, do której skierowane są te ubrania? Zarazem delikatna, dziewczęca i świadoma swego stylu i urody. 

lana nguyen

kolaż własny redakcji. źródło: materiały prasowe

Lana Nguyen, która pochodzi z Azji i chętnie łączy w swoich kolekcjach styl europejski z orientalnymi inspiracjami, w swojej kolekcji wykorzystała szlachetne materiały, których poszukiwała podczas swoich podróży. Beżowe jedwabie, delikatne tiule ozdobione połyskującymi aplikacjami, zwiewne muśliny czy powiewające wraz z ruchami sylwetki trójwymiarowe tkaniny – wszystko to znalazło swoje miejsce w kolekcji. Najnowsze ubrania Lany Nguyen to prawdziwa brama do świata fantazji i baśni. 

Delikatny i romantyczny charakter kreacji jest jednak przełamany mocnymi detalami – falbanami w niecodziennych miejscach, asymetrycznymi upięciami, nietypowymi wzorami, trójwymiarowością. 

Marka Lana Nguyen składa się z dwóch linii – Premium, która prezentuje oryginalne, niepowtarzalne ubrania szyte w krótkich, limitowanych seriach, oraz Ready to Wear, w ramach której powstają bardziej casualowe ubrania. Tym razem projektantka, która ostatnio więcej uwagi poświęcała casualowym projektom do noszenia na co dzień, skupiła się na limitowanej kolekcji Premium. Efektem są oryginalne, intrygujące ubrania od garniturów, przez krótkie sukienki aż po długie, zwiewne suknie. 

„Długo pracowałam nad tą kolekcją. Była ona dla mnie pewnego rodzaju manifestem wobec tego, co aktualnie dzieje się w branży. Z jednej strony oczekuje się od nas zaskakiwania w każdym sezonie, a z drugiej strony rynek wymaga od nas komercji, a w końcu projektanci to w większości artyści, którzy chcą tworzyć coś więcej niż bluzy z napisami. Ja zastanowiłam się, co w mojej pracy sprawia mi prawdziwą przyjemność i postanowiłam kierować się tym przy projektowaniu każdej kreacji” – mówi Lana Nguyen o swojej najnowszej kolekcji.

Wszystkie projekty już niedługo będą dostępne w sklepie online marki.

Jak Wam się podoba najnowsza kolekcja Lany Nguyen?

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (162 głosów, średnia: 4,48 z 5)
zapisuję głos...